Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Treść strony - Klasy 1-3

• Mądre Sówki i Plastusie na scenie

Wycieczka ID i IE

19 listopada klasy 1d i 1e obejrzały sceniczną adaptacją starogreckiego eposu Homera "Odyseję" w Teatrze "Lalka". Na oczach widzów powołany został do istnienia świat bogów i ludzi. Sceniczne obrazy zachwyciły wszystkich. Wielką niespodzianką było spotkanie z aktorem grającym główną rolę i wizyta w kulisach teatru.
  • klasa 2 d

WYCIECZKA DO MŁYNA GĄSIOROWO KLAS 1 B I 2 D

• pasowania ucznia

Pasowanie na ucznia klas pierwszych

14 października 2021 r., w Dniu Edukacji Narodowej, klasy pierwsze miały swoje ważne święto. W tym dniu pierwszoklasiści ślubowali być wzorowymi i odpowiedzialnymi członkami naszej szkolnej społeczności i oficjalnie wstąpiły w grono uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orła Białego. Dzieci odśpiewały hymn szkoły, złożyły przysięgę i zostały pasowani na uczniów przez Panią Dyrektor.
  • klasa 1 b

Poznajemy zawód pilota

Klasa 1 b realizuje Projekt Międzynarodowy "Lekturki spod chmurki". Pierwszą lekturą, którą omówiliśmy w ramach projektu, była książka Adama Bahdaja "Pilot i ja". Białe niedźwiadki realizowały różne zadania, poznając przy tym zawód pilota. Zwieńczeniem ich pracy było spotkanie z panem Łukaszem, dyspozytorem lotniczym, który w bardzo ciekawy sposób jeszcze bardziej przybliżył uczniom pracę pilotów.
  • Akcja Lato w słoikach

"Jem zdrowo i kolorowo"- wystawa prac plastycznych

Wystawa prac uczniów klas 1-3 pt.  "Jem zdrowo i kolorowo". Prace powstały w "Tygodniu zdrowego odżywiania" w ramach akcji "Lato w słoiku". Zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi.
  • Wspólne zdjęcie 1d i 1e z opiekunami przed Manufakturą...

WYCIECZKA ID I IE DO MANUFAKTURY CZEKOLADY

W dniu 11.10.2021 r. pojechaliśmy  na wycieczkę do Manufaktury Czekolady w Warszawie. Na początku pobytu z zaciekawieniem wysłuchaliśmy opowieści pani przewodnik na temat ,,Od plantacji po tabliczkę czekolady’’. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda kakaowiec i co jest w środku jego ziarna.
  • Lato w słoiku- informacje o warzywach

Tydzień zdrowego odżywiania w SP7. Lato w w słoiku

W klasach młodszych 18-22.10 ogłoszono "Tygodniem zdrowego odżywiania". Nauczyciele prowadzili zajęcia z edukacji zdrowotnej połączone z prezentacją różnorodnych produktów, z przyrządzaniem zdrowych posiłków, przygotowywaniem wystaw, prezentacji, gazetek tematycznych.  Pod hasłem " Lato w słoiku" powstało wiele wspaniałych prac plastyczno-technicznych.
  • plakat codw week 2021

Code week w klasie 1 b

Klasa 1 b przez ostatnie dwa tygodnie realizowała zadania w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania (EU CodeWeek 2021). CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.
  • zdjęcie grupowe

W poszukiwaniu jesieni

4 października klasa 1 B wybrała się na lekcje przyrodniczą w terenie. Białe niedźwiadki poszukiwały oznak jesieni. Zbierały kolorowe liście, żołędzie, kasztany i szyszki. Rozpoznawały rodzaje drzew. Miały okazję zaobserwować klucz odlatujących ptaków.
  • cała klasa je donuty

Dzień Chłopca w 2b

Z okazji Dnia Chłopca dziewczynki z 2b przygotowały kolegom wiele atrakcji: piękne laurki z wierszowanymi życzeniami, napisanymi przez Alę i jej mamę oraz ciekawe akwaria w słoikach. Niespodzianką od rodziców były elektroniczne, wciągające gry zręcznościowe i słodkie donuty. Odbył się także długo wyczekiwany przez Iskierki wieczorek filmowy.
  • Klasa 1 b dzień chłopaka

Dzień chłopaka w klasie 1 B

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka, nie inaczej było w klasie 1 B. Na męską część białych niedźwiedzi czekały w tym dniu liczne atrakcje. Chłopcy brali udział w konkursach sprawnościowy, sportowych oraz edukacyjnych. Każdy mógł się pochwalić wygraną w chociaż jednym konkursie i tytułować się Mistrzem
  • skarby Dyniolandu

Wycieczka klas 1 a i 1 b do Dyniolandu

21 września Młode Wilki i Białe Niedźwiedzie odwiedziły urokliwą farmę dyń – Dynioland. Uczniowie dowiedzieli się historii pochodzenia dyni, jej wartościowych właściwości oraz rodzajów, których jest ponad 700! Smakowali pysznego soku dyniowego i zupy. Odwiedzili mini zoo i karmili świnkę wietnamską.
  • Uczniowie słuchają opowiadania o zachowaniu na drodze

Wizyta Iskierek w Bibliotece Miejskiej na Osiedlu Młodych

17 września klasa 2b odwiedziła Bibliotekę Miejską na Osiedlu Młodych. Pani bibliotekarka przeprowadziła ciekawą i pouczającą pogadankę o bezpieczeństwie na drodze. Przeczytała uczniom opowiadanie, wskazała niebezpieczne sytuacje i pokazała prawidłowe zachowania bohaterów.
  • Gospodarstwo turystyczne Wymysły pod Lasem

Wycieczka klas drugich do gospodarstwa wiejskiego Wymysły pod Lasem

9 września 2021r klasy drugie wyjechały na całodniową wycieczkę do wsi Wymysły. W czasie teatralnej zabawy poznały historię ziemniaka, a następnie same kopały i sadziły ziemniaki oraz przyrządzały z nich potrawy. Był czas na posiłek i zwiedzanie mini-zoo, a słoneczna pogoda zachęcała do zabaw na świeżym powietrzu.

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września Iskierki z 2b obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Podkreśliły strojem w kropki, że solidaryzują się z dziećmi o różnym potencjale twórczym. Opowiadały o swoich pasjach, zdolnościach.
  • Klasa 2b z wychowawczynią przed karetką

Dzień Pierwszej Pomocy

Dzięki uprzejmości pana Przemka Miścikowskiego  uczniowie klas drugich mieli możliwość obejrzenia karetki pogotowia, wysłuchania informacji o zasadach udzielania pierwszej pomocy, wykazali się znajomością numerów alarmowych.
  • Gazetka 2b z okazji Tygodnia Dobroczynności w SP7

Klasa 2b- Tydzień Dobroczynności w SP7

Klasa 2b uczestniczyła w akcji Tydzień Dobroczynności. Uczniowie dowiedzieli się o misji i działalności Matki Teresy z Kalkuty, poznali słowo: "dobroczynność" . Przygotowali tematyczną gazetkę i wykonali prace plastyczne.