Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Treść strony - Klasy 4-8

• Uczniowie klasy 6c przed Muzeum Sportu

Wycieczka klasy 6c do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

W dniu 18.11.2022 r. uczniowie klasy 6c pojechali na wycieczkę do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Uczniowie z przewodnikiem zwiedzili ekspozycję, która ukazuje dzieje sportu od antycznej Grecji, poprzez narodziny nowożytnych Igrzysk Olimpijskich, początki sportu polskiego do współczesności.
  • Uczniowie przy lokalnym punkcie pamięci.

#SzkołaPamięta

W dniu 28 października klasa 7c wraz z opiekunami udała się na pieszą wycieczkę. Odwiedziliśmy lokalne miejsca pamięci narodowej oraz
poszerzyliśmy wiedzę na ten temat. Wybraliśmy się również na cmentarz parafialny, by w ramach obchodzonego w dniu 2 listopada święta, zwanego „Dniem zadusznym”, odwiedzić groby żołnierzy.
  • Uczniowie klasy 6c

Wycieczka klasy 6c do Szkółki kontenerowej im. Wojciecha Fondera w Skierdach

W dniu 26 października 2022 r. uczniowie klasy 6c pojechali na wycieczkę do Szkółki kontenerowej im. Wojciecha Fondera w Skierdach, która jest jedną z kilkunastu szkółek w Polsce. Powstała w 2000 r. Podczas wycieczki uczniowie spotkali się z pracownikiem Nadleśnictwa, zwiedzili najnowocześniejszą kontenerową szkółkę leśną oraz tradycyjne metody hodowli sadzonek leśnych.
  • Klasa 6c

Dzień Chłopaka w klasie 6c

W klasie 6c Dzień Chłopaka obchodzony był poprzez klasowe świętowanie,  które sprawiło wiele radości nie tylko męskiej części klasy, ale także i żeńskiej. Choć bohaterami tego dnia byli głównie chłopcy, to wszyscy bawiliśmy się bardzo dobrze.
  • Uczniowie przed Teatrem

Wycieczka 6c do Warszawy

W dniu 3.10.2022 r. uczniowie klasy 6c pojechali na wycieczkę do Warszawy. Na początku zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie udali się do Teatru Kamienica, gdzie obejrzeli spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza”.
  • uczniowie klasy 6c

Ogólnopolski projekt edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” – wymiana pocztówek.

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 6c włączyli się do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała” – wymiana pocztówek.  Jego głównymi celami jest nawiązanie kontaktu z inni placówkami oświatowymi w celu wymiany pocztówek oraz stworzenia mapy turystycznej Polski, która ukazuje różnorodność krajobrazu przyrodniczego i kulturowego naszej ojczyzny.