Treść strony - Konkursy Powiatowe

XIX edycji Konkursu Ekologicznego

"1 z 9 - Ekologia z ochroną Środowiska"

1. W konkursie mogą brać udział uczniowie klas ósmych powiatu nowodworskiego zgłoszeni przez swoich nauczycieli - opiekunów w terminie do 18.03.2022 roku.
  2. Do szkół wysyłane są informacje o celach konkursu oraz literatura związana
    z tematyką pytań konkursowych.
  3. Celem konkursu jest:

- rozwijanie zainteresowań ekologią i ochroną środowiska wśród młodzieży,
- pogłębianie i poszerzanie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych,
- budzenie wrażliwości na zanieczyszczenia środowiska i poszukiwanie sposobu na zwalczanie zagrożeń ekologicznych spowodowanych działalnością człowieka
oraz zakładów przemysłowych,

- integracja młodzieży powiatu nowodworskiego.

1. Konkurs będzie przebiegał w ciąg jednego dnia w trzech etapach:
    - pierwszy etap - część pisemna (test zawierający pytania z zakresu biologii, geografii, ekologii, ochrony środowiska),
    - drugi etap - część ustna, w której weźmie udział 9 najlepszych uczestników, wyłonionych po części pisemnej. Jego zasady są podobne do tych prezentowanych
    w czasie programu telewizyjnego "1 z 10",

- trzeci etap - finał. Do finału przystępuje trzech uczniów, którzy w drugim etapie jako ostatni zachowali przynajmniej jedną szansę z trzech otrzymanych. Finaliści otrzymują ponownie trzy szanse i między sobą walczą o 1, 2 i 3 miejsce, zgodnie z wcześniejszą regułą zachowania szans.
  2. Laureaci (1, 2, 3 miejsce) otrzymują nagrody rzeczowe, książki i dyplomy.
  3. Wszyscy pozostali uczestnicy drugiego etapu otrzymują nagrody książkowe i dyplomy, a ich opiekunowie - dyplomy.
  4. Nauczyciele poszczególnych szkół, które zgłosiły się do konkursu, wchodzą w skład komisji sprawdzającej część pisemną.
  5. Wyniki są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.

Organizatorzy:

Marta Czubak