Treść strony - Klasy 1-3

• plakat codw week 2021

Code week w klasie 1 b

Klasa 1 b przez ostatnie dwa tygodnie realizowała zadania w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania (EU CodeWeek 2021). CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Białe niedźwiadki poznawały podstawy programowania, grając w grę edukacyjną na komputerach, programowali ozoboty, by te przeszły odpowiednią drogę do celu, za pomocą kodów tworzyli jesienne obrazki oraz za pomocą kolorowych kubeczków i maty do kodowania bawili się w kodowanie na dywanie. Wszystkie wydarzenia spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem wszystkich uczniów. Lekcje obfitowały w wiedzę i umiejętności praktyczne, ale były również świetną zabawą. Każdy uczestnik został nagrodzony certyfikatem, potwierdzającym jego udział w zajęciach. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w  międzynarodowym wydarzeniu i przyczynić się do wysokiego miejsca naszego kraju w rankingu państw UE. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji za rok!

• jesienne kodowanie 1
  • jesienne kodowanie 2