Treść strony - Akcje

• Lapbook4

Działania ekologiczne w szkole

W związku z udziałem naszej szkoły w projekcie ekologicznym promujemy pozytywne zachowania, edukujemy oraz rozprzestrzenia ważne informacje. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych działań, które udało się zrealizować.

Uczniowie podczas lekcji chemii pracując w grupach przygotowali Lapbooki na temat „Zanieczyszczenie powietrza”. Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Lapbooki uczniów zawierają: wykresy, terminy, ciekawostki, zagadki, zdjęcia. Lapbooki pomogły uczniom w nauce oraz stanowiły kreatywną zabawy przy pracy w grupie. Szkolnym koordynatorem tego zadania była Pani Paulina Grzesiak – nauczyciel chemii.

Kolejne nasze działanie to przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat odnawialnych źródeł energii z uwzględnieniem przykładów w najbliższej okolicy. Podczas prezentacji można  dowiedzieć  się co to jest OZE, poznać przykłady energii odnawialnej, poznać  przyczyny zainteresowań odnawialnymi źródłami energii oraz poznać przykłady zastosowań energii odnawialnej w najbliższej okolicy. Zachęcamy każdego do zapoznania się z prezentacją, która znajduje się w załączniku.

W naszej szkole został również opracowany Kodeks Młodego Ekologa – Jak być Eko? Podsumowaniem tego zadania było wykonanie gazetki ściennej, która znajduje się na korytarzu szkolnym i jest dostępna dla klas 4,5 i 6.

W naszej szkole powstała również gazetka ścienna dotycząc Recyklingu. Gazetka przedstawia najważniejsze zasady recyklingu i ekologii.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z naszych działań ekologicznych.

• Lapbook12
  • Lapbook11