Treść strony - Powiatowy Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej

POWIATOWY KONKURS POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Nowy Dworze Mazowieckim zaprasza uczniów klas IV – VIII do udziału w Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej, który odbędzie się dnia 15 listopada 2023 roku  o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim, ulica Młodzieżowa 3 (dawny budynek gimnazjum).

Cele konkursu:

1. Upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży szkolnej piękna mowy ojczystej.
  2. Krzewienie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych.
  3. Przypomnienie trudnej drogi Polaków do wolności.
  4. Ukazanie piękna polskiej kultury.
  5. Pogłębianie znajomości polskich pieśni o tematyce patriotycznej.
  6. Inspirowanie do poszukiwania utworów mało znanych i zapomnianych.
  7. Rozwijanie wrażliwości artystycznej.

Regulamin konkursu

1. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych powiatu nowodworskiego.
  2. Konkurs składa się z dwóch etapów:
  3. a) etapu szkolnego – za przeprowadzenie eliminacji szkolnych odpowiada każda szkoła zainteresowana udziałem w konkursie;
  4. b) etapu finałowego – zorganizowanego przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orła Białego w Nowy Dworze Mazowieckim.
  1. Recytator prezentuje jeden utwór (wiersz), zaś solista jedną pieśń lub piosenkę o tematyce patriotycznej.
  2. Czas trwania prezentacji nie powinien przekroczyć 4 minut.
  3. Pieśni mogą być prezentowane z akompaniamentem własnym lub z podkładem muzycznym nagranym na nośniku pendrive.
  4. Recytatorów/solistów pragnących wziąć udział w konkursie zgłasza szkoła z powiatu nowodworskiego. Uczniów nie mogą zgłaszać rodzice, szkoły artystyczne i instytucje kultury.
  5. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 3 uczniów.
  6. Podczas konkursu na sali mogą przebywać jedynie uczestnicy konkursu i szkolni opiekunowie.
  7. Komisja konkursowa oceniać będzie: dobór repertuaru, autentyczność prezentacji, dykcję
    i interpretację, wrażliwość artystyczną, muzykalność wykonawców, aranżację utworu, opanowanie pamięciowe oraz ogólny wyraz artystyczny.
  8. Organizatorzy powołują niezależną komisję konkursową. Zastrzegają sobie prawo zmiany
    w przypadku nieobecności członków powołanej komisji i mogą powołać wtedy nauczycieli języka polskiego i muzyki przygotowujących uczniów do konkursu.
  9. W razie przekroczenia czasu prezentacji komisja konkursowa ma prawo przerwać prezentację
    i odstąpić od jej oceny.
  10. Decyzja Komisji Konkursowej jest ostateczna i niepodważalna.
  11. Prawidłowo wypełnione i podpisane karty zgłoszenia (tytuł utworu, autor tekstu, autor muzyki, dane do kontaktu, RODO) należy dostarczyć osobiście, listownie bądź drogą mailową do 27 października 2023 r. na adres: Zespół Szkolno-Przedszkolny, 05-101 Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Młodzieżowa 3 bądź marta.raczkowska@zs1.nowydwormaz.pl z dopiskiem Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej.
  12. Wraz z kartą zgłoszenia należy przesłać zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
  13. Zgłoszenie uczestnika do konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu i oświadczeniem, że zgłoszone utwory wybrane przez uczestnika nie naruszają praw osób trzecich.
  14. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody. Rozstrzygnięcie konkursu, a także wręczenie nagród laureatom odbędzie się tego samego dnia.

Dyrektor Szkoły i Organizatorzy

15 listopada 2023 roku w budynku szkoły przy ul. Młodzieżowej 3 odbyła się piąta edycja Powiatowego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej.

Komisja konkursowa oceniała m.in. dobór repertuaru, autentyczność prezentacji,  wrażliwość artystyczną, muzykalność wykonawców, aranżację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Oto tegoroczni laureaci:

w kategorii POEZJA

I miejsce Karolina Bark - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Leoncinie

II miejsce Maciej Wiśniewski - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Nasielsku

III miejsce Szymon Rosiak - Szkoła Podstawowa nr 7 im. Orła Białego w Nowym Dworze Mazowieckim

w kategorii PIEŚŃ

I miejsce Natalia Reda - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Nowym Dworze Mazowieckim

II miejsce Urszula Nowacka - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Janusza Kusocińskiego w Nowym Dworze Mazowieckim

III miejsce Wiktoria Adżemian - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Jana Pawła II w Nowym Dworze Mazowieckim

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!