Treść strony - Akcje

• plakat

Szkolne obchody uroczystości: „Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych”

Cele:

• wskazanie, że biblioteka jest ważnym i potrzebnym miejscem w szkole,
  • zachęcanie uczniów do czytania książek,
  • zachęcanie uczniów do brania przykładu z pozytywnych bohaterów lektur szkolnych.

Przebieg:

W bieżącym r. szk. święto bibliotek będzie obchodzone w naszej szkole   pod hasłem „Z KSIĄŻKĄ CI DO TWARZY”.

Program obchodów :

• akcja STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM
  • mini quiz o książce i bibliotece,
  • akcja KSIĄŻKA Z ZAKŁADKĄ,
  • konkurs plastyczny na plakat zachęcający do czytania książek dla uczniów z klas IV-VIII(format A3, technika dowolna),
  • konkurs plastyczny na pomysłową zakładkę do książki dla klas I-III,
  • TOP LISTA 10 najpopularniejszych książek biblioteki szkolnej – polecanych przez czytelników,
  • Gazetki promujące czytelnictwo.

Prace konkursowe proszę składać do bibliotek szkolnych w budynkach przy ul. Młodzieżowej 1 oraz Młodzieżowej 3  do 30 października 2020 r. Bliższe informacje można uzyskać w bibliotece szkolnej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!