Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Pozostałe treści serwisu

Treść strony - Akcje

• plakat nowy

EkoWalentynki 2022- czyli kochamy recykling!

Rozpoczęły się przygotowania do kolejnej edycji akcji EkoWalentynki 2022. #EkoWalentynki" to ogólnopolska akcja edukacyjna realizowana od 2010 roku, której celem jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W "EkoWalentynkach" uczestniczyło do tej pory ponad 1000 lokalnych partnerów, którzy zebrali ponad 10 mln sztuk zużytych baterii.
  • Lapbook4

Działania ekologiczne w szkole

W związku z udziałem naszej szkoły w projekcie ekologicznym promujemy pozytywne zachowania, edukujemy oraz rozprzestrzenia ważne informacje. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych działań, które udało się zrealizować
  • Idą_świeta_kartka

”IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!” ogólnopolska kampania społeczna

W tym roku nasza szkoła bierze udział w kampanii organizowanej przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg  pt. “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ 2”, która rozpoczyna się już dzisiaj i potrwa do końca grudnia 2021 roku.
Kampania dotycząca wysyłania kartek jest przeznaczona dla wszystkich klas IV – VIII.
  • bajkowa drużyna

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w klasach 1-6

5 listopada 2021 roku nasza szkoła przemieniła się w zaczarowany, bajkowy świat. Świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie wraz z nauczycielami poprzebierani za bajkowe postacie, rozwiązywali zadania z gry terenowej. Na swojej drodze spotkali: Baltazara Gąbkę, Elsę z Krainy Lodu, Czerwonego Kapturka, Gandalfa Szarego,  Myszkę Minnie, Małą Syrenkę oraz Małą Mi.
  • Prace uczniów (1)

III edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego EKO – SZKOŁA

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła kolejny raz do rocznego projektu edukacyjnego EKO – SZKOŁA podczas którego będziemy realizować różne działania kształtujące postawy proekologiczne. Jednym z działań projektu jest przeprowadzenie doświadczenia biologicznego.
  • Obchody 81 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej (1)

81 Rocznica Zbrodni Katyńskiej

Dnia 17 września 2021r. delegacja z naszej szkoły ze sztandarem wzięła udział w obchodach 81 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą w Kościele Św. Michała Archanioła. Następnie wszyscy udali się na skwer ks. Józefa Poniatowskiego, gdzie posadzono ,,Dąb Pamięci”.