Treść strony - Klasy 4-8

• Uczniowie na wieży zamku

Wycieczka uczniów klasy 5c do Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie oraz Parku Nauki Torus

W dniu 12.04.2022 r. uczniowie klasy 5c pojechali na wycieczkę do Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie oraz Parku Nauki Torus.  Podczas zwiedzania zamku przewodnik przedstawił historię zamku, miasta oraz szeroko rozumianego średniowiecza. Uczniowie poznali również lokalne legendy zamkowe.

Następnie uczniowie odwiedzili Park Nauki Torus, który jest wyjątkowym centrum nauki. Usytuowany jest obok jednej z najbardziej niezwykłych wież ciśnień na świecie. Uczniowie zapoznali się z ekspozycją składającą się z ponad 20 interaktywnych eksponatów, które przybliżają odwiedzającym zagadnienia z zakresu matematyki, fizyki, techniki, iluzji oraz architektury. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach biologicznych „Tajemnice kodu DNA”, podczas których wyizolowali nici DNA z owoców oraz wykonali model przestrzenny z DNA.

• Klasa 5c
  • Ucze korzystajcy z atrakcji2