Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

 • -

WYCIECZKA  ID I i IE DO GOSPODARSTWA EKOLOGICZNEGO

17 czerwca klasy  Id i Ie wybrały się na wycieczkę do  ośrodka Stowarzyszenia ZIARNO, który znajduje się przy gospodarstwie ekologicznym w Grzybowie.

Podczas zajęć uczniowie poznali zasady funkcjonowania gospodarstwa ekologicznego oraz przyjrzeli się z bliska pracy rolnika, dowiedzieli się skąd pochodzą podstawowe produkty żywnościowe: mleko, jaja, jak robi się sery, masło, śmietanę oraz poznali zasady zrównoważonej konsumpcji.
 • -

Zielona szkoła w Mierkach na Mazurach

Prawdziwą „Mazurską Przygodę” przeżyli drugoklasiści z 2a i 2d przez 3 dni na zielonej szkole w ośrodku Kormoran w Mierkach na Mazurach.

Bogaty program rekreacyjno-sportowy zadowolił wszystkich. Dzieci miały zajęcia w szkole przetrwania w lesie, uczyły się rozpalać ognisko bez pomocy zapałek. W czasie indiańskiej gry terenowej uczyły się współdziałania i uważnego czytania instrukcji. Wesołe zabawy zespołowe, wyścigi, konkurencje sprawnościowe wywoływały salwy śmiechu.
 • -

„Nie płacz koziołku” -  przedstawienie dla rodziców.

17 czerwca 2019 r Iskierki przygotowały dla rodziców niespodziankę. Od kilku tygodni, po przeczytaniu lektury Siergieja Michałkowa, uczyły się ról do przedstawienia „Nie płacz koziołku” . Nietypowe miejsce wystawienia sztuki -  bajecznie kolorowa sala zabaw, stwarzało pole do popisu dla wyobraźni aktorów.
 • -

Iskierki w Pomiechówku

W czerwcu klasa 2a wybrała się w podróż pociągiem do pobliskiego Pomiechówka , aby pod okiem przewodnika poznać faunę i florę Doliny Wkry. Dzieci tropiły ptaki, rozpoznawały ich ślady, głosy, odpowiadały na pytania w quizie. Drugą atrakcję wycieczki stanowił park linowy lub plac zabaw , a na zakończenie ognisko z własnoręcznie upieczonymi kiełbaskami.
 • -

  Wizyta w RADIO

Uczniowie klas III b i III c wybrali się z wizytą do Polskiego Radia, którego siedziba mieści się w Alejach Niepodległości, w Warszawie. Zwiedzali studia, mieli okazję obejrzeć jak powstaje program. Uczestniczyli w warsztatach mikrofonowych.
 • -

Gry i zabawy III c przy ognisku

Wspólnie z rodzicami i wychowawcami świetnie bawiliśmy się na ognisku. Jedyną przeszkodą były dokuczliwe komarzyska.
 • -

   Piekarzem być …

   Klasa III c uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych w Piekarni - Cukierni Cichowskich Grzybki. Uczniowie samodzielnie wykonali bułeczki z ciasta drożdżowego oraz kajzerki. Przygotowali także pizzę dobierając samodzielnie składniki. Zjedli ją ze smakiem po zwiedzaniu tajnych zakamarków piekarni.
 • -

Zielona szkoła klasy IIIc

W dniach 5-7 czerwca klasa III c przebywała na zielonej szkole w Wiosce Pod Kogutem. Główną atrakcją pobytu mini zoo. Wielką frajdę sprawiało dzieciom karmienie kóz, obserwowanie żółwi, rozkładającego pióra pawia oraz jazda konna. Podczas warsztatów ubiliśmy masło, zrobiliśmy ser, upiekliśmy bułeczki z wyrobionego w grupach ciasta.
 • -

Jej niezwykły zapach i smak…

Uczniowie klasy III c wybrali się na zajęcia warsztatowe do Manufaktury Czekolady Chocolate Story w Warszawie. Poznali proces powstawania czekolady - od plantacji do tabliczki. Każdy uczestnik zajęć tworzył własną tabliczkę czekolady oraz uczestniczył w pokazie ręcznego temperowania czekolady na blacie granitowym.
 • -

Wycieczki klas 5

Pod koniec roku szkolnego, mimo upalnej pogody, klasy 5a, 5b i 5d wybrały się na trzy różne „spotkania” z historią. Klasa 5a zapoznała się z ciekawymi miejscami w najbliższych okolicach miasta, m.in. miejscem pamięci „Kadzielnia” i Warszawskim Obszarem Chronionego Krajobrazu.
 • -

Spotkanie integracyjne w 1 e

16 czerwca odbyło się integracyjne ognisko klasy 1 e. Na kocach, w otoczeniu pięknej zieleni i rzeki Narwi, wspólnie spędzali czas rodzice wraz z dziećmi i wychowawcami. Był grill, malowanie buziek, przeciąganie liny, gra w piłkę i ćwiczenia na placu zabaw.
 • -

Dzień zdrowego żywienia 

13 czerwca był w klasie 1 e bardzo smaczny, zdrowy i kolorowy. Elfiki robiły kanapki! Trafiły one do małych brzuszków, ale i do różnych pracowników szkoły. Mamy nadzieję, że smakowały :)
 • -

Zielona Szkoła klasy VIIa i VII c

W dniach 3 – 7.06.2019 r. uczniowie klas VII a i VII c pojechali na zieloną szkołą. W tych dniach zwiedzili Zamek Ogrodzieniec – ruiny zamku leżącego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
 • -

Zielona szkoła klasy IIIb

W dniach 29,30,31 maja 2019 klasa III b (Gromadka Kubusia Puchatka) była na zielonej szkole w „Wiosce pod Kogutem” w Krępie koło Góry Kalwarii. Dzieci mieszkały w iście baśniowej scenerii – w małych drewnianych domkach pośrodku leśnej kniei.
 • -

Wycieczka klasy VII c do Miejskiego Centrum Zoologicznego w Warszawie

W dniu 29.05.2019 r. z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka uczniowie klasy VII c wybrali się na wycieczkę do Miejskiego Centrum Zoologicznego w Warszawie. Wycieczka do ZOO w Warszawie to wyjątkowa okazja do niezwykłej podróży, która pozwoli poznać faunę i florę różnych kontynentów.
 • -

Klasa 2a na wycieczce w Centrum Pieniądza NBP

W maju Iskierki odwiedziły Centrum Pieniądza NBP. Zajęcia dydaktyczne „W poszukiwaniu zwierząt” na monetach przyniosły dzieciom dużo radości. Uczniowie poznawali historię pieniądza, oglądali monety z różnych stron świata, zwiedzali interaktywne muzeum pieniądza.
 • -

Klasy drugie w Legionowie

Klasy drugie: a,b,d  wraz z wychowawcami brały udział w spektaklu teatralnym w Ratuszu legionowskim „ Miasta polskie w baśniach i legendach”.
 • -

Wycieczka klasy VII c do Łazienek Królewskich w Warszawie.

W dniu 4.04.2019 r. uczniowie klasy VII c wybrali się na wycieczkę do Łazienek Królewskich w Warszawie. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej „Poznaj króla”, podczas której poznali postać Stanisława Augusta, poznali symbolikę insygniów królewskich i stroju koronacyjnego oraz zrozumieli różnice między portretem prywatnym a reprezentacyjnym.
 • -

SPOTKANIE Z KEJĄ

W dzień kobiet do dzieci z klasy II e przyszła Keja ze swoją opiekunką panią Anną Muras. Keja jest psem. Pani Ania opowiadała dzieciom o tym jak należy dbać o psy, co psy lubią, czego nie lubią. Dzieci liczyły również koszt utrzymania zwierzęcia.
 • -

Spotkanie z dietetykiem

26 marca klasa II e miała lekcje o zdrowym odżywianiu  z panem dietetykiem. Była mowa m.in. o podstawowych posiłkach, piramidzie żywienia. Dzieci w zespołach malowały plakaty zachęcające do spożywania II śniadania w szkole.
 • -

WYCIECZKA DO LEGIONOWA NA PRZEDSTAWIENIE

12 marca klasy IIe i IIf  pojechały do Legionowa na przedstawienie muzyczne „Królowa Śniegu”. Oglądały dość ciekawą interpretację baśni H.Ch. Andersena.
 • -

Spotkanie ze stomatologiem w 1 D

12 marca 2019 r. w ramach realizacji bloku tematycznego „Zdrowie”, zaprosiliśmy na lekcję mamę Bartka, która jest stomatologiem. 
Na lekcji dowiedzieliśmy się jak dbać o zęby oraz jakie produkty są  dla nich zdrowe. Poznaliśmy budowę i rodzaje zębów. Odbyły się też praktyczne ćwiczenia  prawidłowego mycia zębów.
 • -

WARSZTATY  DLA RODZICÓW ZAKOŃCZONE KIERMASZEM RĘKODZIEŁA

Po feriach zimowych odbyły się w klasie II e dwa spotkania warsztatowe dla rodziców. Efektem spotkania było uszycie przeróżnych maskotek. Potem w ostatnim tygodniu lutego rodzice urządzili kiermasz rękodzieła i sprzedawali uszyte przez siebie maskotki,  ale nie tylko.
 • -

DZIEŃ KOBIET W 1 E

7 marca 2019 r. po zajęciach klasa 1 E świętowała Dzień Kobiet. Małym kobietkom ich klasowi koledzy złożyli życzenia i wręczyli upominki. Następnie wszyscy uczestniczyli w seansie filmowym.
 • -

Wycieczka klasy VII c do Manufaktury Czekolady i kina

W dniu 6.03.2019 r. uczniowie klasy VII c z okazji zbliżającego się „Dnia Kobiet” pojechali na wycieczkę do Manufaktury Czekolady w Warszawie i kina.
 • -

2d na wycieczce w Telewizji

Klasa 2d 18 lutego 2019 r. była na wycieczce w TVP. Zobaczyliśmy studia nagrań, garderoby, magazyny kostiumów i rekwizytów. Spotkaliśmy aktorów nowego programu dla dzieci „Nieziemscy”, a potem byliśmy na planie tego programu.
 • -

Wycieczka klasy VII c do Salonu Wirtualnej Rzeczywistość w Warszawie

W dniu 23.01.2019 r. uczniowie klasy VII c wybrali się na wycieczkę do Salonu Wirtualnej Rzeczywistości w Warszawie. Wirtualna rzeczywistość (VR) to komputerowa wizja przedmiotów, przestrzeni i zdarzeń, wykreowana przy użyciu technologii informatycznej. 
 • -

Jasełka w klasie 1d

W grudniowy, przedświąteczny wieczór 19.12.2018 r. sala klasy Id zamieniła się w teatr. Uczniowie razem z wychowawczynią  przygotowali dla swoich rodziców Jasełka.
 • -

Jasełka w klasie 3 a

17 grudnia  odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klasy III a. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały się do występu. W pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i pastorałkami. Na koniec odbył się słodki poczęstunek.
 • -

Najlepiej Razem - spotkanie wigilijne w III c

W spokojny, nastrojowy wieczór grudniowy uczniowie i ich rodzice oraz wychowawcy klasy III c spotkali się na wspólnym kolędowaniu. Niespodzianką było przedstawienie, które przyniosło wiele refleksji i wzruszeń. Wszyscy otrzymali drobne upominki, które kryły się pod choinką. Wokół nakrytego odświętnie stołu snuły się dźwięki gitary i rozbrzmiewały polskie tradycyjne kolędy.
 • -

KLASA III A  W MUZEUM POWSTANIA  WARSZAWSKIEGO

6 grudnia dzieci z klasy III a  wybrały się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Celem wycieczki była lekcja muzealna pt. „Kim byli Powstańcy”. Zajęcia odbyły się w Sali Małego Powstańca. Pani przewodnik opowiedziała, jak wyglądało życie ludzi w czasie wojny. Przybliżyła uczniom podstawowe fakty dotyczące okresu okupacji, okoliczności wybuchu, przebiegu i skutków Powstania Warszawskiego.
 • -

WYCIECZKA  KLAS III A I III B DO FABRYKI BOMBEK W WOŁOMINIE

W związku ze Świętami Bożego Narodzenia, w przedostatni dzień nauki szkolnej w tym roku kalendarzowym, klasa III a I III b  wybrały się do fabryki świecidełek, bombek i ozdób choinkowych w Wołominie. W fabryce dzieci zapoznały się  z procesem powstawania ozdób choinkowych, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy, poznały tajniki oraz etapy powstawania bombek.
 • -

JASEŁKA „WRÓBELKÓW” I KOLĘDOWANIE

Klasa II e wystawiła dla rodziców jasełka pt. „Spotkanie z kolędą”. Przedstawienie dotyczyło narodzin Dzieciątka w Betlejem, w stajence. Dzieci przybliżyły swą grą i śpiewem wydarzenia sprzed ponad 2000 lat. Był Józef z Maryją, byli gospodarze, zwierzęta, anioły i dzieci. Po występie były życzenia, podarki i wspólne biesiadowanie.
 • -

Popołudniowe spotkanie wigilijne w klasie VII c

20 grudnia odbyła się w naszej klasie ” wigilijka” czyli spotkanie przedświąteczne. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i kosztowaliśmy słodkości przygotowane przez uczniów. Oby ten rok w szkole był dla nas stale tak pełny radości.
 • -

Iskierkowe Jasełka

19 grudnia 2018 r. w pięknie udekorowanej sali, odbyły się klasowe Jasełka Iskierek, na które zaproszono najbliższych. Dzieci wspaniale odgrywały swoje role, grały na dzwonkach kolędy, wzruszająco śpiewały, wplatając w swój występ ruch sceniczny, taniec, szczyptę humoru. O piękne stroje zadbali rodzice. Licznie przybyli goście nie szczędzili oklasków młodym artystom.
 • -

WIGILIA W KLASIE 1 E

Wieczorem 17 grudnia Elfiki zaprosiły swoje rodziny na przedstawienie przygotowane z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie mówili piękne wiersze, śpiewali kolędy i pastorałki oraz wykonywali układ taneczny z prezentami. Tym sposobem przenieśli swoich najbliższych w magiczny, świąteczny nastrój.
 • -

Świąteczne warsztaty w klasie 1d

11 grudnia uczniowie wraz z wychowawczynią zaprosili swoich Rodziców na świąteczne warsztaty. Dzięki twórczym pracom plastycznym powstały śliczne bałwanki, świąteczne kartki, kolorowe czapeczki, piękne choinki i cudowne gwiazdeczki. Wszyscy byli bardzo zaangażowani w wykonanie swoich prac.
 • -

Wycieczka klasy VII a i VII c do „Stajni na Kępie” w Skierdach.

W dniu 13.12.2018 r. uczniowie klasy VII a i VII c wybrali się na wycieczkę do „Stajni na Kępie” w Skierdach. Celem wycieczki było zapoznanie z tradycjami świątecznymi, propagowanie szacunku do zwierząt i przyrody oraz rozwój zdolności manualnych.
 • -

WARSZTATY PIERNICZKOWE

3 grudnia, wieczorem, w sali 36 zaczęło się coś dziać. Sala przemieniła się w fabrykę dekorowania pierników. Do pracy wzięły się dzieci z klasy II e i ich rodziny. Humory dopisywały. Wszyscy byli dumni ze swojego dzieła. A na zakończenie można było skosztować lukrowanych pyszności.
 • -

DO ZAMKU I DO KLOCKOWA

26 listopada klasa II e pojechała na wycieczkę do Warszawy. Najpierw dzieci udały się do zamku królewskiego na lekcję muzealną „Poplątałeś Wisłę’.  Tytuł lekcji sugeruje, że ktoś poplątał Wisłę, a tak naprawdę poplątane zostały legendy polskie. Było również o mapach i granicach państwa polskiego i o herbach wybranych miast.
 • -

Elfiki - pomocnicy Świętego Mikołaja

Uczniowie z klasy 1 e wraz z rodzicami zaangażowali się w ogólnopolski projekt społeczny "Szlachetna paczka". Wspólnie zbierali dary, które później wspólnie, po lekcjach spakowali. Dorośli przekazali prezenty do specjalnego magazynu, stamtąd dar serca od dzieci zostanie dostarczony w odpowiednie miejsce.
 • -

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE U ELFIKÓW

10 grudnia uczniowie 1 e wraz z rodzinami spotkali się w swojej sali, by razem tworzyć plastyczne cudeńka. Zaczęliśmy od wykonania wspólnej choinki z odrysowanych i wyciętych rączek, następnie tworzyliśmy bożonarodzeniowe kartki, a na koniec stroiliśmy w wymyślne wzory bombki.
 • -

W trosce o nasze zdrowie

W środę 5 grudnia 2018 roku klasy trzecie na zaproszenie gościły w swoich progach studentki Wydziału Nauki o Zdrowiu, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Panie: Blanka Wesołowska i Katarzyna Sienkiewicz  przeprowadziły zajęcia pt „Zaszczep się  wiedzą”. W przystępny sposób opowiedziały dzieciom o znaczeniu szczepień. Zapoznały uczniów z niezwykłym  misiem, który pomaga dzieciom oswoić strach przed szczepieniami, czytając książeczkę pt” Przygody Dzielnego Niedźwiadka Szczepana”.
 • -

Dekorowanie z rodzicami

Iskierki wspólnie z rodzicami wykonują dekoracje świąteczne.

W grudniowy piątek wieczorem sala 134 otworzyła swe drzwi dla Iskierek i ich rodziców. Każdy przychodził w dogodnych dla siebie godzinach. Współpraca była owocna; jedni rodzice zaczynali, inni kontynuowali prace dekoracyjne. W miłej atmosferze mamusie prowadziły zajęcia plastyczne. Dorośli, wspólnie z licznie przybyłymi Iskierkami, dekorowali salę, pomagali dzieciom ubierać choinkę, ozdabiać okna i wieszać własnoręcznie przygotowane ozdoby świąteczne.
 • -

Ciekawe lekcje w 2a

W środę 5 grudnia w ramach akcji „ Cała Polska czyta dzieciom”  gościliśmy na lekcji mamę Madzi- pedagoga i wolontariusza w domu dziecka.

Pani Kasia Opowiedziała Iskierkom historię niesamowitego człowieka - Nicka Vujicica. Nick urodził się  z rzadką chorobą znaną jako zespół tetra-amelia, czyli całkowitym wrodzonym brakiem kończyn. Na całym świecie prowadzi wykłady na temat niepełnosprawności i motywacji..
 • -

Dzieci i rodzice we wspólnym działaniu

Uczniowie klasy III b zaprosili swoje rodziny na bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne. W piątkowy wieczór wszyscy spotkali się, aby wykonać oryginalne przestrzenne choinki. Poszły w ruch szyszki, orzechy, fasola, makarony, wstążki, brokaty, bombki oraz pistolety z gorącym klejem. Każdy pracował w pocie czoła i nadawał niepowtarzalny charakter swojej choineczce.
 • -

Gromadka  Kubusia  Puchatka urządziła klasowe mikołajki

Na dwa tygodnie przed mikołajkami uczniowie klasy III b losowali karteczki z imionami swoich  kolegów i koleżanek z klasy. Dla wylosowanej osoby każdy miał za zadanie własnoręcznie wykonać piękną bombkę na choinkę bożonarodzeniową.
 • -

SHOW SZALONYCH NAUKOWCÓW

W listopadzie klasa II e z IIIc pojechały do Warszawy na przedstawienie  „Show szalonych naukowców”, które odbyło się w auli Wyższej Szkoły Menadżerskiej”.

Dzieci przeniosły się w podróż do fascynującego świata kolorowych probówek, eksperymentów, doświadczeń z buchająca pianą, piorunami, grą na dziwnych instrumentach.
 • -

Mikołajki klasowe w klasie VII c

W dniu 6 grudnia 2018 r. w klasie VII c odbyły się „Mikołajki klasowe”.  Prezenty z okazji Mikołajek to piękna idea. Dzieci wylosowały dużo wcześniej kolegę lub koleżankę z klasy i miały przygotować dla niego drobny prezent, wręczany podczas klasowej uroczystości. Oczywiście, żeby wybrać prezent powinny się lepiej poznać, dowiedzieć co wylosowana osoba lubi, czym się interesuje i o czym marzy.
 • -

Warsztaty bożonarodzeniowe w klasie VII c

W poniedziałkowe popołudnie, 3 grudnia uczniowie z klasy VII c spotkali się na warsztatach świątecznych. Celem warsztatów było przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowych. Efektem naszej wytrwałej i twórczej pracy są przepiękne gwiazdy świąteczne, które przeznaczymy na kiermasz szkolny.
 • -

Gromadka  Kubusia  Puchatka w Pracowni Konserwacji  Muzeum Powstania Warszawskiego

Uczniowie klasy III b odbyli bardzo ciekawe warsztaty. Dowiedzieli się jak wyglądało codzienne życie Polaków w okupowanej Warszawie podczas II wojny światowej. Poznali tajniki wojennej konspiracji. Każdy uczeń stworzył swój własny zeszyt konspiratora podpisany zaszyfrowanym pseudonimem i ozdobiony własnoręcznie wykonaną okładką.
 • -

WYCIECZKA  ID I IE DO MANUFAKTURY CZEKOLADY

W dniu 23.11.2018 r. pojechaliśmy  na wycieczkę do Manufaktury Czekolady w Warszawie oraz do kina na film „Dziadek do orzechów”.
Na początku pobytu z zaciekawieniem wysłuchaliśmy opowieści pani przewodnik na temat ,,Od plantacji po tabliczkę czekolady’’. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda kakaowiec i co jest w środku jego ziarna. Mogliśmy go dotknąć i powąchać skorupę tego wielkiego owocu. Potem poczęstowano nas kubkiem gorącej czekolady. Była przepyszna!
 • -

„Marcin z lasu” w SP7

23 listopada, na zaproszenie Anety Lodzik odwiedził naszą szkołę „Marcin z lasu”, czyli pan Marcin Kostrzyński - leśnik i obserwator dzikiego życia, reżyser wielu filmów i programów telewizyjnych o polskiej przyrodzie, o zwierzętach w naturalnym środowisku. Jest laureatem prestiżowej nagrody Esencja Natury w kategorii Natura w życiu.
 • -

Wieczór andrzejkowy w 2a

28 listopada starsze koleżanki z klasy 5e przygotowały dla Iskierek wieczór andrzejkowy. Były wróżby, zabawy, tańce, rysowańce… dużo radości i śmiechu. Prawdziwa integracja międzyklasowa. Dziękujemy dziewczyny!
 • -

Dzień Pluszowego Misia w 2a

26 listopada klasa 2a obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię powstania tego święta. Przyniosły ulubione maskotki, które opisywały, a następnie rysowały tak, aby wiernie oddać cechy charakterystyczne swojego misia. Na zakończenie zajęć zorganizowana była wystawa prac plastycznych. To był wyjątkowy dzień, pełen ciepła, radości i pozytywnych emocji.

 • -

Spotkanie z nurkiem

Uczniowie klas II d, III c, VI a spotkali się z zawodowym nurkiem głębinowym. Poznali elementy ekwipunku i ich zastosowanie, wysłuchali opowieści o zwierzętach zamieszkujących morza i oceany. Z zainteresowaniem oglądali zdjęcia podwodnego świata przyrody. Przypomnieli sobie jak ważne dla życia na Ziemi segregowanie i odzyskiwanie odpadów.
 • -

Zeszyt konspiratora – warsztaty w Pracowni Konserwacji Muzeum Powstania Warszawskiego

Uczniowie klasy III c w dwa kolejne czwartki października uczestniczyli w warsztatach, w Pracowni Konserwacji Muzeum Powstania Warszawskiego. Przybliżono im pojęcia: okupacja i konspiracja. Mieli okazję poznać realia życia polskich dzieci i ich rodzin w Warszawie podczas niemieckiej okupacji, symbole Polskiego Państwa Podziemnego i ich znaczenie.
 • -

Gromadka Kubusia Puchatka świętowała 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Uczniowie klasy 3 b przygotowali występ artystyczny dla rodziców i dziadków oraz społeczności uczniowskiej, aby wspólnie świętować Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały pieśni patriotyczne, tańczyły. A przy okazji przygotowywania takiego występu nauczyły się ważnych faktów z historii Polski. 
 • -

Wycieczka klasy IVc

21.11.2018r. o godzinie 7:40 cała nasza klasa IVc  pojechała na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Odwiedziliśmy Planetarium - były tam wystawy o Kosmosie, satelitach, o Ziemi i gwiazdach. Gdy wszystkie wystawy obejrzeliśmy, poszliśmy na film "Polaris", który przeniósł nas na biegun północny, południowy i daleko w Kosmos.
 • -

PATRIOTYCZNE SPOTKANIE KLAS DRUGICH 100 LAT NIEPODLEGŁEJ

17 listopada klasy drugie SP  wspólnym śpiewem oraz recytacją  poezji i prozy patriotycznej uczcili 100 – lecie Niepodległości.

Uczniowie na spotkanie przybyli elegancko ubrani, a w ubiorze przeważała biel i czerwień. Wszyscy zasiedli w kręgu, aby przywołać ducha patriotyzmu.
 • -

Iskierki w Zamku Królewskim i Fabryce Czekolady Wedel

22 listopada 2018 r. klasa 2a odwiedziła stolicę. Najpierw Iskierki zwiedzały Zamek Królewski. Podziwiały sale zamkowe, wystrój wnętrz, obrazy i rzeźby. Z przejęciem oglądały w kolejnych salach filmy edukacyjne, poznając historię powstania, zburzenia i odbudowy zamku. W sali interaktywnej miały możliwość dekorowania, budowania, projektowania pomieszczeń. Wizytę w zamku zakończyło kupowanie pamiątek.
 • -

Promujemy talenty- 6a

Z przyjemnością prezentujemy piękne prace o tematyce jesiennej uczniów z klasy 6a.  Prace zostały wykonane na lekcji plastyki samodzielnie. 
 • -

Wieczór patriotyczny  w 2a

W  listopadowy wieczór klasa 2a zorganizowała dla rodziców wieczorek patriotyczny. Wierszem i piosenką uczniowie uczcili 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ważne wiadomości dotyczące historii kraju przeplatały się ze wzruszającymi piosenkami żołnierskimi.
 • -

Wycieczki klasy II f

Wycieczki klasy II f
 • -

ELFIKI W HOŁDZIE POLEGŁYM BOHATEROM

13 listopada klasa 1 e udała się na cmentarz forteczny w Modlinie Twierdzy. Elfiki dowiedziały się o znaczeniu modlińskiej twierdzy w trudnej historii naszego narodu. Uczniowie, by upamiętnić poległych w obronie ojczyzny żołnierzy, wspólnie zaśpiewali hymn i zapalili znicze na bezimiennych mogiłach.
 • -

Wycieczka 4d do ZOO

09.10.2018 r. klasa 4 d wybrała się do płockiego Zoo. Uczniowie brali udział w ciekawej lekcji dotyczącej życia gadów i płazów.
 • -

Wycieczka uczniów klasy VII c do Fun Escape Rooms i Papugarni Carmen

W dniu 7.11.2018 r. uczniowie klasy VII c wybrali się na wycieczkę do Fun Escape Rooms w Warszawie. Kolejny punkt wycieczki to Papugarnia Carmen, gdzie uczniowie mogli zobaczyć ponad 130 kolorowych ptaków.
 • -

5 porcji zdrowia. Skarby nie tylko w słoikach

Jesienna pogoda sprzyja przeziębieniom i osłabieniu, należy zatem zadbać o dostarczenie organizmowi niezbędnej dawki witamin. Zgodnie z programem, w którym uczestniczy nasza szkoła- konieczne jest przyjmowanie 5 porcji warzyw lub owoców dziennie. Pamiętają o tym Iskierki z 2a.
 • -

2a na ścieżce dydaktyczno-rekreacyjnej w Pomiechówku

W październikowy pogodny dzień Iskierki pod czujnym okiem opiekunów pojechały pociągiem do Pomiechówka. Nowo otwarta ścieżka dydaktyczno-rekreacyjna wzbudziła ogromny entuzjazm drugoklasistów.
 • -

GROMADKA KUBUSIA PUCHATKA W PARKU TRAMPOLIN

Uczniowie klasy III b odwiedzili Hangar 646. Pod czujnym okiem instruktorów odbyli bardzo atrakcyjne zajęcia ruchowe. Były skoki na trampolinach, strome zjeżdżalnie, tory przeszkód i inne ciekawe atrakcje. Dzieci stwierdziły, że to była wspaniała przygoda.
 • -

100 darów dla bezdomnych psów ze schroniska  w Nowym Dworze Mazowieckim. 

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości GROMADKA KUBUSIA PUCHATKA, czyli klasa III B zorganizowała akcję charytatywną pod hasłem: 100 darów dla bezdomnych psów ze schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim. 
Akcja trwała miesiąc i spotkała się z dużym odzewem szczególnie wśród najmłodszych uczniów.
 • -

LATO  ZAMKNIĘTE  W  SŁOIKU

W październiku w ramach realizacji programu wychowania zdrowotnego odbyła się naszej szkole akcja pod hasłem „Lato zamknięte w słoiku”. Uczniowie klas I – III z pomocą rodziców i wychowawców organizowali prezentacje oraz degustacje przetworów z warzyw i owoców.
 • -

Dzień ziemniaka

W październiku klasa II e przygotowała dzień ziemniaka. Zaprosiła klasę III b  na prezentację dotyczącą zalet ziemniaka. Potem goście odpowiadali na pytania i z odpowiedzi wynikało, że bardzo uważnie słuchali tego co im przygotowali młodsi koledzy.
 • -

Iskierki i Orliki w teatrze Syrena

11.10 2018 r klasy 2a i 2d pojechały do Warszawy do Teatru Syrena na przedstawienie pt.”Królowa Śniegu”. Spektakl był niezwykły. Wspaniała scenografia, efekty specjalne, akustyczne oraz fantastyczne kostiumy i mistrzowska gra aktorów wprawiły małych widzów w zachwyt.
 • -

Integrujemy się w zabawie

Klasy III c i II e obejrzały pełen emocji i wzruszeń film, pt: „Biały Kieł” w Cinema City Bemowo. Pełna mądrości i przygód opowieść o sympatycznym czworonogu, w którego żyłach płynie krew dzikiego wilka zaciekawiła wszystkich.
 • -

Wycieczka III b i III a do gospodarstwa rolnego w Grzybowie

Aby lepiej poznać ekosystem, jakim jest pole, trzecioklasiści spędzili cały dzień w ekologicznym gospodarstwie rolniczo-hodowlanym w Grzybowie. Mieli możliwość obserwować z bliska rośliny uprawne: zbożowe i okopowe oraz karmić zwierzęta hodowlane. Uczniowie poznali proces produkcji chleba od ziarenka o bochenka.
 • -

Wycieczka klasy VII c do kina oraz warsztaty robienia pizzy.

W dniu 26.09.2018 r. uczniowie udali się na wycieczkę klasową do kina oraz warsztaty robienia pizzy. Uczniowie obejrzeli film Ant – Man i Osa.
 • -

Wycieczka do Dyniolandu

24 września klasy 1 d i 1 e udały się na wycieczkę do Dyniolandu. Oprócz zdobycia wiedzy na temat różnych rodzajów dyń i ich zastosowań, pierwszoklasiści uczestniczyli w zajęciach tanecznych i sportowych, jedli pyszną zupę dyniową oraz karmili zwierzątka w mini zoo.
 • -

Dzień kropki w 1 e

14 września w klasie 1 e obchodzono Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci poznały historię Vasthi, która dzięki jednej kropce stała się prawdziwą artystką. Elfiki tworzyły rysunki, które dzięki specjalnej aplikacji, zmieniały się w obiekty 3d.
 • -

Warsztaty w 1e

6 września 2018 r. w klasie 1 e odbyły się niezwykłe warsztaty dotyczące wad słuchu. Zostały one zorganizowane, ponieważ jedna z uczennic nosi implant słuchowy. Zaproszeni eksperci opowiedzieli nam w jaki sposób działa ludzkie ucho, z jakich części się składa i jak to się dzieje, że nasz mózg przetwarza dźwięki.
 • -

Dzień EKO STRAŻNIKA

W dniu 25 września uczniowie klasy IV h wzięli udział w pochodzie z okazji Dnia EKO STRAŻNIKA. Celem pochodu było promowanie właściwych postaw dotyczących ochrony środowiska i funkcjonowania w społeczeństwie. Trasa pochodu przebiegała następująco: Park im. J. Wybickiego – Urząd Miejski – Starostwo Powiatowe – Komenda Powiatowa Policji.
 • -

2a i 2d na wycieczce w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

21 września na koniec lata, przy pięknej słonecznej pogodzie, Iskierki i Orliki odwiedziły Skansen MWM w Sierpcu. Dla współczesnych dzieci bark technologii komputerowej, elektryczności i wysoko rozwiniętej mechanizacji, z jaką spotkali się w skansenie, było nietypowym przeżyciem.

Intranet

Kontakt

Dane kontaktowe

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki

NIP: 5311688691, REGON: 146254836

PP5 22 775 58 71
Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3 - 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

poniedziałek - czwartek 7.30 - 15.30

piątek                             7.00 - 15.00

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.