Treść strony - Laboratoria przyszłości

• choinka z ozdobami 3d

Podsumowanie grudniowych działań realizowanych w ramach programu Laboratoria Przyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszlosci

W grudniu uczniowie naszej szkoły realizowali zajęcia przy użyciu sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Starsi uczniowie poznawali tajniki druku 3d, stworzyli i wydrukowali swoje pierwsze projekty oraz ozdoby świąteczne, którymi udekorowali choinkę. Na lekcjach matematyki korzystali z kątów wydrukowanych na drukarkach 3d. Na chemii układali modele pierwiastków chemicznych, do których drukowali elementy miesiąc wcześniej. Młodsi uczniowie doskonalili umiejętności budowania i programowania modeli z klocków Lego Education Spike Prime i Essential. Powstały m.in. pojazdy dla Świętego Mikołaja, które  wzięły udział w świątecznych wyścigach. Dzięki goglom VR udało nam się zwiedzić jarmarki świąteczne w różnych zakątkach świata a nawet wsiąść do sań Świętego Mikołaja i udać się z nim w lot. To była niesamowita przygoda w wirtualnej rzeczywistości.

• roboty lego i google vr
  • uczniowie  budują z lego
  • uczniowie i ich budowle z lego spike
  • uczniowie klasy 3 budują z lego