Treść strony - Aktualności świetlicy

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM.14

SPOTKANIE Z POLICJANTEMW ŚWIETLICY

24 września 2020r. w ramach podsumowania tematu "Bezpieczna droga do szkoły", odbyło się w świetlicy szkolnejspotkanie z Policjantką z nowodworskiej Komendy Powiatowej Policji. Głównym celem spotkania było utrwalenie zasad prawidłowego korzystania z drogi.

Pani Policjantka rozmawiała z dziećmi na temat konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Pokazała dzieciom swoje wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby. Dzieci mogły przymierzyćczapkę,zobaczyć lizak, pałkę czy kamizelkę. Utrwalone zostały również numery alarmowe. Podsumowaniem zdobytych wiadomości w czasie zajęć było obejrzenie filmu dotyczącego bezpiecznego zachowania na drodze.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały odblaskowe opaski, dzięki którym będą bardziej widoczne w czasie spacerów, wycieczek oraz w czasie drogi do szkoły.

Uczniowie podziękowali Policjantce za spotkanie wręczając przygotowaną wcześniej laurkę.

Organizatorzy spotkania: Anna Maj, Iweta Pawłowska

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM.1