Wycieczki klasy II f

Wycieczka II f

Dnia 8 listopada klasa 2 f pojechała na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie odwiedzili Zamek Królewski w Warszawie oraz Manufakturę Czekolady. Podczas warsztatów w Zamku – uczniowie dowiedzieli się „Jak liczyli Rzymianie?”, zwiedzili część sal zamkowych. W manufakturze wykonali własnoręcznie czekoladę, degustowali smak mlecznej czekolady oraz obejrzeli prezentację multimedialną o wytwarzaniu czekolady z ziaren kakaowca. Wycieczka była bardzo udana.

Tekst: Karolina Matejek

Foto: Karolina Matejek i Justyna Sobkowicz

Wycieczka na Komendę Powiatową Policji

Klasa II f 6 listopada wybrała się na Komendę Powiatową Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Uczniowie zwiedzili sale wykładową, wykonywali odciski palców , zwiedzili celę więzienną oraz mieli możliwość odbeczenia policyjnego radiowozu. Naszym przewodnikiem podczas naszego spotkania był Rzecznik Prasowy Policji  - Pan Szymon Koźniewski. Uczniowie na koniec spotkania za prezentowaną wiedze i postawę zostali nagrodzeni odblaskami .

Spotkanie z Policjantem

30 października na prośbę Szkolnego  Rzecznika Praw Ucznia w ramach działań profilaktycznych do szkoły został zaproszony Policjant – Rzecznik Prasowy Policji p. Szymon Koźniewski. Podczas spotkania uczniowie klas I-III dowiedzieli się jak przestrzegać zasad bezpieczeństwa na drodze, o konieczności noszenia odblasków i zapinania pasów bezpieczeństwa podczas drogi. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

Wizyta u dentysty

16 października klasa II f udała się na wizytę do stomatologa do Przychodni AnKaDent . Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość obejrzenia gabinetu rentgenowskiego, mieli możliwość wykonania bezpłatnych przeglądów dentystycznych, wysłuchali pogadanki o zawodzie i pracy stomatologa. Na koniec spotkania dzieciom zostały wręczone upominki .

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,