Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Przejście do sekcji:

Przejście do sekcji

Treść strony - Aktualności świetlicy

 • I Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Andersen11

I Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zaczarowany świat baśni Hansa Christiana Andersena"

W lutym br. uczniowie uczęszczający do świetlicy szklonej pod opieką wychowawców pani Anny Maj i pani Iwety Pawłowskiej przygotowali prace konkursowe do I edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Zaczarowany świat baśni Hansa Christiana Andersena". Organizatorem Konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. H.Ch. Andersena w Radomiu.
 • ŚWIETLICOWY KONKURS WARCABOWY4

ŚWIETLICOWY KONKURS WARCABOWY

W dniach 08 -26. 02. 2021r. odbył się w świetlicy szkolnej konkurs warcabowy – dla klas II i III.
 • DZIEŃ KARNAWAŁU1

DZIEŃ KARNAWAŁU zajęcia o charakterze techniczno – zabawowym

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. I chociaż w tym roku, ze względu na pandemię, nie było hucznego balu karnawałowego w naszej świetlicy, to nie znaczy, że nie mogliśmy zorganizować w małej grupie zajęć pod hasłem „DZIEŃ KARNAWAŁU”.
 • Zdjęcie zbiorowe

Dzień Dinozaura w świetlicy

4 lutego w naszej szkolnej świetlicy, odbył się dzień dinozaura. Uczniowie klas pierwszych, podczas oglądania prezentacji multimedialnej, dowiedzieli się kiedy żyły dinozaury, jak się nazywały, czym odżywiały, jak wyginęły, czym zajmuje się paleontolog oraz gdzie obecnie możemy oglądać szkielety dinozaurów.
 • Zdjęcie zbiorowe z Dnia Pirata

Dzień Pirata w świetlicy

21 stycznia w świetlicy szkolnej odbył się Dzień Pirata. Nasza załoga musiała przejść wiele prób by otrzymać mapę do skarbów. Dzieci przechodziły po starym mostku, zbierały kokosy na zapasy, uczyły się rzucać koło ratunkowe, wciągać liny na żagle oraz wiosłować.
 • spotkanie z ratownikiem

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM W ŚWIETLICY

4 lutego 2021 w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z Ratownikiem Medycznym. Pan Ratownik  rozmawiał z dziećmi na temat udzielenia  pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, demonstrował w jaki sposób trzeba przywrócić akcję serca. Dzieci również miały możliwośc wziąć udział w akcji reanimacyjnej.
 • Dzieci układają puzzle (3)

Świetlicowy konkurs ,, Dzień Puzzli"

26 stycznia w świetlicy szkolnej odbył się ,,Dzień puzzli". Konkurs  ten skierowany był do uczniów klas II i III. Organizatorami były   panie nauczycielki I.Pawłowska oraz M.Józefowicz. Dzieci, które chciały brac udział podzieline zostały na grupy. Każda  grupa dostała odpowiedni zestaw puzzli. Ich zadaniem było ułożenie puzzli w jak najszybszym czasie.
 • Dzieci prezentują przygotowane pocztówki

PROJEKT EDUKACYJNY OGÓLNOPOLSKA ŚWIETLICOWA WYMIANA POCZTÓWKOWA

Na początku października świetliki z klas pierwszych przystąpiły do projektu Wymiany pocztówkowej.

Akcja polega na wymianie kartek pocztowych pomiędzy szkołami z różnych województw w Polsce i stworzeniu pocztówkowej mapy Polski.
 • łamigłówki mądrej główki - konkurs4

Świetlicowy konkurs „ŁAMIGŁÓWKI MĄDREJ GŁÓWKI”

28 listopada 2020r. odbył się w świetlicy konkurs „Łamigłówki Mądrej Główki”. Skierowany był do uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Wzięło w nim udział po pięciu uczniów z każdego ciągu klas. Zadania przygotowane przez panie nauczycielki A. Maj, I. Pawłowską oraz A. Panasiuk wymagały od uczniów dużej wiedzy oraz różnych umiejętności.
 • konkurs ogólnopolski Barwy jesieni7

V Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „JESIEŃ W OCZACH DZIECKA”

W październiku br. uczniowie uczęszczający do świetlicy szklonej pod opieką wychowawców pani Anny Maj i pani Iwety Pawłowskiej przygotowali prace konkursowe do V edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „JESIEŃW OCZACH DZIECKA”.
 • Dzieci prezentujące wykonane przez siebie prace.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

Pod koniec września chętne świetliki, pod kierunkiem pań Ani i Agnieszki przygotowały prace plastyczne do XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Kalendarz 2021. Kolorowy świat wokół mnie: najpiękniejsza pora roku.
 • wycieczka na pocztę

Wycieczka na pocztę

7 października świetliki z wychowawcami p. A. Maj i I. Pawłowską odwiedziły Urząd Pocztowy celem wysłania kartek pocztówkowych z AKCJI POCZTÓWKOWEJ. Dzieci przed wyjściem na pocztę utrwaliły znajomość swojego nazwiska, imienia, adresu domowego i szkoły oraz prawidłowego adresowania listów.
 • akcja pocztówkowa.1

AKCJA POCZTÓWKOWA - wspieramy chorego Przemka w realizacji jego marzenia.

Przemek mieszka w Łodzi, lekarze zdiagnozowali u niego 23 choroby. Pomimo tego Przemek chce żyć normalnie pragnie podróżować, marzy o Australii. Przez swoje choroby nie zobaczy wielu miejsc, więc świat chciałby zwiedzać m.in. poprzez pocztówki. Przemek marzy o  pobiciu rekordu Guinessa.  
 • zajęcia edukacyjno - profilaktyczne9

MASZ TĘ MOC!!! – zajęcia edukacyjne o charakterze profilaktycznym

W świetlicy szkolnej w oparciu o książeczkę autorstwa Agnieszki Frączek pt.: „Masz tę moc!”,zostały poprowadzone przez wychowawców: A. Maj i I. Pawłowską zajęcia edukacyjne o charakterze profilaktycznym.
 • dzień chłopaka 1

DZIEŃ CHŁOPAKA – uroczystość świetlicowa

30 września 2020r. w naszej świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Wychowawczynie Anna Maj, Iweta Pawłowska oraz Agnieszka Panasiuk przygotowały liczne konkursy oraz zabawy.
 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM.14

SPOTKANIE Z POLICJANTEMW ŚWIETLICY

24 września 2020r. w ramach podsumowania tematu "Bezpieczna droga do szkoły", odbyło się w świetlicy szkolnej spotkanie z Policjantką z nowodworskiej Komendy Powiatowej Policji. Głównym celem spotkania było utrwalenie zasad prawidłowego korzystania z drogi.
 • wycieczka do lasu.3

„CZY JUŻ JEST JESIEŃ?" - WYCIECZKA DO LASU

W środę 23 września 2020r. dzieci z klas II i III uczęszczające na świetlicę szkolną wybrały się z wychowawcami na wycieczkę do pobliskiego lasu Dębinka.

Celem wizyty w lesie, było sprawdzenie, czy "Pani Jesień" już zawitała.
 • Ulotka dla Nadii akcja charytatywna

AKCJA CHARYTATYWNO – EKOLOGICZNA „ZBIERAMY ZAKRĘTKI – POMAGAMY NADII !!!”

21 września 2020 roku w świetlicy szkolnej kolejny raz rozpoczynany szkolną akcję charytatywno – ekologiczną.

Pomagamy chorej na autyzm dziewczynce, poprzez gromadzenie zakrętek, które zostaną zamienione na rehabilitację a dokładnie na turnus rehabilitacyjno – logopedyczny.