Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Przejście do sekcji:

Przejście do sekcji

Treść strony - Klasy 1-3

 • Grzybowo 1
 • klasa 1 b

1 B i 2 D w Centrum Nauki Kopernik

5 kwietnia klasy 1 b i 2 d wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mieli okazję samodzielnie eksperymentować, poszukiwać i testować przy około 200 stacjach doświadczalnych.
 • klasy 1 b i 1 d

Spotkanie ze strażakami

31 marca klasy: 1 B, 1 D, 1 E i 2 D spotkały się ze strażakami i strażaczkami z Ochotniczej Straży Pożarnej z Nowego Dworu Mazowieckiego. Nasi goście opowiedzieli uczniom o swojej pracy, zaprezentowali sprzęt, który jest niezbędny w ich profesji oraz pokazali, jak należy udzielić pierwszej pomoc przedmedycznej.
 • spotkaie z pisarzem 1

Spotkanie z pisarzem

Klasa 1 B realizuje międzynarodowy program czytelniczy "Lekturki spod chmurki". W tej edycji programu uczestnicy poznają zawody. W module 2 uczniowie klasy pierwszej zmierzyli się z książką "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą", poznając przy tym zawód pisarza.
 • klasa 1 b przed wyjazdem

Wycieczka klasy 1 b do Warszawy 

17 marca klasa 1 b wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym przystankiem była  Manufaktura Czekolady. Białe niedźwiadki poznały historię czekolady, poczynając od ziarenka kakaowca. Degustowali pitną czekoladę, obserwowali proces temperowania czekolady oraz wykonali własną czekoladową tabliczkę.
 • Małe kobietki z 1 b

Dzień dziewczynek w 1 b

8 marca na małe kobietki z 1 b czekała niespodzianka. Chłopcy obdarzyli swoje koleżanki prezentami i kwiatami oraz przygotowali konkursy, w których każda dziewczyna mogła się wykazać i otrzymać dyplom.
 • klasa 1 b w przebraniach

Bal karnawałowy w 1 b

Bal karnawałowy w 1 b 25 lutego białe niedźwiadki bawiły się na balu karnawałowym o tematyce związanej z zawodem pisarza. Było to kolejne zadania w projekcie międzynarodowym "Lekturki spod chmurki". Bohaterem naszej zabawy był Julian Tuwim.
 • walentynki klasa 1 b

Walentynkowe programowanie w 1 b

Klasa 1 b obchodziła Święto Zakochanych w wyjątkowy sposób. Uczniowie musieli wcielić się w pomocników miłości i doprowadzić zakochanego chłopca do jego wybranki. Do tego posłużyły im ozoroboty, które, przez zaprogramowaną przez uczniów drogę, łączyły ze sobą zakochanych.
 • koncert kolęd

Wigilia w klasie 1b

17 grudnia w klasie 1b był wyjątkowy. Cała klasa uczestniczyła w spotkaniu wigilijnym. Rodzice przygotowali dla dzieci pyszny poczęstunek i piękne prezenty. Przy wspólnym stole białe niedźwiadki składały sobie świąteczne życzenia.
 • Wycieczka klas 2 do Muzeum Narodowego (11)

Wycieczka klas 2 do Muzeum Narodowego

8 grudnia 2021r klasy 2c i 2b zwiedzały Muzeum Narodowe w Warszawie. Podziwiały zbiory muzeum; obrazy, rzeźby, cenne przedmioty. Ogromne wrażenie wywarły na dzieciach ekspozycje mumii egipskich, starożytne rzeźby, papirusy.
 • Kręcę i nakładam

Mistrzostwa SP7 w Kręceniu Bączkiem Matematycznym

6 grudnia 2021 r. w szkole odbyły się XV Mistrzostwa SP7 w Kręceniu Bączkiem Matematycznym
 • Dzień Pluszowego Misia (10)

Dzień Pluszowego Misia-  klasa 2b

Klasa 2b odwiedziła bibliotekę miejską i uczestniczyła w zajęciach poświęconych misiom ze znanych książek. Bohaterem spotkania był  Kubuś Puchatek i jego przyjaciele.
 • Mądre Sówki i Plastusie na scenie

Wycieczka ID i IE

19 listopada klasy 1d i 1e obejrzały sceniczną adaptacją starogreckiego eposu Homera "Odyseję" w Teatrze "Lalka". Na oczach widzów powołany został do istnienia świat bogów i ludzi. Sceniczne obrazy zachwyciły wszystkich. Wielką niespodzianką było spotkanie z aktorem grającym główną rolę i wizyta w kulisach teatru.
 • klasa 2 d

WYCIECZKA DO MŁYNA GĄSIOROWO KLAS 1 B I 2 D

18 listopada dwie klasy wybrały się do Młyna Gąsiorowo, by odkryć tajemnice obrządków i tradycji związanych z Andrzejkami i Katarzynkami. Oddziały zwiedzały Młyn Gąsiorowo oraz bawiły się na jego ekologicznym placu zabaw. Po szaleństwach na świeżym powietrzu uczniowie wykonywali andrzejkowe kotyliony oraz ciasteczka z wróżbą, wysłuchali ciekawego opisu wróżb i sami mieli okazję poznać swoją przyszłość za pomocą różnych wróżb: lania wosk, losowania kubeczków, przebijania serca.
 • pasowania ucznia

Pasowanie na ucznia klas pierwszych

14 października 2021 r., w Dniu Edukacji Narodowej, klasy pierwsze miały swoje ważne święto. W tym dniu pierwszoklasiści ślubowali być wzorowymi i odpowiedzialnymi członkami naszej szkolnej społeczności i oficjalnie wstąpiły w grono uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orła Białego. Dzieci odśpiewały hymn szkoły, złożyły przysięgę i zostały pasowani na uczniów przez Panią Dyrektor.
 • klasa 1 b

Poznajemy zawód pilota

Klasa 1 b realizuje Projekt Międzynarodowy "Lekturki spod chmurki". Pierwszą lekturą, którą omówiliśmy w ramach projektu, była książka Adama Bahdaja "Pilot i ja". Białe niedźwiadki realizowały różne zadania, poznając przy tym zawód pilota. Zwieńczeniem ich pracy było spotkanie z panem Łukaszem, dyspozytorem lotniczym, który w bardzo ciekawy sposób jeszcze bardziej przybliżył uczniom pracę pilotów.
 • Akcja Lato w słoikach

"Jem zdrowo i kolorowo"- wystawa prac plastycznych

Wystawa prac uczniów klas 1-3 pt.  "Jem zdrowo i kolorowo". Prace powstały w "Tygodniu zdrowego odżywiania" w ramach akcji "Lato w słoiku". Zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi.
 • Wspólne zdjęcie 1d i 1e z opiekunami przed Manufakturą...

WYCIECZKA ID I IE DO MANUFAKTURY CZEKOLADY

W dniu 11.10.2021 r. pojechaliśmy  na wycieczkę do Manufaktury Czekolady w Warszawie. Na początku pobytu z zaciekawieniem wysłuchaliśmy opowieści pani przewodnik na temat ,,Od plantacji po tabliczkę czekolady’’. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda kakaowiec i co jest w środku jego ziarna.
 • Lato w słoiku- informacje o warzywach

Tydzień zdrowego odżywiania w SP7. Lato w w słoiku

W klasach młodszych 18-22.10 ogłoszono "Tygodniem zdrowego odżywiania". Nauczyciele prowadzili zajęcia z edukacji zdrowotnej połączone z prezentacją różnorodnych produktów, z przyrządzaniem zdrowych posiłków, przygotowywaniem wystaw, prezentacji, gazetek tematycznych.  Pod hasłem " Lato w słoiku" powstało wiele wspaniałych prac plastyczno-technicznych.
 • plakat codw week 2021

Code week w klasie 1 b

Klasa 1 b przez ostatnie dwa tygodnie realizowała zadania w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania (EU CodeWeek 2021). CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. 
 • zdjęcie grupowe

W poszukiwaniu jesieni

4 października klasa 1 B wybrała się na lekcje przyrodniczą w terenie. Białe niedźwiadki poszukiwały oznak jesieni. Zbierały kolorowe liście, żołędzie, kasztany i szyszki. Rozpoznawały rodzaje drzew. Miały okazję zaobserwować klucz odlatujących ptaków.
 • cała klasa je donuty

Dzień Chłopca w 2b

Z okazji Dnia Chłopca dziewczynki z 2b przygotowały kolegom wiele atrakcji: piękne laurki z wierszowanymi życzeniami, napisanymi przez Alę i jej mamę oraz ciekawe akwaria w słoikach. Niespodzianką od rodziców były elektroniczne, wciągające gry zręcznościowe i słodkie donuty. Odbył się także długo wyczekiwany przez Iskierki wieczorek filmowy.
 • Klasa 1 b dzień chłopaka

Dzień chłopaka w klasie 1 B

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka, nie inaczej było w klasie 1 B. Na męską część białych niedźwiedzi czekały w tym dniu liczne atrakcje. Chłopcy brali udział w konkursach sprawnościowy, sportowych oraz edukacyjnych. Każdy mógł się pochwalić wygraną w chociaż jednym konkursie i tytułować się Mistrzem
 • skarby Dyniolandu

Wycieczka klas 1 a i 1 b do Dyniolandu

21 września Młode Wilki i Białe Niedźwiedzie odwiedziły urokliwą farmę dyń – Dynioland. Uczniowie dowiedzieli się historii pochodzenia dyni, jej wartościowych właściwości oraz rodzajów, których jest ponad 700! Smakowali pysznego soku dyniowego i zupy. Odwiedzili mini zoo i karmili świnkę wietnamską.
 • Uczniowie słuchają opowiadania o zachowaniu na drodze

Wizyta Iskierek w Bibliotece Miejskiej na Osiedlu Młodych

17 września klasa 2b odwiedziła Bibliotekę Miejską na Osiedlu Młodych. Pani bibliotekarka przeprowadziła ciekawą i pouczającą pogadankę o bezpieczeństwie na drodze. Przeczytała uczniom opowiadanie, wskazała niebezpieczne sytuacje i pokazała prawidłowe zachowania bohaterów.
 • Gospodarstwo turystyczne Wymysły pod Lasem

Wycieczka klas drugich do gospodarstwa wiejskiego Wymysły pod Lasem

9 września 2021r klasy drugie wyjechały na całodniową wycieczkę do wsi Wymysły. W czasie teatralnej zabawy poznały historię ziemniaka, a następnie same kopały i sadziły ziemniaki oraz przyrządzały z nich potrawy. Był czas na posiłek i zwiedzanie mini-zoo, a słoneczna pogoda zachęcała do zabaw na świeżym powietrzu.
 • Międzynarodowy Dzień Kropki w 2b

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września Iskierki z 2b obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Podkreśliły strojem w kropki, że solidaryzują się z dziećmi o różnym potencjale twórczym. Opowiadały o swoich pasjach, zdolnościach.
 • Klasa 2b z wychowawczynią przed karetką

Dzień Pierwszej Pomocy

Dzięki uprzejmości pana Przemka Miścikowskiego  uczniowie klas drugich mieli możliwość obejrzenia karetki pogotowia, wysłuchania informacji o zasadach udzielania pierwszej pomocy, wykazali się znajomością numerów alarmowych.
 • Gazetka 2b z okazji Tygodnia Dobroczynności w SP7

Klasa 2b- Tydzień Dobroczynności w SP7

Klasa 2b uczestniczyła w akcji Tydzień Dobroczynności. Uczniowie dowiedzieli się o misji i działalności Matki Teresy z Kalkuty, poznali słowo: "dobroczynność" . Przygotowali tematyczną gazetkę i wykonali prace plastyczne.