Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Przejście do sekcji:

Przejście do sekcji

Treść strony - Akcje

  • Plakat Ekowalentynki 2021

EkoWalentynki 2021- czyli kochamy recykling!

Rozpoczęły się przygotowania do kolejnej edycji akcji EkoWalentynki 2021. "EkoWalentynki" to ogólnopolska akcja edukacyjna realizowana od 2010 roku, której celem jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W "EkoWalentynkach" uczestniczyło do tej pory ponad 1000 lokalnych partnerów, którzy zebrali ponad 10 mln sztuk zużytych baterii. – Pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat, np. selektywna zbiórka zużytych baterii, jest najlepszym dowodem troski o naszą planetę - mówi Dominik Dobrowolski – pomysłodawca i główny organizator akcji w Polsce.

W dniu 15 lutego 2021 zainaugurujemy naszą akcję rozdając lizaki w kształcie serca, a to wszystko w zamian za przynoszone zużyte baterie oraz drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W ramach "EkoWalentynek" pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia. Przypominamy, że codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety. Zbiórkę baterii prowadzimy w naszej szkole cały rok, ale tylko w tym jednym dniu rozdajemy walentynkowe słodkości.

W zamian za przynoszone zużyte baterie oraz drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny rozdawać będziemy słodkie upominki - lizaki serduszka.

 

TERMIN I MIEJSCE ZBIÓRKI

15 luty 2021 r. (poniedziałek) -  godz. 12.00 – 15.00

Szkoła Podstawowa nr. 7 im. Orła Białego

Młodzieżowa 1

(parter – obok sali 30)

Tak jak w poprzednich edycjach partnerami „EkoWalentynek” są: REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku SEiE S.A. i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. - firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu baterii oraz elektroodpadów.

 

Dlaczego nie wolno wyrzucać zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łącznie z innymi odpadami?

 

Elektroodpady są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej Ziemi.

 

Zużyty sprzęt może zawierać substancje (np: ołów, kadm, chrom, brom, rtęć, freon), które są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska!

 

Za wyrzucenie elektroodpadów w miejsca do tego nieprzeznaczone grożą wysokie kary pieniężne – do 5000 zł!

Pamiętaj! Każdy z nas dzięki właściwemu postępowaniu ze zużytymi bateriami i ZSEE zapobiega szkodliwym skutkom dla środowiska naturalnego oraz dla zdrowia ludzi i zwierząt.

BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY!

 

Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem EkoWalentynek jest ekolog i  podróżnik

Dominik Dobrowolski

www.cycling-recycling.eu

 

#EkoWalentynki to najlepsza akcja edukacji ekologicznej w 2019 roku w plebiscycie "EkoInspiracje" .

 

Koordynator szkolny

Paulina Wieczorek

 

 

Wróć