Zielono mi!

W dniach 25 – 29 maja 2015 r. uczniowie klas drugich z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Ryszarda Kaczorowskiego w Nowym Dworze Mazowieckim mieli okazję realizować program sportowy zielonej szkoły w ośrodku Tarda. W tej malowniczej miejscowości położonej nad jeziorem Bartężek rozwijali swoje sportowe pasje, odkrywali nowe i obcowali z przyrodą.

Gimnazjaliści wraz z opiekunami brali udział w zajęciach na lądzie i w wodzie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Wielką frajdę sprawiły zajęcia z kajakarstwa, zarówno na kajakach turystycznych dwuosobowych, jak  i kajakach bezburtowych jednoosobowych. Było mokro! Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się łodzie wiosłowe, których prowadzenie wymagało współpracy. W trakcie „rejsu” słychać było żeglarskie pieśni. Było wesoło!

Na lądzie czekało na uczestników także mnóstwo atrakcji. Była wycieczka rowerowa, strzelanie z łuku, zabawa w parku linowym i obserwowanie przyrody w pobliskim lesie. Wszystkie rodzaje aktywności cieszyły się ogromnym powodzeniem i zaangażowaniem gimnazjalistów. Było ciekawie!

Uzupełnieniem aktywności dziennych były zabawy wieczorne: nocna gra terenowa, ognisko i dyskoteka. Było odlotowo!

Więcej z fotorelacji na stronie:

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,