Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Treść strony - Klasy 4-8

• Uczniowie przed Centrum Nauki Kopernik

Wycieczka klasy 5c do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

W dniu 10.11.2021 r. uczniowie klasy 5 c pojechali na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik  w Warszawie. To jedyne w swoim rodzaju centrum nauki, którego celem jest promowanie i popularyzacja komunikacji naukowej.
  • Pogromcy papug (1)

Wycieczka pełna wrażeń!

Teatr Capitol i Papugarnia Carmen były celem podróży uczniów klasy 4e w dniu 21 października.Najpierw z uwagą obejrzeliśmy spektakl, w którym głównym bohaterem był niesforny pajac o imieniu Pinokio, a później  przenieśliśmy się w świat kolorowych, tropikalnych ptaków, które mogliśmy dotykać i karmić.
  • klasa 4e zdjęcie pamiatkowe

Wycieczka do dawnej siedziby Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego

W październikowy, słoneczny dzień uczniowie klas 4e, 5e i 6b wraz z wychowawczyniami odwiedzili jedną z najważniejszych budowli średniowiecznej Europy – Zamek w Malborku, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.
  • Uczniowie klasy 5c podczas warsztatów

Warsztaty edukacji recyklingowej w klasie 5c

W dniu 22.10.2021 r. uczniowie klasy 5c wzięli udział w „Warsztatach edukacji recyklingowej” organizowanych przez Centrum Edukacji Ekologicznej Ekolandia.edu. Ciekawym ekologicznym językiem Pani Kornelia  opowiedziała uczniom, co mogą zrobić aby zatroszczyć się o Ziemię i zostać ekobohaterami.
  • Uczniowie klasy 5c

Udział klasy V c w ogólnopolskiej akcji #SADZIMY LAS

Uczniowie klasy V c włączyli się do ogólnopolskiej akcji  #SADZIMY LAS i posadzili własne drzewka na terenie przy szkole. Celem akcji jest promocja zrównoważonej gospodarki leśnej łączącej funkcje społeczne, przyrodnicze i gospodarcze. Udział w akcji jest jednym z działań ogólnopolskiego projektu edukacyjnego EKO-SZKOŁA.
  • wycieczka klasy 4a i 4b (1)

Wycieczka klasy 4a i 4b

Wycieczka ,,Śladami historii." Dnia 15 października odbyła się piesza wycieczka klasy 4a i 4b. Celem było zainteresowanie uczniów historią i zabytkami Nowego Dworu Mazowieckiego. Uczniowie zwiedzili kościół pw. św. M. Archanioła, spacerowali ulicą Paderewskiego  oraz zobaczyli pomnik J. Wybickiego.
  • radosna 7f

Jesienna wycieczka 7f

Początek jesieni klasa 7f spędziła w Kampinoskim Parku Narodowym. Wybraliśmy się wraz z przewodnikiem na spacer ścieżką dydaktyczną. Dowiedzieliśmy się czym różni się ścieżka dydaktyczna od szlaku, poznaliśmy ciekawostki związane z ochroną przyrody.
  • Klasa 5c przed pocztą

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Widokówka – poznaj krajobraz mojej małej ojczyzny”.

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 5c włączyli się do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Widokówka – poznaj krajobraz mojej małej ojczyzny”. Jego głównymi celami jest nawiązanie kontaktu z inni placówkami oświatowymi w celu wymiany pocztówek oraz stworzenia mapy turystycznej Polski, która ukazuje różnorodność krajobrazu przyrodniczego i kulturowego naszej ojczyzny.
  • Klasa 5c przed Domem Pracy Twórczej Granica

Wycieczka klasy Vc do Kampinoskiego Parku Narodowego

W dniu 7.10.2021 r. uczniowie klasy V c pojechali na wycieczkę do Kampinoskiego Parku Narodowego. Wraz z przewodnikiem spacerowali po Kampinoskim Parku Narodowym. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach artystycznych decoupage, które odbyły się w Domu Pracy Twórczej „Granica”.
  • Chłopcy z klasy 5c z prezentami i dyplomami

Dzień Chłopaka w klasie 5c

Dzień Chłopaka w klasie 5c obchodzono bardzo wesoło. Chłopcy rozwiązywali quiz oraz  wykonywali zadania z koła fortuny. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia. Chłopcy otrzymali również prezenty i dyplomy.
  • Uczniowie w Muzeum Ziemi PAN

Wycieczka klasy 5c do Muzeum Narodowego i Muzeum Ziemi PAN w Warszawie

W dniu 28.09.2021 r. uczniowie klasy 5c pojechali na wycieczkę do Muzeum Narodowego i Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W Muzeum Narodowym uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej „Świat mitów”.
  • Wycieczka 4a 4b (4)

Wycieczka klasy 4a i 4b do Julinka

Dnia 20 września odbyła się wycieczka klasy 4a i 4b do Julinka. Uczniowie mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej oraz parku linowym. Najwięcej radości sprawiła jednak przejażdżka samochodzikami na wesołym miasteczku.
  • Reintegracja klasy 6b

Reintegracja klasy 6B

We wtorek 7 września 2021r. uczniowie klasy 6B wzięli udział w pierwszym klasowym spotkaniu integracyjnym w nowym roku szkolnym. Szóstoklasiści wraz z wychowawcą i nauczycielem wspomagającym udali się na przyszkolny teren zielony.
  • 6B-4

Klasa 6B- Dzień Pierwszej Pomocy

13 września 2021r. klasa 6B wzięła udział w szkolnych obchodach Dnia Pierwszej Pomocy. Z tej okazji, dzięki uprzejmości Pana Przemka, uczniowie mieli okazję przyjrzeć się wszystkim sprzętom i zaopatrzeniu w karetce oraz dowiedzieć się więcej na temat pracy ratownika medycznego.