Treść strony - Akcje

Dzień Rodziny

W dniach 26.o5-23.06.2022r. w naszej szkole obchodzone były Dni Rodziny.
Z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca uczniowie przygotowali krótki koncert dla rodziców i uczniów.
  • photon i lego

Laboratoria przyszłości w naszej szkole

Nasza szkoła pod koniec 2021 r. wystąpiła z wnioskiem o wsparcie finansowe w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Program Laboratoria Przyszłości jest inicjatywą edukacyjną. Projekt ma na celu unowocześnić szkoły tak, aby zajęcia prowadzone w nich były angażujące i ciekawe dla uczniów. Lekcje mają pomagać uczniom w odkrywaniu ich talentów.
  • gazetka

Święto Konstytucji 3 Maja

W naszej szkole, zorganizowaliśmy obchody Święta Konstytucji 3 Maja. W każdej klasie odbyła się lekcja historii i zajęcia z wychowawcą podczas których omawiano wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji. Każda klasa dekorowała swoją salę.
  • Gazetka

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. W Polsce tradycje związane z tym świętem sięgają 1990 roku.
  • Uczniwoie klasy 5c nad Wisłą

Akcja ekologiczna „Kręci Nas Recykling”

Każde działania, małe czy duże są bardzo ważne, każdy papierek, jeden czy tony podniesione z ziemi to dobry uczynek.

Nasz szkoła włącza się do ogólnopolskiej akcji Kręci Nas Recykling . W dniu 22 kwietnia uczniowie klasy 5c w ramach Dnia Ziemi posprzątali teren nad Wisłą.
  • Plakat o akcji

Kręci Nas Recykling

Nasz szkoła włącza się do ogólnopolskiej akcji Kręci Nas Recykling, która odbędzie się nad Wisłą wzdłuż Osiedla Młodych w dniu 22.04.2022 r. od godz. 9.00 do 12.00.
  • klasy 1-3 gazetki

Dzień Teatru

25 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Teatru. Dzień ten obfitował w różne aktywności związane z teatrem, na lekcjach uczniowie pogłębiali swoją wiedzę z tego tematu. Dodatkowo klasy 1-3 miały za zadanie wykonać maski oraz plakaty teatralne.
  • tytuł projektu

Nasza szkoła bierze udział w projekcje pt. „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Edycja II. - Naucz się z nami jak zostać „Mistrzem” swojego  portfela”.

Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości ekonomicznej i wiedzy finansowej w zakresie bezpiecznego inwestowania oraz oszczędzania u uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych uczestniczących w projekcie.
  • EkoWalentynki8

"EkoWalentynki 2022 - czyli kochamy recykling!"

Dziękujemy wszystkim Uczniom, ich Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom niepedagogicznym za włączenie się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. "EkoWalentynki - czyli kochamy recykling!" poprzez przynoszenie zużytych baterii oraz drobnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
  • plakat nowy

EkoWalentynki 2022- czyli kochamy recykling!

Rozpoczęły się przygotowania do kolejnej edycji akcji EkoWalentynki 2022. #EkoWalentynki" to ogólnopolska akcja edukacyjna realizowana od 2010 roku, której celem jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W "EkoWalentynkach" uczestniczyło do tej pory ponad 1000 lokalnych partnerów, którzy zebrali ponad 10 mln sztuk zużytych baterii.
  • Lapbook4

Działania ekologiczne w szkole

W związku z udziałem naszej szkoły w projekcie ekologicznym promujemy pozytywne zachowania, edukujemy oraz rozprzestrzenia ważne informacje. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych działań, które udało się zrealizować
  • Idą_świeta_kartka

”IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!” ogólnopolska kampania społeczna

W tym roku nasza szkoła bierze udział w kampanii organizowanej przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg  pt. “IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ 2”, która rozpoczyna się już dzisiaj i potrwa do końca grudnia 2021 roku.
Kampania dotycząca wysyłania kartek jest przeznaczona dla wszystkich klas IV – VIII.
  • bajkowa drużyna

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w klasach 1-6

5 listopada 2021 roku nasza szkoła przemieniła się w zaczarowany, bajkowy świat. Świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie wraz z nauczycielami poprzebierani za bajkowe postacie, rozwiązywali zadania z gry terenowej. Na swojej drodze spotkali: Baltazara Gąbkę, Elsę z Krainy Lodu, Czerwonego Kapturka, Gandalfa Szarego,  Myszkę Minnie, Małą Syrenkę oraz Małą Mi.
  • Prace uczniów (1)

III edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego EKO – SZKOŁA

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła kolejny raz do rocznego projektu edukacyjnego EKO – SZKOŁA podczas którego będziemy realizować różne działania kształtujące postawy proekologiczne. Jednym z działań projektu jest przeprowadzenie doświadczenia biologicznego.
  • Obchody 81 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej (1)

81 Rocznica Zbrodni Katyńskiej

Dnia 17 września 2021r. delegacja z naszej szkoły ze sztandarem wzięła udział w obchodach 81 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą w Kościele Św. Michała Archanioła. Następnie wszyscy udali się na skwer ks. Józefa Poniatowskiego, gdzie posadzono ,,Dąb Pamięci”.