Szkolny konkurs - „Pomoce dydaktyczne z fizyki”

W maju 2015 roku został rozstrzygnięty po raz czwarty konkurs z fizyki „Pomoce dydaktyczne z fizyki”. Celem konkursu „Pomoce dydaktyczne z fizyki” było pogłębienie wiedzy uczniów z fizyki, poprzez wykonanie przez nich samodzielnie przyrządu fizycznego do wybranego doświadczenia  oraz napisać dokumentację zawierającą: instrukcję do prezentowanego doświadczenia,  opis badanego zjawiska, test (zamknięty)  z 3 pytań dotyczących prezentowanego doświadczenia.

Do czołówki zaliczono cztery prace, które zawierały powyższe elementy. Najlepszy przyrząd okazał się Aleksandry Śniadej (IIIB) - pomoc dydaktyczna- dyfrakcja. Drugie miejsce zajęła praca Juli Góreckiej (IIIC) - przyrząd pokazujący rezonans. W tym roku są dwa trzecie miejsca Natalii Wiak (IIIc) – przyrząd rakieta przedstawiający odrzut oraz Natalii Gać (IIIC) – pomoc tłumacząca napięcie powierzchniowe. Do konkursu wpłynęło wiele przyrządów interesujących tj. wahadło Newtona, peryskop, przyrząd przedstawiający lewitację, czy zderzenia sprężyste .

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu życzymy dalszych sukcesów.

Aneta Rozmarynowska

Organizator konkursu