Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

Historia biblioteki

             Biblioteka Gimnazjum nr 2 rozpoczęła swoją działalność z dniem 1 września 1999 roku. W wyniku reorganizacji utworzono dwie odrębne biblioteki (biblioteka szkoły podstawowej i gimnazjum), które funkcjonują w jednym pomieszczeniu. 

       Księgozbiór biblioteki liczy prawie 5 tys. Woluminów. Zbiory są systematycznie uzupełniane o nowości wydawnicze. Z księgozbioru korzystają uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Uczniowie mają swobodny dostęp do półek. Mogą wybierać spośród literatury pięknej, literatury popularnonaukowej a także kompletnego zestawu lektur. Nauczyciele maja duży wybór literatury z zakresu metodyki i dydaktyki. Poza tradycyjnymi zbiorami mamy także zbiór multimediów. Biblioteka gromadzi  i udostępnia prasę lokalną, czasopisma dydaktyczne dla kadry pedagogicznej oraz czasopisma skierowane do gimnazjalistów. Biblioteka oprócz wypożyczalni posiada czytelnię, z której chętnie korzystają uczniowie podczas przerw i w czasie wolnym od zajęć szkolnych. W czytelni znajduje się bogaty księgozbiór podręczny, z którego mogą korzystać nauczyciele i uczniowie.

            W roku szkolnym 2011/12 księgozbiór gimnazjum został wprowadzony do programu MOL. Skomputeryzowana biblioteka ułatwia wyszukanie potrzebnych informacji, wprowadza uczniów w pracę współczesnych, nowoczesnych bibliotek, uczy użytkowników korzystania z elektronicznych zbiorów, oraz oswaja z wirtualnymi bibliotekami.

            W bibliotece szkolnej działa również Multimedialne Centrum Informacji, które składa się z czterech komputerów z dostępem do Internetu, drukarki i skanera oraz materiałów multimedialnych. Z Centrum mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, oraz wszyscy pracownicy szkoły. 

            W roku szkolnym 2012/13 Uchwałą Rady Miasta został powołany Zespół Szkół    nr 1  w Nowym Dworze Mazowieckim. W skład zespołu  weszły min. Szkoła Podstawowa nr 7 im. Orła Białego oraz Publiczne Gimnazjum nr 2 im Ryszarda Kaczorowskiego. Biblioteki: gimnazjum i szkoły podstawowej funkcjonują w oddzielnych budynkach oferując uczniom bogaty księgozbiór oraz dogodne godziny otwarcia.

W naszej bibliotece :

  • jesteś zawsze mile widziany i oczekiwany;
  • otrzymasz wyczerpujące informacje na interesujące Cię tematy;
  • znajdujesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania;
  • choć nie otrzymujesz stopni, jesteś w pewien sposób oceniany;
  • masz możliwość zaprezentowania
    i rozwijania zdobytej wiedzy i umiejętności, swoich uzdolnień i zainteresowań;
  • możesz czuć się swobodnie i bezpiecznie;

Intranet

Kontakt

Dane kontaktowe

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki

NIP: 5311688691, REGON: 146254836

PP5 22 775 58 71
Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3 - 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

poniedziałek - czwartek 7.30 - 15.30

piątek                             7.00 - 15.00

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.