Treść strony - Aktualności świetlicy

• Zdjęcie zbiorowe

Dzień Dinozaura w świetlicy

4 lutego w naszej szkolnej świetlicy, odbył się dzień dinozaura. Uczniowie klas pierwszych, podczas oglądania prezentacji multimedialnej, dowiedzieli się kiedy żyły dinozaury, jak się nazywały, czym odżywiały, jak wyginęły, czym zajmuje się paleontolog oraz gdzie obecnie możemy oglądać szkielety dinozaurów. Później nastąpiła zabawa w wykopaliska. Uczniowie zamienili siew paleontologów i za pomocą pędzli wykopywali szkielety dinozaurów i składali w swoich grupach. Następnie wykonali nakrycia głowy niczym stegozaury. Układali szkielet z rolek po papierach toaletowych, odszukiwali pary w grze memory, tworzyli dino pociąg i poruszali się w rytm skocznej muzyki. Za pomocą odcisku swej dłoni wykonali tarcze stegozaurowi oraz ozdabiali paszcze tyranozaura. Zabawa przebiegła w miłej atmosferze. Panie Ania i Karolina nagrodziły dzieci jajkami. Po zamoczeniu ich w wodzie wyklują się dinozaury.

• Taniec Dinopociąg
  • Wykopaliska
  • Układanie szkieletu dinozaura z rolek po papierze toaletowym
  • Memory obrazkowe