Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Przejście do sekcji:

Przejście do sekcji

Treść strony - Klasy 4-8

 • Wigilia klasy 5b (1)

Wigilia klasy 5b

21 grudnia odbyła się wigilia klasy 5b. W świątecznym nastroju uczniowie wymienili się prezentami i zaśpiewali kolędy. Wesołych Świat.
 • Uczniowie klasy 6c zwiedzają Skansen w Sierpcu

Wycieczka klas 6c i 6f do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

W dniu 21.12.2022 r. uczniowie klas 6c i 6f pojechali na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Zwiedzanie Skansenu to prawdziwa podróż do przeszłości, zaskakujące odkrycia, ale przed wszystkim spotkanie z rodzimą historią i obrzędowością wsi mazowieckiej XIX i XX wieku.
 • Uczniowie klasy 6c

Świąteczne spotkanie w klasie 6c

W dniu 20 grudnia 2022 roku odbyło się w naszej klasie świąteczne spotkanie. Uczniowie wspólnie przygotowali nasz świąteczny stół oraz  przynieśli smakołyki.
 • Wycieczka 5a i 5b (3)

Wycieczka do Muzeum Geologicznego klasy 5a i 5b

Dnia 16 grudnia odbyła się wycieczka klasy 5a i 5b do Muzeum Geologicznego oraz Parku Trampolin AIRO. Dzieci mogły poznać różne skały i minerały oraz zobaczyć jak kiedyś wyglądały dinozaury i mamuty. Po mile spędzonym czasie w parku trampolin wszyscy radośnie wrócili do domu.
 • na Olimpie

Z wizytą na Olimpie

Co tu się działo…

13 grudnia 2022 r. uczniowie klasy 5b zachwyceni światem mitologicznych bogów, których poznali dzięki „Mitologii” Jana Parandowskiego, zorganizowali w formie zajęć otwartych „Spotkanie bogów greckich na Olimpie”. W tym celu odpowiednio przygotowali stroje i atrybuty.
 • Uczniowie w Muzeum Geologicznym (2)

Wycieczka 6f do Warszawy

30 listopada klasa 6f wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Na początek uczniowie odwiedzili Centrum pieniądza, gdzie wzięli udział w warsztatach „Twórca pieniądza i produkcja pieniądza”. Podczas zajęć poznali tajniki projektowania i produkcji pieniędzy oraz znaczenie poszczególnych znaków na banknotach. Każdy uczeń mógł też zaprojektować swój banknot.
 • Uczniowie klasy 6c przed Muzeum Sportu

Wycieczka klasy 6c do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

W dniu 18.11.2022 r. uczniowie klasy 6c pojechali na wycieczkę do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Uczniowie z przewodnikiem zwiedzili ekspozycję, która ukazuje dzieje sportu od antycznej Grecji, poprzez narodziny nowożytnych Igrzysk Olimpijskich, początki sportu polskiego do współczesności.
 • Uczniowie przy lokalnym punkcie pamięci.

#SzkołaPamięta

W dniu 28 października klasa 7c wraz z opiekunami udała się na pieszą wycieczkę. Odwiedziliśmy lokalne miejsca pamięci narodowej oraz
poszerzyliśmy wiedzę na ten temat. Wybraliśmy się również na cmentarz parafialny, by w ramach obchodzonego w dniu 2 listopada święta, zwanego „Dniem zadusznym”, odwiedzić groby żołnierzy.
 • Uczniowie klasy 6c

Wycieczka klasy 6c do Szkółki kontenerowej im. Wojciecha Fondera w Skierdach

W dniu 26 października 2022 r. uczniowie klasy 6c pojechali na wycieczkę do Szkółki kontenerowej im. Wojciecha Fondera w Skierdach, która jest jedną z kilkunastu szkółek w Polsce. Powstała w 2000 r. Podczas wycieczki uczniowie spotkali się z pracownikiem Nadleśnictwa, zwiedzili najnowocześniejszą kontenerową szkółkę leśną oraz tradycyjne metody hodowli sadzonek leśnych.
 • Klasa 6c

Dzień Chłopaka w klasie 6c

W klasie 6c Dzień Chłopaka obchodzony był poprzez klasowe świętowanie,  które sprawiło wiele radości nie tylko męskiej części klasy, ale także i żeńskiej. Choć bohaterami tego dnia byli głównie chłopcy, to wszyscy bawiliśmy się bardzo dobrze.
 • Uczniowie przed Teatrem

Wycieczka 6c do Warszawy

W dniu 3.10.2022 r. uczniowie klasy 6c pojechali na wycieczkę do Warszawy. Na początku zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie udali się do Teatru Kamienica, gdzie obejrzeli spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza”.
 • uczniowie klasy 6c

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” – wymiana pocztówek.

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 6c włączyli się do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała” – wymiana pocztówek.  Jego głównymi celami jest nawiązanie kontaktu z inni placówkami oświatowymi w celu wymiany pocztówek oraz stworzenia mapy turystycznej Polski, która ukazuje różnorodność krajobrazu przyrodniczego i kulturowego naszej ojczyzny.