Treść strony - Aktualności świetlicy

• zajęcia edukacyjno - profilaktyczne9

MASZ TĘ MOC!!! – zajęcia edukacyjne o charakterze profilaktycznym

TROSZCZĄC SIĘ O INNYCH - PAMIĘTAJMY

KAŻDY Z NAS MA MOC, BY ZADBAĆ O SWOJE I INNYCH ZDROWIE!

W świetlicy szkolnej w oparciu o książeczkę autorstwa Agnieszki Frączek pt.: „Masz tę moc!”,zostały poprowadzone przez wychowawców: A. Maj i I. Pawłowską zajęcia edukacyjne o charakterze profilaktycznym. Nauczycielki wyjaśniły dzieciom czym jest koronawirus i co to jest epidemia. Rozmawiały z nimi również o tym dlaczego tak często wszyscy myjemy ręce i czemu nie możemywychodzić na place zabaw.

Ilustracje stworzone przez Ewę Podleś pomogły dzieciom w lepszym zrozumieniu zaistniałej sytuacji. Po przeczytaniu książeczki dzieci dzieliły się swoimi doświadczeniami oraz rozwiązywały rebusy czy też próbowały oswoić wirusa - rysując go.

Podsumowując temat nauczycielki przygotowały w świetlicy gazetkę „JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED KORONAWIRUSEM”.

A. Maj

• zajęcia edukacyjno - profilaktyczne2