Treść strony - Klasy 4-8

• Uczniowie 5f przebrani za Bogów Olimpu

Z wizytą na Olimpie.

Co tu się działo…
2 grudnia 2021 r. uczniowie klasy 5f zachwyceni światem mitologicznych bogów, których poznali dzięki „Mitologii” Jana Parandowskiego, zorganizowali w formie zajęć otwartych „Spotkanie bogów greckich na Olimpie”. W tym celu odpowiednio przygotowali stroje i atrybuty.
Ciekawe i pełne emocji autoprezentacje przeniosły nas na chwilę w starożytny świat boskiego Zeusa, władczej Hery, boga oceanów i mórz - Posejdona, pana świata podziemnego - Hadesa, mądrej Ateny, pracowitego Hefajstosa, pięknego Apolla, szybkonogiego Hermesa, pięknej Afrodyty, nieposłusznej Persefony, rozżalonej Demeter itd.
Taka forma zajęć bardzo zaciekawiła piątoklasistów, pokazała inne oblicze lekcji języka polskiego, a także uświadomiła im jak dużo mitologicznego słownictwa,
w tym frazeologizmów, nadal występuje w naszym języku.
To były dwie godziny pełne niesamowitych wrażeń, za które należą się wielkie brawa nie tylko uczniom, ale przede wszystkim rodzicom, bowiem bez ich pomocy nie byłaby możliwa organizacja tak ciekawych zajęć. Z tego miejsca składamy na ręce wszystkich rodziców gorące podziękowania. Dziękujemy!

• Uczniowie 5f przebrani za Bogw Olimpu (1)
  • Uczniowie 5f przebrani za Bogw Olimpu (2)
  • Uczniowie 5f przebrani za Bogw Olimpu (3)
  • Uczniowie 5f przebrani za Bogw Olimpu (4)