Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Przejście do sekcji:

Przejście do sekcji

Treść strony - Aktualności

 • Bibliofani czytają ''Gwiazdkowego Prosiaczka''

Świąteczne czytanie w bibliotece

Z początkiem grudnia rozpoczęliśmy świąteczne czytanie w bibliotece. Codziennie (aż do świąt) na pierwszej przerwie obiadowej można było posłuchać opowieści o przygodach odważnego "Gwiazdkowego Prosiaczka" J.K. Rowling. W roli lektorów – uczniowie z koła bibliotecznego
"Bibliofani"
 • ''O tym, co w życiu ważne'' (1)

Zajęcia czytelnicze - "O tym, co w życiu ważne" - wdzięczność

Na zajęciach poruszamy temat emocji. Tym razem rozmawialiśmy o tym, czym jest wdzięczność oraz jak ważna jest umiejętność cieszenia się z rzeczy małych i zwykłych.
 • Salon wróżb w bibliotece.

Wróżby Andrzejkowe w bibliotece

Tego dnia nasza biblioteka zamieniła się w Salon Wróżb. Dekoracje, oświetlenie oraz przebrania prowadzących wprawiły nas w magiczny nastrój andrzejkowy . Chętnych do wzięcia udziału w zabawie nie brakowało. Uczennice należące do koła bibliotecznego "Bibliofani" wcieliły się w rolę wróżek.
 • Bilet do biblioteki

Akcja czytelnicza "Bilet do biblioteki"

Dnia 16 listopada zakończyła się biblioteczna akcja czytelnicza "Bilet do biblioteki". W zabawie brali udział uczniowie klas trzecich. Tylko nielicznym udało się zakończyć podróż sukcesem i skasować cały bilet!
 • ''O tym, co w życiu ważne''

Zajęcia czytelnicze - "O tym, co w życiu ważne" - asertywność

Podczas spotkania dzieci poznały znaczenie słowa asertywność. Rozmawialiśmy o tym, że każdy ma prawo do własnego zdania, opinii, prawo do wyrażania swoich uczuć, myśli i potrzeb, nie krzywdząc przy tym drugiego człowieka.
 • Jesienna Szyfromania

Gra biblioteczna "Szyfromania"

Gra biblioteczna "Jesienna Szyfromania" za nami. Zabawa zakończyła obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zadaniem uczestników zmagań było odgadnięcie zaszyfrowanego hasła.
 • Gość naszej biblioteki - pani Agnieszka Sokołowska

Zajęcia czytelnicze z teatrzykiem kamishibai

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji gościem naszej biblioteki była pani Agnieszka Sokołowska - kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Dworze Mazowieckim, która poprowadziła zajęcia czytelnicze z teatrzykiem kamishibai pt. "Książki" Christos.
 • Światowy Dzień Drzewa

Światowy Dzień Drzewa w bibliotece

To święto wymyślone przez Juliusa Sterlinga Mortona, sekretarza rolnictwa Stanów Zjednoczonych, prywatnie miłośnika przyrody. Zaapelował on do rodaków, by 10 kwietnia 1872 r. posadzili drzewa. Dziś Arbor Day to akcja znana na całym świecie, w Polsce oficjalnie obecna od 2002 roku i corocznie obchodzona 10 października.
 • 12 października Dzień Bezpiecznego Komputera

Bibliofani w akcji!

12 października obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Komputera. Z tej okazji uczniowie należący do koła bibliotecznego zorganizowali akcję profilaktyczną. Hasła na koszulkach Bibliofanów miały zwrócić szczególną uwagę na zjawisko cyberprzemocy oraz zagrożeń płynących z niewłaściwego korzystania z zasobów sieci.
 • Dzieci biorą udział w zabawie (9)

Zajęcia czytelnicze - "O tym, co w życiu ważne"

W środę 12 pażdziernika rozpoczęliśmy w bibliotece cykl zajęć czytelniczych „O tym, co w życiu ważne”, organizowanych we współpracy ze
świetlicą szkolną. Dzieci poznały definicję słowa tolerancja.
 • 7 października Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dzień Tabliczki Mnożenia w bibliotece

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony jest 7 października. Święto propaguje nabywanie wiedzy matematycznej w przyjazny dla młodego człowieka sposób.
 • 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.
 • Dzień Kropki w naszej bibliotece

Dzień Kropki w naszej bibliotece

To święto, które ma zachęcać do kreatywności i zabawy. W naszej bibliotece obchody przebiegały pod hasłem "Każda kropka się liczy". Tworzyliśmy wspólne dzieło! Uczniowie najpierw szukali kolorowych kropek i ukrytego na nich hasła.
 • Uczniowie szkoły biorą udział w Narodowym Czytaniu

Narodowe Czytanie 2022 w naszej szkole

W poniedziałek 5 września nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie.

Tegoroczną lekturą były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Uczniowie wraz z nauczycielami odczytali wspólnie w klasach fragmenty utworów.