Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Przejście do sekcji:

Przejście do sekcji

Treść strony - Konkursy

 • konkurs 1

XIX edycji Konkursu Ekologicznego "1 z 9 - Ekologia z ochroną środowiska"

W dniu 9.06.2021 r. odbyła się w naszej szkole XIX edycja Konkursu Ekologicznego "1 z 9 - Ekologia z ochroną środowiska". W konkursie wzięli udział zgłoszeni  uczniowie klas ósmych powiatu nowodworskiego z następujących szkół: Szkoła Podstawa im. Pomnik Wdzięczności w Zakroczymiu, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Nowym Dworze Mazowieckim, Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Józefa Wybickiego w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Szkoła Podstawowa nr 7 im. Orła Białego w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • książki

„Bohaterowie lektur szkolnych” - wyniki konkursu czytelniczego dla uczniów klas siódmych

O tym, jak istotne jest uważne czytanie lektur obowiązkowych, mogli się przekonać nie tylko tegoroczni ósmoklasiści. W tym roku szkolnym chętni uczniowie z klas siódmych wystartowali w nowym konkursie z języka polskiego, dotyczącym znajomości lektur obowiązkowych przeznaczonych dla klas 4-7.
 • konkurs

Konkurs Złotopiórek dla klas 3

Jak każdego roku uczniowie klas III przystąpili do konkursu ortograficznego o tytuł "Mistrza Złotopiórka. Wizyta w biurze u pani Marzeny oraz pobyt w gospodarstwie hodowlanym jej ciotecznego brata Jerzego w niewielkiej wsi Zaborowo zakończył się sukcesem dla 5 uczestników konkursu.
 • konkurs

Konkurs pięknego czytania klas 1

Maj każdego roku to czas szkolnych konkursów. W środę 12.05.2021 roku odbył się konkurs "Pięknego Czytania", w którym wzięli udział uczniowie klas I, zwycięzcy konkursów klasowych.
 • konkurs

Szkolny konkurs "Pomoce dydaktyczne z geografii"

Pierwszy szkolny konkurs "Pomoce dydaktyczne z geografii" już za nami.
Konkurs miał na celu zachęcenie uczniów do stworzenia różnego rodzaju pomocy, które będą wykorzystywane podczas lekcji geografii. Pomysły naszych uczniów zaskoczyły jury. Model Układu Słonecznego, jaskini krasowej, koło fortuny czy tablica z i o recyklingu to tylko niektóre z przyniesionych prac. Ich staranność wykonania, duży wkład pracy własnej oraz kreatywność nie ułatwiły wyłonienia tych najlepszych. Dlatego każdy uczestnik, który wziął udział został nagrodzony skromnym upominkiem.

Wyniki II edycji Powiatowego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej

Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki Powiatowego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej.
 • Konkurs Spotkanie z drzewem plakat

Konkurs ogólnopolski "Spotkanie z drzewem"

Informacje o konkursie na plakacie.

Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Nowy Dworze Mazowieckim zaprasza uczniów klas IV – VIII do udziału w Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej, którego rozstrzygnięcie odbędziesię 14 maja 2021 roku drogą elektroniczną (konkurs przełożony z listopada 2020 r.).

Celem konkursu jest: upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży szkolnej piękna mowy ojczystej, pogłębianie znajomości polskich pieśni o tematyce patriotycznej, inspirowanie do poszukiwania utworów mało znanych i zapomnianych oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej.

Konkurs

W związku z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole zostanie przeprowadzony konkurs:
- chętni uczniowie z klas IV-V wykonują plakat dotyczący Konstytucji 3 Maja
- chętni uczniowie z klas VI-VIII wykonują prezentację dotyczącą Konstytucji 3 Maja (przyczyny-okoliczności powstania, autorzy, postanowienia, skutki wprowadzenia Konstytucji, znaczenie Konstytucji w późniejszych dziejach do dnia dzisiejszego)

Pracę należy przesłać swojemu nauczycielowi historii do 25 IV 2021 r.
 • Konkurs Fredro 2021-1

Ważna informacja dla uczniów klas 1-8!

Zachęcamy wszystkich uczniów z naszej szkoły do wzięcia udziału w Ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez NOK, pt. "Dzieła Aleksandra Fredry w malarstwie i rysunku". Regulamin ,karta zgłoszenia i zgoda rodziców w załączniku.
 • szkolny etap Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka"

Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka"

W dniach 18 -19 marca odbył  się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka" w kategorii klas 1-3. Uczestnicy zaprezentowali wiersze znanych poetów m.in. : Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Agnieszki Frączek, Hanny Niewiadomskiej. Komisja konkursowa oceniała prezentację w 5 kategoriach: znajomość utworu, interpretacja, kultura mowy, dobór wiersza, ogólny wyraz artystyczny.

"1 z 9 - Ekologia z ochroną Środowiska"

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim organizowany jest konkurs o tematyce poświęconej ekologii i ochronie środowiska. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu wyłącznie uczniów klas ósmych. Zakres konkursu obejmuje zagadnienia z biologii, geografii, ekologii i ochrony środowiska.
 • 151042227_1134852386975581_356703922870185023_n

Konkurs "Zapomniani polscy naukowcy i wynalazcy"

Zachęcamy uczniów klas VII i VIII do konkursu organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki pt. "Zapomniani polscy naukowcy i wynalazcy".

Więcej informacji na stronie: https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/konkursy-i-projekty/zapomniani-polscy-nauko oraz u Pauliny Grzesiak.
 • Szkolny Konkurs Ekologiczny(1)

Szkolny konkurs ekologiczny "Oszczędzajmy wodę"

 • Plakat konkursowy

Konkurs "woda w obiektywie"

 • Praca konkursowa

Wystawa prac konkursowych „Mój las”

W listopadzie chętni uczniowie włączyli się do ogólnopolskiego konkursu „Mój las”, który jest organizowany przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Zarząd Główny Liga Ochrony Przyrody.
 • Michalina S 6c

Wyniki konkursu „Barwy jesieni”

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „EKO – SZKOŁA” odbył się szkolny konkurs fotograficzny „Barwy jesieni”.  Celem konkursu było dostrzeganie uroczych zakątków przyrody jesienią w swoim regionie.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, zaś zwycięzcom gratulują końcowych wyników.

SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY „BARWY JESIENI”

 Cele konkursu:

- poznanie piękna otaczającej przyrody jesienią
- rozwijanie zainteresowań fotografowaniem jako jednej z form spędzania czasu wolnego rodzica z dzieckiem
- wyrabianie wrażliwości na piękno przyrody
- dostrzeganie uroczych zakątków przyrody jesienią w swoim regionie.
 • logo_pl

Internetowy konkurs matematyczno-logiczny ARCYMISTRZ MNOŻENIA organizowany w ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Kolejny raz w naszej szkole organizujemy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku nowością jest konkurs internetowy, w którym mogą wziąć udział uczniowie, rodzice i nauczyciele. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu i zapraszamy wszystkich do spróbowania swoich sił w rozwiązywaniu łamigłówek.

Konkurs ogólnopolski „Mój las”

I grupa wiekowa klasy I-III temat: „Jestem opiekunem lasu”

II grupa wiekowa klasy IV-VI temat: „Piętra lasu i ich mieszkańcy”

III grupa wiekowa klasy VII -VII temat: „Rola wody w lesie”

Konkursy przedmiotowe

Szczegółowe informacje, regulaminy, harmonogram i programy merytoryczne konkursów przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2020/2021 znajdują się na stronie https://konkursy.mscdn.pl/

Informacje dotyczące konkursu informatycznego znajdują się na stronie https://logia.oeiizk.waw.pl/