Treść strony - Klasy 4-8

• Uzniowie podczas wyciecieczki do Kazimierza Dolnego 6

Wycieczka 5f i 5c do Kazimierza Dolnego

W dniu 31.05.2022 r. uczniowie klasy 5c i 5f pojechali na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Kazimierz Dolny to piękne renesansowe miasto położone nad Wisłą i Grodarzem, wtulone w skarpę Płaskowyżu Nałęczowskiego, przeciętego malowniczymi wąwozami.
Kazimierz Dolny ma jedyny, niepowtarzalny klimat. Zachwyca wspaniałym rynkiem z zachowanymi kamienicami renesansowymi, kramami na których można kupić słynne koguty i inne kazimierskie łakocie.

Podczas wycieczki uczniowie zwiedzali z przewodnikiem Górę Trzech Krzyży, zamek z basztą, rynek z kamienicami braci Przybyłów i kamienicą Gdańską, pomnik kazimierskiego psa, ulicę Senatorską, Mały Rynek z Synagogą, Kościół Św. Bartłomieja i Jana Chrzciciela oraz Wąwóz Korzeniowy Dół. Podczas rejsu statkiem po Wiśle uczniowie mogli podziwiać niepowtarzalny krajobraz okolic Kazimierza.

• Uzniowie podczas wyciecieczki do Kazimierza Dolnego 2
  • Uzniowie podczas wyciecieczki do Kazimierza Dolnego 1