Treść strony - 7 Kotki

"Polska naszym domem"

Dekoracja Patriotyczna -1-3 maja - DUŻE DZIECI | Learnhow.pl

Godziny dostępności w tym tygodniu będą realizowne w ramach Dnia Otwartego, środa 09.11.2022r. godz. 18.00-19.00.
KAŻDY KOTEK:
• dostrzega różnorodność obiektów i krajobrazów Polski • odczuwa przyjemność we współdziałaniu z innymi oraz w dążeniu do wspólnego celu • kształtowanie umiejętności postrzegania własnej osoby, rozumienia roli i wiążących się z nią zadań jako członka narodu (Polka/Polak) • kształtuje świadomość narodową i poczucie dumy z faktu bycia Polakiem przez dostrzeganie piękna: języka, muzyki, tradycji, historii, architektury, sztuki • tworzy kącik patriotyczny przy okazji świąt narodowych i ważnych dla kraju wydarzeń • doskonali umiejętności posługiwania się gestem, mimiką, ruchem w celu wyrażenia określonych treści i odczuwanych emocji • wyraża emocje odczuwane pod wpływem muzyki poprzez różne formy wyrazu • dostrzega znaczenia umiejętności czytania i pisania w życiu codziennym (jako sposób oznakowania miejsc oraz czytanie książek) • posiada podstawową orientację na mapie Polski ze szczególnym zwróceniem uwagi na wskazywanie własnej miejscowości, stolicy kraju, najważniejszych rzek, charakterystycznych regionów z ich symbolami oraz wskazywaniem granic, w tym wybrzeża Morza Bałtyckiego • rozpoznaje flagi, godła i barw narodowych (godło jako stały element wystroju sali, flagi wywieszane z okazji świąt narodowych w przedszkolu, symbole narodowe na strojach sportowców, samochodach, wyrobach o charakterze pamiątek narodowych) • wykonuje pracę plastyczną odzwierciedlającą barwy narodowe i wygląd flagi, godła • słucha i podejmuje próby zespołowego śpiewania hymnu państwowego z zachowaniem właściwej postawy ciała, świadomość sytuacji, w których jest grany hymn państwowy • rozumie konieczność szanowania symboli narodowych • posługuje się pojęciami dotyczącymi kierunku w przestrzeni z własnego punktu widzenia, ale i z punktu widzenia innej osoby: w prawo, w lewo, do tyłu, do przodu (chodzenie pod dyktando)
Drodzy rodzice, dnia 7.11.2022r. (poniedziałek) w miarę możliwości proszę, aby dzieci przyniosły przedmioty o charakterze patriotycznym np.: proporczyk, znaczek, obrazek, książki, pocztówki przedstawiające morze, góry lub jeziora, mapy turystyczne. Stworzymy z tego kącik patriotyczny.