Treść strony - Aktualności świetlicy

• DARY JESIENI - WYCIECZK8

"DARY JESIENI" - świetlicowa wycieczka

27 września dzieci ze świetlicy z wychowawcami panią Anią i Martą wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu darów jesieni.

Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom środowiska przyrodniczego. Uczniowie rozpoznawali i nazywali drzewa liściaste oraz ich owoce (dąb - żołędzie, kasztanowiec - kasztany), wychowawcy zwrócili uwagę na zachodzące zmiany w wyglądzie drzew i krzewów (zmiana koloru liści). Dzieci z dużym zaangażowaniem zbierały dary jesieni: kasztany, żołędzie, liście, które zostaną wykorzystane na zajęciach techniczno - plastycznych w świetlicy.

Wycieczka była również okazją do utrwalenia poznanych wcześniej zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas poruszania się po chodniku i w czasie przejścia przez ulicę.

Złota polska jesień jest już, wystarczy się tylko rozejrzeć aby odnaleźć oznaki tej najpiękniejszej i najbardziej kolorowej pory roku.

A. Maj

M. Józefowicz