Treść strony - Akcje

• Plakat akcji

Ogólnopolski Program Edukacyjny dla Szkół "Działaj z imPETem"

We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do realizacji zadań z programu ekologicznego „Działaj z imPETem”. Celem Programu jest edukacja w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, jakimi są butelki PET, a także ich recykling.

We wrześniu uczniowie poznawali głównych bohaterów akcji, czyli Impeta (butelkę PET) oraz jego przyjaciółkę - śmieciarkę Miecię, którzy wyjaśniali im w filmikach edukacyjnych na czym polega segregacja odpadów i co to jest recykling. W październiku uczniowie wymyślali hasło promujące śmieciarkę Miecię, w listopadzie rozwiązywali rebusy ekologiczne, zaś w grudniu wykonywali recyklingowe ozdoby choinkowe. W kolejnych miesiącach czekają na uczniów inne zadania oraz konkurs na „Lapbook z imPETem”, który ma przedstawiać  świat segregacji butelek PET.
  • Maja M. kl. 3d
  • Adrian U. kl. 1d