Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

 • -

QUIZ WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

Nauczyciele świetlicy popularyzują wiedzę o krajach europejskich, o ich kulturze, językach, tradycjach. 06 czerwca 2019 r. w świetlicy szkolnej odbył się QUIZ WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ. Był podsumowaniem zdobytej wiedzy w czasie zajęć w ciągu tygodnia tematycznego: UNIA EUROPEJSKA - ODKRYJMY EUROPĘ!
 • -

  Igrzyska sportowe w świetlicy

   W dniu 30.05.19 r. na boisku szkolnym odbyły się igrzyska sportowe dla dzieci uczęszczających na świetlicę. Impreza zorganizowana została w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka.
 • -

Quiz wiedzy o zdrowiu

Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia. W ramach tego wydarzenia i tygodniowego podsumowania zajęć o zdrowiu został przeprowadzony w świetlicy „Quiz wiedzy o zdrowiu”.
 • -

Dzień Kolorowej Skarpety

21 marca był wyjątkowym dniem dla dzieci ze świetlicy. W tym dniu pojechały na wycieczkę do Ciechanowa, na festyn z okazji Dnia Kolorowej Skarpety – symbolu osób z zespołem Downa, gdzie  nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Laureatami konkursu zostali:  Karolina Malinowska i Olaf Wieczorek.
 • -

QUIZ WIEDZY O BAJKACH

7 marca  2019 r. w świetlicy szkolnej odbył się QUIZ WIEDZY O BAJKACH. Do zadań uczestników należało: rozwiązywanie zagadek dotyczących znanych bajek, układanie bajkowych puzzli, rozpoznawanie tytułów bajek na podstawie wysłuchanego fragmentu muzycznego i wiele innych.
 • -

W POSZUKIWANIU WIOSNY - PIESZA WYCIECZKA

19 marca dzieci z klas I uczęszczające do świetlicy szkolnej wybrały się z wychowawcami p. A. Maj i J. Sobkowicz, na pieszą wycieczkę w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. W czasie wycieczki uczniowie mogli zaobserwować w pobliskich ogródkach wiosenne kwiaty.
 • -

Dzień kobiet w świetlicy

8 marca wszystkie kobiety małe i duże obchodziły swoje święto. Z tej okazji przygotowano dla nich wiele atrakcji w świetlicy: konkursy, konkurencje, zagadki, słodkości i upominki. Dziewczynki rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach sprawnościowych, takich jak: stanie na jednej nodze, kręcenie hula-hop, skoki na skakance.
 • -

„Spotkanie z książką” w Bibliotece Publicznej

W dniu 25 lutego 2019 roku grupa świetlików z klas I udała się na wycieczkę do osiedlowej Biblioteki Publicznej Filia nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim, pod opieką nauczycieli: p. Wandy Kępskiej i A. Maj. Pani Katarzyna Stasiak przywitała uczniów bardzo serdecznie. Na spotkaniu dzieci miały możliwość poznania zasad zachowania i korzystania z księgozbioru bibliotecznego oraz jego strukturę.
 • -

Teatrzyk Kamishibai

W dniu 14 stycznia 2019 r. odbyły się zaplanowane zajęcia czytelnicze w ramach cyklu spotkań pt.:” Moja przygoda z Basią”, w których uczestniczyły chętne dzieci z klas I uczęszczające do świetlicy szkolnej. Organizatorami przedsięwzięcia były panie: Wanda Kępska i Anna Maj.
 • -

WALENTYNKI

W dniu 15.02.2019 r. w świetlicy odbyła się uroczystość Walentynkowa. Uczniowie klas I - III brali udział w słodkich konkursach takich jak wyścig w jedzeniu pączków czy zgadywanie ile cukierków udało się zebrać "w garść".
 • -

Quiz walentynkowy

14 lutego w Dniu świętego Walentego panie Iza Ryńska i Katarzyna Dobruk przeprowadziły w świetlicy quiz dla zakochanych. Zabawne, ale i wnikliwe pytania z możliwością wyboru odpowiedzi dostarczyły uczestnikom wspaniałych emocji.
 • -

QUIZ WIEDZY O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH  "PRZYGODY PINGWINKA ROZUMKA".

15.02.2019r. odbył się w świetlicy dla uczniów kl. I QUIZ WIEDZY o ochronie danych osobowych  - "Przygody pingwinka Rozumka". Dzieci w trakcie konkursu, utrwaliły wiedzę zdobytą wcześniej w czasie zajęć świetlicowych prowadzonych przez wychowawców.
 • -

„Twoje dane - Twoja sprawa” ochrona danych osobowych - nauka przez zabawę

W ostatnim tygodniu przed feriami i w pierwszym po feriach zostały przeprowadzone w świetlicy szkolnej różne inicjatywy, podejmowane przez wychowawców w ramach Dnia Ochrony Danych Osobowych w naszej szkole.
 • -

SPOTKANIE Z TEATRZYKIEM KAMISHIBAI

13 lutego gościły w bibliotece szkolnej panie bibliotekarki z nowodworskiej Biblioteki Pedagogicznej. Przybyły na zaproszenie pani Wandy Kępskiej i Izy Ryńskiej. W ramach zajęć bajkoterapii  zaprezentowały na  lekkiej drewnianej scenie opowieść na papierze w środku, czyli wywodzące się z Japonii - kamishibai. 
 • -

Spotkanie ze strażakami

Tuż przed feriami przybyli z wizytą do świetlicy strażacy z OSP Nowy Dwór Mazowiecki. Na początku  spotkania uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego obchodzenia się z urządzeniami elektrycznymi, a także zasady zachowania ostrożności podczas zabaw na śniegu i lodzie.
 • -

LEKCJA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMAEDYCZNEJ

Tuż przed feriami pan Przemek w roli ratownika medycznego przeprowadził w świetlicy zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mieli możliwość przećwiczenia resuscytacji na fantomie.
 • -

BAL KARNAWAŁOWY W ŚWIETLICY

Podczas balu karnawałowego w świetlicy podróżowaliśmy pociągiem, samolotem i statkiem odwiedzając różne zakątki świata. Tańczyliśmy popularne w danych krajach tańce np.: zorbę, makarenę, walca, country, sambę i wiele innych.
 • -

Bezpieczne ferie

W dniu 24 stycznia odbyła się uroczystość świetlicowa "Bezpieczne ferie". Uczniowie mieli przedstawione ogólne zasady bezpiecznych zabaw na śniegu. Razem z uczestnikami stworzyliśmy "Kodeks postępowania w czasie ferii". Po części teoretycznej uroczystości przeszliśmy do zadań praktycznych.
 • -

Bajkoterapia

Świetliki z klas pierwszych spotykają się 2 razy w miesiącu w bibliotece na zajęciach z bajkoterapii. Twórcami programu KOLOROWE BARWY TĘCZY są panie: Katarzyna Dobruk – nauczyciel katechezy, Wanda Kępska – nauczyciel bibliotekarz i Iza Ryńska – Pieluchowska – wychowawca świetlicy. Głównym celem zajęć jest wspomożenie dzieci w ich rozwoju emocjonalno-społecznym.
 • -

SPOTKANIE AUTORSKIE

11 stycznia przybyły z wizytą do świetlicy: Barbara Szelągowska oraz Moniką Jędrychowska. W trakcie spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca pisarki i ilustratorki. Jednocześnie poznały proces powstawania książki i jej budowę - od pomysłu, poprzez druk do sprzedaży w księgarni.
 • -

Festiwal kolęd w świetlicy

Festiwal kolęd stał się tradycją świetlicy. Jest corocznie organizowany przed świętami Bożego Narodzenia i cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci. W tym roku wystąpiło 17 uczestników, głównie uczniów klas pierwszych. Uczniowie prezentowali się występując solo i  śpiewając zarówno znane kolędy jak i mniej popularne pastorałki.
 • -

Łamigłówki mądrej główki

W grudniu w świetlicy szkolnej odbył się konkurs pt.: „Łamigłówki mądrej główki”. Wzięli w nim udział uczniowie drugich i trzech klas. Konkurs nie należał do najprostszych lecz uczniowie dali sobie świetnie radę.
 • -

Mikołajki w świetlicy

6 grudnia 2018r. w świątecznej scenerii w świetlicy odbyła się uroczystość MIKOŁAJKI. Podczas uroczystości, dzieci podzielone na grupy przygotowały portret Mikołaja, śpiewały świąteczne piosenki oraz bawiły się przy piosence pt.: „Siedem reniferów”. Gdy uroczystość zbliżała się ku końcowi, świetliki odwiedził św. Mikołaj.
 • -

Dzień Górnika w świetlicy szkolnej

4 grudnia 2018r. w naszej świetlicy gościliśmy panią Arletę Olejniczak, która jest z zawodu górnikiem naftowym. Pani Arleta przekazała uczniom wiele ciekawostek związanych z pracą górników. Dzięki nim dzieci mogły się dowiedzieć między innym, jak nazywa się galowa czapka górnika CZAKO, co oznaczają poszczególne kolory piór na czapce a także dlaczego św. Barbara została patronką górników.
 • -

Andrzejki w świetlicy

30 listopada 2018r. nasza świetlica zamieniła się w magiczne miejsce, gdzie zgodnie z tradycją odbyły się wróżby i zabawa. Dzieci poznały ludowe zwyczaje i obrzędy związane ze świętem andrzejkowym. Wróżyły sobie przyszłość, w wróżbach: „KWIAT PRAWDĘ CI POWIE”, „CECHY CHARAKTERU”, „SERCA”, „ BUTY”, „LANIE WOSKU”.
 • -

Akcja charytatywna w świetlicy

W okresie przedświątecznym organizowane są różnego rodzaju akcje charytatywne. Świetlica przygotowała kiermasz zabawek. Pieniądze z ich sprzedaży przekazaliśmy Fundacji „Dobra Fabryka”, która zajmuje się finansowaniem dożywiania i leczenia dzieci w krajach Afryki.
 • -

Wycieczka na pocztę

15 listopada świetliki udały się do Urzędu Pocztowego na Osiedlu Młodych. Dzieci miały możliwość obejrzenia  wszystkich pomieszczeń poczty, widziały: wagę, sejf, oraz wnętrze skrzynki pocztowej, używały datownika.
 • -

Innowacja pedagogiczna „Moja przygoda z Basią”

Od początku roku szkolnego 2018/2019 organizowane są w bibliotece szkolnej zajęcia dla dzieci w ramach autorskiego programu czytelniczego pod nazwą „Moja przygoda z Basią”. Skierowane są one do chętnych uczniów z klas I uczęszczających do świetlicy szkolnej. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek o stałej porze. Autorkami programu są: p. Anna Maj i p. Wanda Kępska.
 • -

Wycieczka do Biblioteki Miejskiej na Osiedlu Młodych

W dniu 7 listopada świetliki wybrały się do Biblioteki Miejskiej na Osiedlu, gdzie uczestniczyły w zajęciach dotyczących powstawania książki, a także poznały zasady dbania o nie. Pani bibliotekarka oprowadziła uczniów po obiekcie przedstawiając księgozbiór, jednocześnie objaśniła jak można korzystać z biblioteki. Każdy mógł wybrać jedną publikacje z wyłożonych na stole i zaprezentować ją innym.
 • -

Wycieczka edukacyjna do Palmir

30 października 2018 roku, uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej w ramach tygodniowego tematu: CZCIMY PAMIĘĆ TYCH, KTÓRZY ODESZLI, pojechali na wycieczkę do Puszczy Kampinoskiej, Muzeum – Miejsca Pamięci Palmiry. Podstawowym celem wycieczki było budowanie postawy szacunku wobec przyrody i historii.
 • -

Wyprawa do lasu

Jesienna, październikowa pogoda sprzyjała spacerom. Toteż świetliki wybrały się na wycieczkę do lasu, gdzie podziwiały majestatyczne dęby, kolorowe barwy liści oraz różne gatunki grzybów. Dzieci chętnie zbierały „dary jesieni”, by potem wykonać z nich prace plastyczne.
 • -

Spotkanie ze słodziakami

Świetlica włączyła się w ogólnopolską akcję „Czytam dzieciom” organizowaną przez sieć sklepów Biedronka. W związku z tym 25 września przeprowadzono w świetlicy dzień pod hasłem „Spotkanie ze słodziakami”.
 • -

Pasowanie na świetlika

1 października w świetlicy szkolnej odbyło się pasowanie na świetlika. Podczas uroczystości pierwszaki miały możliwość  zmierzenia się ze sobą w takich konkurencjach  jak: najszybsze ustawienie w pary, odgadywanie łamigłówek, podawanie piłki i zabawy z woreczkami.
 • -

Dzień chłopaka

„Dzień chłopaka” był świetną okazją do zorganizowania konkurencji sprawnościowych dla wszystkich chłopców uczęszczających do świetlicy.

Intranet

Kontakt

Dane kontaktowe

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki

NIP: 5311688691, REGON: 146254836

PP5 22 775 58 71
Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3 - 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

poniedziałek - czwartek 7.30 - 15.30

piątek                             7.00 - 15.00

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.