• Zasłuchane przedszkolaki

Starsi czytają młodszym

Uczennice klasy Vc Iga Raszkiewicz, Małgosia Kowalewska oraz Malwina Cyrson należące do Klubu Bibliotecznego w ramach promowania czytelnictwa i biblioteki szkolnej odwiedziły swoich młodszych kolegów i koleżanki z grupy zerowej Delfinki oraz grupy przedszkolnej Promyczki. Uczennice czytały swoim młodszym kolegom klasykę literatury dziecięcej. Były to wiersze Juliana Tuwima: Idzie Grześ przez wieś, Kotek,  Zosia Samosia itp., oraz wiersze Jana Brzechwy: Samochwała, ZOO, Rzemiosła itp. Czytane wiersze należą do kanonu literatury polskiej dla dzieci. W rozmowie z przedszkolakami uczennice zachęcały do odwiedzania biblioteki szkolnej i zapoznania się z jej bogatą ofertą. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach. Na zakończenie spotkania przedszkolaki dostały kolorowanki tematyką nawiązujące do czytanych tekstów. Spotkanie odbyło się w ramach akcji Starsi czytają młodszym.

• Uczennice czytają wierszyki
  • Dzieci dyskutują jaką kolorowankę wybrać
  • Dzieci słuchają wierszy
  • Zasłuchane przedszkolaki