5 porcji zdrowia. Skarby nie tylko w słoikach

Jesienna pogoda sprzyja przeziębieniom i osłabieniu, należy zatem zadbać o dostarczenie organizmowi niezbędnej dawki witamin. Zgodnie z programem, w którym uczestniczy nasza szkoła- konieczne jest przyjmowanie 5 porcji warzyw lub owoców dziennie. Pamiętają o tym Iskierki z 2a.

23 października chętnie włączyły się do akcji „Skarby zamknięte w słoikach”, przygotowując tradycyjną, warzywno-owocową sałatkę z wykorzystaniem wekowanych produktów. Drugoklasiści najbardziej są dumni z tego, że jako nieliczni zrobili wszystko sami. Od początku do końca, czyli od obierania i krojenia produktów, poprzez mieszanie, doprawianie, aż po efekt końcowy, czyli degustację w klasie i przygotowywanie poczęstunku dla kolegów z innych klas na korytarzu szkolnym. Nie zapomnieli także o czynnościach porządkowych. Kto próbował , ten wie, że 5 porcji zdrowia przygotowanych przez Iskierki, czyli smaczna sałatka i soki owocowe serwowane w przerwach między lekcjami- to była prawdziwa uczta dla podniebienia.

Potwierdzam;  próbowałam, smakowało wyśmienicie. Wych.Aneta Lodzik

Zespół Szkolno-Przedszkolny