Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Przejście do sekcji:

Przejście do sekcji

Treść strony - Klasy 4-8

 • Aleksandra Wiśniewska

Aleksandra Wiśniewska stypendystką „mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” w roku 2021/2022

Aleksandra Wiśniewska z klasy 7a otrzymała w roku szkolnym 2021/2022 stypendium z „mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”.
 • Wycieczka 4b (7)

Wycieczka klasy 4b i 5e do Ciechanowa

Dnia 21 czerwca odbyła się wycieczka do Ciechanowa. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia zamku Książąt Mazowieckich oraz wzięcia udziału w lekcji pt.,,Zapomniane zawody rzemieślnicze z epoki średniowiecza ''.
 • 5b nad Bałtykiem

Wycieczka klas 5 do Trójmiasta

W dniach 31.05.22r. – 3.06.22r. uczniowie klas 5a, 5b, 5d wraz z wychowawczyniami zwiedzali Gdańsk, Gdynię i Sopot. Byliśmy na Westerplatte, a także przy fontannie Neptuna i na Długim Targu. W Akwarium Gdyńskim uczestniczyliśmy w lekcji biologii nt. Flora i fauna Bałtyku. Zwiedzaliśmy też statek muzeum Dar Pomorza.
 • Projekt stypendialny Eryka (1)

„British and American English”- projekt stypendialny

W roku szkolnym 2021/2022 Eryk z klasy 8 g pracował nad projektem stypendialnym w ramach Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka. Eryk zatytułował swój projekt: „British and American English”
 • Prezentacja zadań projektu edukacyjnego 3

„Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” w roku szkolnym 2021/2022

Uczeń klasy 8G Jakub Mączewski jest stypendystą Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych w roku szkolnym 2021/2022. Uczeń w ramach Indywidualnego Planu Rozwoju Edukacyjnego realizował projekt pt. Wpływ znajomości fonetyki na naukę prawidłowej wymowy języka angielskiego.
 • Jak liczyć po angielsku

Utworzenie strony internetowej do nauki języka angielskiego dla edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

W ramach Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka Alan, uczeń klasy 7e, przygotował projekt stypendialny pt. „Utworzenie strony internetowej do nauki języka angielskiego dla edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej”.
 • Gazetka Szymona

Efektywne metody nauki języków obcych na poziomie podstawowym

Jednym z projektów przygotowanych przez uczniów naszej w ramach Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka była praca Szymona z klasy 8a. Projekt został przygotowany pod tytułem „Analiza efektywnych metod nauki języków obcych na poziomie podstawowym”.
 • Quiz wiedzy

Jak skutecznie poszerzać i utrwalać wiedzę z języka angielskiego i matematyki?

W roku szkolnym 2021/2022 Michalina z klasy 7a pracowała nad projektem stypendialnym w ramach Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka. Projekt nosił tytuł „Jak skutecznie poszerzać i utrwalać wiedzę z języka angielskiego i matematyki?”.
 • Uzniowie podczas wyciecieczki do Kazimierza Dolnego 6

Wycieczka 5f i 5c do Kazimierza Dolnego

W dniu 31.05.2022 r. uczniowie klasy 5c i 5f pojechali na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Kazimierz Dolny to piękne renesansowe miasto położone nad Wisłą i Grodarzem, wtulone w skarpę Płaskowyżu Nałęczowskiego, przeciętego malowniczymi wąwozami. 
 • wycieczka 5f

Wycieczka 5f do Ciechanowa

W dniu 10.05.2022 r. uczniowie klasy 5f pojechali na wycieczkę do Ciechanowa. 
Na początku uczniowie odwiedzili Park Nauki Torus,  gdzie wzięli udział w warsztatach "Magnetyczne przyciąganie" oraz zapoznali się z ekspozycją składającą się z ponad 20 interaktywnych eksponatów.
 • Wycieczka klasy 4a i 4b do Muzeum Świat Iluzji

Wycieczka klasy 4a i 4b do Muzeum Świat Iluzji

Dnia 29 kwietnia klasa 4a i 4b wybrały się do niezwykłego świata pozorów, złudzeń i paradoksów. Muzeum Świat Iluzji w Warszawie to interaktywna, edukacyjno-rozrywkowa przestrzeń dla każdego.
 • Subiektywnie o finansach dla ósmoklasistów

Subiektywnie o finansach dla ósmoklasistów

W dniach 28.03.2022 – 01.04.2022 r. uczniowie klasy 8 b wzięli udział w projekcie, który miał na celu przybliżenie tematyki finansów, gospodarki i zjawisk ekonomicznych w codziennym życiu. Spotkania prowadziła była absolwentka szkoły - studentka kierunku finanse i rachunkowość.
 • Uczniowie na wieży zamku

Wycieczka uczniów klasy 5c do Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie oraz Parku Nauki Torus

W dniu 12.04.2022 r. uczniowie klasy 5c pojechali na wycieczkę do Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie oraz Parku Nauki Torus.  Podczas zwiedzania zamku przewodnik przedstawił historię zamku, miasta oraz szeroko rozumianego średniowiecza. Uczniowie poznali również lokalne legendy zamkowe.
 • Cosmos Discovery

„Cosmos Discovery” - uczniowie klasy 4a i 4e na wystawie

Dnia 9 marca 2022 r. w Muzeum Nowa Praga uczniowie dwóch klas mogli obejrzeć jedną z największych na świecie wystaw, która prezentuje publiczności tajniki pełnej wyzwań podróży człowieka w kosmos. Wystawa zawiera setki oryginalnych eksponatów z USA i Rosji, które znajdowały się w kosmosie, a dziś udostępnionych zwiedzającym przez NASA.
 • Ucznowie podczas gry w kręgle 2

Wycieczka uczniów klasy 5c i 5f

W dniu 8.03.2022 r. uczniowie klasy 5c i 5f pojechali na wycieczkę do kina Cinema City Bemowo. Na początku uczniowie obejrzeli film „Skarb Mikołajka”  - to już trzecia odsłona familijnej, przygodowej opowieści w komediowym klimacie, inspirowanej na niezwykle popularną serii książek dla dzieci.
 • Uczniowie klasy 5c (1)

Wycieczka uczniów klasy 5c do Muzeum Świata Iluzji oraz Muzeum Historii Medycyny Uniwersytetu Warszawskiego.

W dniu 14.01.2022 r. uczniowie klasy 5 c pojechali na wycieczkę do Muzeum Świata Iluzji oraz Muzeum Historii Medycyny Uniwersytetu Warszawskiego. Muzeum Świata Iluzji to także przestrzeń edukacyjna. Przewodnik zainspirował uczniów poprzez zabawę, dzięki czemu podróż po zagadkowym świecie stała się jeszcze bardziej fascynująca. 
 • Uczniowie klasy 5c

Świąteczne spotkanie w klasie 5c

W dniu 17 grudnia 2021 roku w ostatni dzień przed  rozpoczęciem nauczania zdalnego i zimową przerwą świąteczną odbyło się w naszej klasie świąteczne spotkanie. Uczniowie wspólnie przygotowali nasz świąteczny stół oraz  przynieśli smakołyki.
 • Wycieczka klasy 4a i 4b na Wymysły (1)

Wycieczka klasy 4a i 4b na Wymysły

Dnia 13 grudnia byliśmy na warsztatach adwentowo - wigilijnych w Wymysłach. Uczniowie klasy 4a i 4b  robili pierniki, wykonywali ozdoby świąteczne, śpiewali kolędy i wzięli udział w jasełkach. Zrobiło się bardzo świątecznie. 
 • Uczniowie 5f przebrani za Bogów Olimpu

Z wizytą na Olimpie.

Co tu się działo…
2 grudnia 2021 r. uczniowie klasy 5f zachwyceni światem mitologicznych bogów, których poznali dzięki „Mitologii” Jana Parandowskiego, zorganizowali w formie zajęć otwartych „Spotkanie bogów greckich na Olimpie”. W tym celu odpowiednio przygotowali stroje i atrybuty.
Ciekawe i pełne emocji autoprezentacje przeniosły nas na chwilę w starożytny świat boskiego Zeusa.
 • Uczniowie przed Centrum Nauki Kopernik

Wycieczka klasy 5c do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

W dniu 10.11.2021 r. uczniowie klasy 5 c pojechali na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik  w Warszawie. To jedyne w swoim rodzaju centrum nauki, którego celem jest promowanie i popularyzacja komunikacji naukowej.
 • Pogromcy papug (1)

Wycieczka pełna wrażeń!

Teatr Capitol i Papugarnia Carmen były celem podróży uczniów klasy 4e w dniu 21 października.Najpierw z uwagą obejrzeliśmy spektakl, w którym głównym bohaterem był niesforny pajac o imieniu Pinokio, a później  przenieśliśmy się w świat kolorowych, tropikalnych ptaków, które mogliśmy dotykać i karmić.
 • klasa 4e zdjęcie pamiatkowe

Wycieczka do dawnej siedziby Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego

W październikowy, słoneczny dzień uczniowie klas 4e, 5e i 6b wraz z wychowawczyniami odwiedzili jedną z najważniejszych budowli średniowiecznej Europy – Zamek w Malborku, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. 
 • Uczniowie klasy 5c podczas warsztatów

Warsztaty edukacji recyklingowej w klasie 5c

W dniu 22.10.2021 r. uczniowie klasy 5c wzięli udział w „Warsztatach edukacji recyklingowej” organizowanych przez Centrum Edukacji Ekologicznej Ekolandia.edu. Ciekawym ekologicznym językiem Pani Kornelia  opowiedziała uczniom, co mogą zrobić aby zatroszczyć się o Ziemię i zostać ekobohaterami.
 • Uczniowie klasy 5c

Udział klasy V c w ogólnopolskiej akcji #SADZIMY LAS

Uczniowie klasy V c włączyli się do ogólnopolskiej akcji  #SADZIMY LAS i posadzili własne drzewka na terenie przy szkole. Celem akcji jest promocja zrównoważonej gospodarki leśnej łączącej funkcje społeczne, przyrodnicze i gospodarcze. Udział w akcji jest jednym z działań ogólnopolskiego projektu edukacyjnego EKO-SZKOŁA.
 • wycieczka klasy 4a i 4b (1)

Wycieczka klasy 4a i 4b

Wycieczka ,,Śladami historii." Dnia 15 października odbyła się piesza wycieczka klasy 4a i 4b. Celem było zainteresowanie uczniów historią i zabytkami Nowego Dworu Mazowieckiego. Uczniowie zwiedzili kościół pw. św. M. Archanioła, spacerowali ulicą Paderewskiego  oraz zobaczyli pomnik J. Wybickiego.
 • radosna 7f

Jesienna wycieczka 7f

Początek jesieni klasa 7f spędziła w Kampinoskim Parku Narodowym. Wybraliśmy się wraz z przewodnikiem na spacer ścieżką dydaktyczną. Dowiedzieliśmy się czym różni się ścieżka dydaktyczna od szlaku, poznaliśmy ciekawostki związane z ochroną przyrody.
 • Klasa 5c przed pocztą

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Widokówka – poznaj krajobraz mojej małej ojczyzny”.

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 5c włączyli się do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Widokówka – poznaj krajobraz mojej małej ojczyzny”. Jego głównymi celami jest nawiązanie kontaktu z inni placówkami oświatowymi w celu wymiany pocztówek oraz stworzenia mapy turystycznej Polski, która ukazuje różnorodność krajobrazu przyrodniczego i kulturowego naszej ojczyzny.
 • Klasa 5c przed Domem Pracy Twórczej Granica

Wycieczka klasy Vc do Kampinoskiego Parku Narodowego

W dniu 7.10.2021 r. uczniowie klasy V c pojechali na wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego. Wraz z przewodnikiem spacerowali po Kampinoskim Parku Narodowym. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach artystycznych decoupage, które odbyły się w Domu Pracy Twórczej „Granica”.
 • Chłopcy z klasy 5c z prezentami i dyplomami

Dzień Chłopaka w klasie 5c

Dzień Chłopaka w klasie 5c obchodzono bardzo wesoło. Chłopcy rozwiązywali quiz oraz  wykonywali zadania z koła fortuny. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia. Chłopcy otrzymali również prezenty i dyplomy.
 • Uczniowie w Muzeum Ziemi PAN

Wycieczka klasy 5c do Muzeum Narodowego i Muzeum Ziemi PAN w Warszawie

W dniu 28.09.2021 r. uczniowie klasy 5c pojechali na wycieczkę do Muzeum Narodowego i Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W Muzeum Narodowym uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej „Świat mitów”.
 • Wycieczka 4a 4b (4)

Wycieczka klasy 4a i 4b do Julinka

Dnia 20 września odbyła się wycieczka klasy 4a i 4b do Julinka. Uczniowie mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej oraz parku linowym. Najwięcej radości sprawiła jednak przejażdżka samochodzikami na wesołym miasteczku.
 • Reintegracja klasy 6b

Reintegracja klasy 6B

We wtorek 7 września 2021r. uczniowie klasy 6B wzięli udział w pierwszym klasowym spotkaniu integracyjnym w nowym roku szkolnym. Szóstoklasiści wraz z wychowawcą i nauczycielem wspomagającym udali się na przyszkolny teren zielony.
 • 6B-4

Klasa 6B- Dzień Pierwszej Pomocy

13 września 2021r. klasa 6B wzięła udział w szkolnych obchodach Dnia Pierwszej Pomocy. Z tej okazji, dzięki uprzejmości Pana Przemka, uczniowie mieli okazję przyjrzeć się wszystkim sprzętom i zaopatrzeniu w karetce oraz dowiedzieć się więcej na temat pracy ratownika medycznego.