Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Pozostałe treści serwisu

Treść strony - Aktualności

• konkurs plastyczny pt Trochę ciepła 22

Konkurs plastyczny pt. "Trochę ciepła"

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, wykonali prace na konkurs plastyczny pt. "Trochę ciepła" -  organizowany przez NOK.
  • Akcja charytatywna Żołędzie dla zwierząt z Warszawskiego ZOO

Akcja charytatywna - "Żołędzie dla zwierząt z Warszawskiego ZOO"

Wychowawcy świetlicy w październiku br. prowadzili akcję charytatywną zbierania przysmaków dla zwierząt z Warszawskiego Zoo.

Celem naszych działań była edukacja dotycząca żywienia zwierząt, chęć rozwijania zachowań proekologicznych, wrażliwości na los zwierząt oraz nauka wykorzystywania zasobów przyrody.
  • Kasztany, żołędzie – co z tego będzie12

"Kasztany, żołędzie – co z tego będzie" zajęcia plastyczno - techniczne w klasach II i III

Kasztany i żołędzie to symbole jesieni. Ludziki z kasztanów i żołędzi w wykonaniu naszych uczniów:
  • Akcja charytatywna Korki dla Nadii3

Akcja charytatywna "Korki dla Nadii"

W roku szkolnym 2020/2021 prowadziliśmy w naszej szkole akcję charytatywną "Korki dla Nadii", która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych uczniów. Dlatego chcemy dalej ją kontynuować.
  • DARY JESIENI - WYCIECZK8

"DARY JESIENI" - świetlicowa wycieczka

27 września dzieci ze świetlicy z wychowawcami panią Anią i Martą wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu darów jesieni.

Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom środowiska przyrodniczego. Uczniowie rozpoznawali i nazywali drzewa liściaste oraz ich owoce (dąb - żołędzie, kasztanowiec - kasztany), wychowawcy zwrócili uwagę na zachodzące zmiany w wyglądzie drzew i krzewów (zmiana koloru liści).

Akcja ekologiczna

20.09.2021r. uczniowie klas II-III zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki uczestniczyli w akcji ekologicznej. Rozpoczęto ją pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji. Dzieci sprzątały teren lasu Dębinka.