Rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego

Dnia 12 maja 2015r delegacja z naszej szkoły w składzie: Rostkowska Wiktoria, Sylwia Witkowska, Nina Trzaskowska, Dominika Cąkała, Julia Górecka, Sandra Łojewska, Julia Adam, Natalia Wiak, Aleksandra Powierża, Michał Olędzki wzięła udział w lekcji historycznej zorganizowanej w Nowodworskim Ośrodku Kultury poświęconej  pamięci Marszałka Józefowa Piłsudskiego.

Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy refleksji uczestników tamtych wydarzeń- 101 letniego kpt. w st. spoczynku Andrzeja Raka, 91 letniego Romana Kaczorowskiego i 87 letniego sierż. w st. spoczynku Hilarego Jechowicza oraz koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru ,, Klub Przyjaciół Czosnowianie”.

Następnie ze sztandarem w składzie: Wiktoria Rostkowska, Sylwia Witkowska, Alicja Świertoka Paulina Szymańska, Izabela Słowińska, Paweł Żurek, Sebastian Kańduła wzięliśmy udział w uroczystości przed pomnikiem  Marszałka Józefa Piłsudskiego, która rozpoczęła się o godz.18:00 częścią modlitewno-liturgiczną. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia nadane przez Związek Oficerów Rezerwy RP oraz dyplomów podziękowań osobom, które w największym stopniu wsparły budowę pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zapalony został ,,znicz pamięci” przez kombatantów-członków Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej: 101 letniego kpt. w st. spoczynku Andrzeja Raka, 91 letniego Romana Kaczorowskiego i 87 letniego sierż. w st. spoczynku Hilarego Jechowicza.

Następnie złożone zostały kwiaty pod pomnikiem i odegrana pieśń ,, Śpij Kolego”.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,