Zeszyt konspiratora – warsztaty w Pracowni Konserwacji Muzeum Powstania Warszawskiego

Uczniowie klasy III c w dwa kolejne czwartki października uczestniczyli w warsztatach, w Pracowni Konserwacji Muzeum Powstania Warszawskiego. Przybliżono im pojęcia: okupacja i konspiracja. Mieli okazję poznać realia życia polskich dzieci i ich rodzin w Warszawie podczas niemieckiej okupacji, symbole Polskiego Państwa Podziemnego i ich znaczenie. Pod kierunkiem edukatora i pań z pracowni barwili papier, podpisywali się używając stalówki. Podczas drugiego spotkania wykonali obwolutę na „Zeszyt konspiratora”. Samodzielnie przygotowali stemple z symbolami Małego Sabotażu i odcisnęli na jednej z kartek. Nauczyli się także szyfrowania informacji i umiejętnego wykorzystywania skrytek podczas dostarczania ich na wskazane miejsce.

Zajęcia przybliżyły dzieciom fakty, zdarzenia z historii Polski związanej z II wojną światową. Pobudziły do stawiania pytań, poszukiwania szczegółowych informacji, dodatkowych wyjaśnień, dociekania o problemie.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,