Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

 • -

TYDZIEŃ EUROPEJSKI W NASZEJ SZKOLE

W dniach 15-19 maja 2017 roku w naszej szkole odbywał się Tydzień Europejski. W tym czasie zostało przeprowadzonych wiele ciekawych działań.
 • -

Apel podsumowujący osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2016/17: „Sami o sobie”.

Dnia 20.06.17 odbyło się spotkanie społeczności szkolnej, podczas którego nauczyciele wręczyli uczniom nagrody oraz dyplomy za udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych.
 • -

UWAGA !!!

Dnia 13 czerwca 2017 r. (we wtorek) o godz. 10:00 odbędzie się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Uczniowie klas V przychodzą tego dnia do szkoły na godz. 9:30 ze sprawnym rowerem oraz kaskiem rowerowym (jeżeli taki posiadają).
 • -

Plan zajęć:

 

Klasy IV

Klasy V

Klasy VI

8.00 – 9.30

Rozgrywki sportowe

---------------

------------

9.45 – 11.25

Zajęcia z wychowawcą

Rozgrywki sportowe

Zajęcia z wychowawcą

11.35 – 13.20

--------------

Zajęcia z wychowawcą

Rozgrywki sportowe

 

Obiady:

Klasy IV – 11.40

Klasy V i VI – 13.20

 • -

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 28 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas: 0b, 3c i 5a, wraz z chórem szkolnym, zaprosili zgromadzoną społeczność szkolną do udziału w żywej lekcji historii, by słowem i piosenką przybliżyć wzniosłe wydarzenia z 1791 roku.
 • -

"Kwiecień miesiącem wiedzy o autyzmie".

Dnia 25 kwietnia 2017 roku odbył się w naszej szkole apel klas 1-3 dotyczący zagadnienia: Kwiecień miesiącem wiedzy o autyzmie.

Podczas spotkania uczniowie oglądali i słuchali komentarza na temat filmu "Autyzm wprowadza zmysły w błąd."
 • -

MISTRZOSTWA MATEMATYCZNE W GRACH KARCIANYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7

24 i 26 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 7 odbyły się kolejne mistrzostwa dla naszych małych uzdolnionych matematyków. Przygotowania do zawodów trwały kilka miesięcy i odbywały się pod czujnym okiem wychowawców oraz rodziców. Wzięło w nich udział 24 pierwszoklasistów i 42 uczniów klas drugich.
 • -

„Dbajmy wspólnie o bezpieczeństwo, Twoje bezpieczeństwo”

W dniach 3 - 5.04.2017 r. uczniowie klas IV - VI Szkoły Podstawowej nr 7 wzięli udział w zajęciach pt. „Wypadek na drodze”. Spotkania przeprowadzili pracownicy nowodworskiej Straży Miejskiej wspólnie z jednostką OPS Ratownictwo Wodne. Dotyczyły one bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym i udzielania pierwszej pomocy.
 • -

„Korzystam z sieci – żyję poza siecią” – warsztaty profilaktyczno – edukacyjne dla uczniów klas VI

W marcu i kwietniu 2017 r. uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej nr 7 wzięli udział w warsztatach profilaktyczno- edukacyjnych zorganizowanych przez pracowników Fundacji Edukacyjno – Społecznej pt. „Korzystam z sieci – żyję poza siecią”.
 • -

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

W czwartek 20 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców i dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I. Organizatorzy chcieli pokazać dzieciom, jak placówka wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas.
 • -

TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

W kwietniu na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia, w naszej szkole przeciągnął się do całego Tygodnia Promocji Zdrowia.
 • -

DZIEŃ TEATRU W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7

27 marca był w naszej szkole Świętem Teatru. W tym dniu społeczność uczniowska spotkała się na Sali Forum, aby obejrzeć przedstawienia przygotowane przez klasę II e pod kierunkiem pani Aleksandry Pocheć dla klas 0-III i klasę VI d pod kierunkiem pani Renaty Golec dla klas IV-VI.
 • -

Mistrzowskie zmagania z tabliczką mnożenia

11 marca 2017 roku, po raz szesnasty odbyły się w Szkole Podstawowej nr 7 im. Orła Białego w Nowym Dworze Mazowieckim wchodzącej w skład Zespołu Szkół nr 1 Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w Tabliczce Mnożenia. W zawodach wzięły udział reprezentacje: Nasielska, Popowa Borowego oraz gospodarzy Szkoły Podstawowej nr 7.
 • -

OTWARCIE HALI SPORTOWEJ PRZY ZESPOLE SZKÓŁ NR 1

„Sport sam w sobie jest piękny. (…) Istotą sportu jest rywalizacja, wola walki. Sport jest demokratyczny i sprawiedliwy. (…) Jest aktem dzielności i poświęcenia. (…) Jest szkołą lojalności, odwagi, wytrzymałości, stanowczości, powszechnego braterstwa, wszystkich cnót naturalnych. (…) Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości, odpowiedzialności, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca.”
 • -

Wygraliśmy mistrzostwa gminy i powiatu w piłce siatkowej.

 • -

SZKOLNE JASEŁKA

22 grudnia w Szkole Podstawowej nr 7 im. Orła Białego odbyło się uroczyste spotkanie całej społeczności szkolnej przed świętami Bożego Narodzenia.
 • -

Dzień Świętego Mikołaja

Jak co roku, 6 grudnia, w Szkole Podstawowej nr 7 im. Orła Białego w Nowym Dworze Mazowieckim, wchodzącej w skład Zespołu Szkół nr 1, zorganizowano Dzień Świętego Mikołaja połączony z XI Korespondencyjnymi Mistrzostwami Polski w Kręceniu Bączkiem Matematycznym PIRUET – Mistrzostwami SP7 .
 • -

Andrzejkowy zawrót głowy

23 listopada Siódemeczkę ogarnęły wesołe, taneczne nastroje. W tym dniu bowiem odbywały się w naszej szkole Andrzejki. Do południa bawili się uczniowie klas młodszych, zaś wieczorem swoją imprezę miały klasy IV - VI.
 • -

Konkurs "JESTEM SMART"

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie JESTEM SMART organizowanym przez magazyn "TIK w Edukacji" - www.tikwedukacji.pl
Zadaniem konkursowym było nagranie filmu, w którym uczniowie pokażą i opowiedzą o tym, jak na co dzień, w szkole i po lekcjach korzystają z internetu i smartfonów.
 • -

Obchody 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości

W dniu 11 listopada, uczniowie reprezentujący naszą szkołę w Poczcie Sztandarowym, wzięli udział w obchodach 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości.
 • -

Wystawa „Stare Miasto i legendy warszawskie”

Na przełomie października i listopada klasy III a i III b przygotowały wystawę dla klas 0 – 3 pt.: „Stare Miasto i legendy warszawskie”. Była ona podsumowaniem odbytej w miesiącu październiku wycieczki do Zamku Królewskiego i na Stare Miasto.
 • -

19 edycja warsztatów twórczych „ Moja Mała Ojczyzna”.

Dnia 21 października w Bibliotece szkolnej Zespołu Szkół nr 1 Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orła Białego odbyła się 19 edycja warsztatów twórczych „ Moja Mała Ojczyzna”.

Hasłem wiodącym tegorocznego konkursu były Magiczne miejsca w naszym mieście.
 • -

Europejski Dzień Języków 2016

Z okazji Europejskiego Dnia Języków 2016 zorganizowane zostały dwa konkursy
dla uczniów naszej szkoły.
 • -

Warsztaty "Geneza Ziemi, skały i minerały"

W dniach 18 i 19 października 2016r. uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach pt.: "Geneza Ziemi, skały i minerały".
 • -

SUKCESY UCZNIÓW SP7 W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH /wrzesień 2016 r./

We wrześniu 2016 r. organizowane były zawody w biegach przełajowych na szczeblu gminnym i powiatowym. Uczniowie naszej szkoły zdobyli pierwsze miejsca w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców Szkół Podstawowych i Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt Szkół Podstawowych.
 • -

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

13 października 2016r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Społeczność uczniowska wraz z opiekunami licznie zebrała się w bajecznie kolorowej, jesiennie udekorowanej sali forum. Klasy 3e i 6c, pod kierunkiem wychowawczyń p. Anety Lodzik i p. Joanny Dzieni, przygotowały bogaty program artystyczny.
 • -

Wybory na Rzecznika Praw Ucznia

W dniu 30 września 2016 r. odbyły się wybory na Rzecznika Praw Ucznia Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim.

 • -

Konkurs plastyczny na projekt znaczka pocztowego „Czas na zdrowie”

Szkolny etap konkursu został rozstrzygnięty. Szkołę reprezentować będą prace uczniów:
Krystiana Bochenka z klasy 6c
Natalii Staśkowiak z klasy 6d
Urszuli Bolińskiej z klasy 6d.
 • -

Konkurs matematyczny dla uczniów klas III „Mistrz Liczydełko”

Tradycyjnie miesiąc maj obfituje w wiele konkursów. Wśród nich nie mogło zabraknąć konkursu matematycznego dla uczniów klas III „ Mistrz Liczydełko”. Najlepsi matematycy z siedmiu klas III wytypowani w klasowych konkursach , stanęli do walki o tytuł mistrza. Tegoroczne zadania konkursowe wymagały umiejętności czytania ze zrozumieniem ze względu na złożoność poleceń oraz przede wszystkim logicznego myślenia.
 • -

Konkurs „Nowy Dwór Mazowiecki – moje miasto"

W szkolnym kalendarzu roku 2016/2017 tradycyjnie nie mogło zabraknąć konkursu „Nowy Dwór Mazowiecki – moje miasto”. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas VI oraz 3- osobowe zespoły uczniów klas II. Wykazali się oni rozległą wiedzą na temat naszego miasta jego zabytków, historii, położenia oraz tradycji i symboli.
 • -

Szkolny konkurs „Mam talent”

Pod koniec maja w naszej szkole odbył się konkurs „Mam talent”. Chętni uczniowie zaprezentowali swoje talenty i uzdolnienia w różnych dziedzinach: plastycznej, muzycznej, sportowej oraz polonistycznej.
 • -

Konkurs "Królowa hula-hop i Królowa skakanki''

Dnia 14 czerwca dziewczynki klas I-III wzieły udział w konkursie "Królowa hula-hop i Królowa skakanki''. Zabawa miała za zadanie wyłonić najbardziej sprytne i wygimnastykowane dziewczęta.
 • -

„Bieg po zdrowie” – program antytytoniowej edukacji zdrowotnej.

W roku szkolnym 2016/2017 (II półrocze) ruszyła I edycja nowego programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”, skierowana do dzieci z IV klas szkół podstawowych, a więc w wieku 9-10 lat. Program został w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertamiz Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. I edycja programu objęła do 20% szkół podstawowych w Polsce. Nasza szkoła wzięła udział w tym programie.
 • -

Sukces w konkursie „Z technologią w świat nauki”

Uczennice klasy V a oraz V c, które uczestniczą w zajęciach rozwijających uzdolnienia z przyrody, pod opieką nauczyciela przyrody Pani Pauliny Wieczorek, wzięły udział w konkursie „Z technologią w świat nauki” pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
 • -

Laureaci Szkolnego Konkursu Matematycznego dla klas II o miano Mistrza Liczydełko

Mistrz Liczydełko – Jakub Tomaniak kl. II a
 • -

LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO W RAMACH DNI AUTYZMU „Każdy z nas ma talent”

W konkursie wzięli udział uczniowie klas: I c, III f, III g
 • -

Akcja : Zaczytani.org w naszej szkole

Wzorem ubiegłego roku nasza szkoła po raz drugi kontynuowała udział w akcji charytatywnej: Zaczytani.org. Od połowy kwietnia do połowy maja 2017 roku dołączyliśmy do wielkiej zbiórki książek przeznaczonych dla chorych dzieci.
 • -

WYNIKI KONKURSU ZŁOTOPIÓREK KLASY III

MISTRZ ZŁOTOPIÓREK

Gabriela WacińskaIIId

Piotr NiewiadomskiIIId
 • -

Sukces w konkursie "Nie jestem obojętny - pomagam, bo umiem".

2.06.2017 r. reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7 wzięła udział w finałowym konkursie "Nie jestem obojętny - pomagam, bo umiem". Nasze "Orły": Maja Konarzewska z VI D, Piotr Kucharuk z V A oraz Filip Krajewski z IV B (w kategorii klas IV - VI), zajęli II miejsce.
 • -

"Złotopiórek" klas II wyłoniony!

Tegoroczny konkurs ortograficzny klas drugich okazał się nie lada wyzwaniem dla najzdolniejszych nawet uczniów. Przedstawiciele klas drugich musieli się bowiem zmierzyć z przygodami Henia, który wyjechał do Afryki. Najlepszy okazał się uczeń klas II f - Sebastian Skowroński.
 • -

Ćwiczenia praktyczne przed konkursem „Nie jestem obojętny, pomagam bo umiem”.

19.05.2017r. reprezentacja naszej Szkoły – Maja Konarzewska z VID, Piotr Kucharuk z VA oraz Filip Krajewski z IV B, wzięli udział w ćwiczeniach praktycznych przed konkursem „Nie jestem obojętny, pomagam bo umiem”.
 • -

Sukces uczniów w XXII edycji konkursu ekologicznego „Co w puszczy piszczy?”

W dniu 19 maja 2017 roku w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbyła się XXII edycja konkursu ekologicznego „Co w puszczy piszczy?”. Podczas finału uczniowie musieli wykazać się wiedzą przyrodniczą odpowiadając na wnikliwe pytania dotyczące Kampinoskiego Parku Narodowego zarówno udzielając odpowiedzi ustnych, jak i wykonując zadania praktyczne.
 • -

Wyniki konkursu plastycznego "Co w Puszczy piszczy"

„W pradolinie Wisły – Puszcza Kampinoska” to temat tegorocznego konkursu plastycznego „Co w Puszczy piszczy”. W etapie szkolnym wyłoniono po 3 prace w kategorii klas 1-3 i 4-6.

KONKURS

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs plastyczny dla klas I – VI

„RZECZPOSPOLITA PRAW CZŁOWIEKA. 25-LECIE EUROPEJSKIEJ KONWENCJI PRAW CZŁOWIEKA W POLSCE.”
 • -

WIELKI SUKCES UCZNIA KLASY I B W KONKURSIE RECYTATORSKIM „WARSZAWSKA SYRENKA”

Uczniowie klasy I b - Marysia Cur i Aleksander Lech wzięli w tym roku udział w konkursie recytatorskim „Warszawska Syrenka”.
 • -

Patryk reprezentował naszą szkołę w konkursie powiatowym.

W dniu 04 maja 2017 w Zespole Szkół w Modlinie Twierdzy obył się I Powiatowy konkurs wiedzy o krajach anglo - i niemieckojęzycznych dla szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentował Patryk Skibiński z kl. VIb, który zajął II miejsce.
 • -

​Laureaci szkolnego etapu konkursu plastycznego

„ Żyj zdrowo, ekologicznie, radośnie, odblaskowo i bezpiecznie”
 • -

Sukces uczennicy z naszej szkoły

Sukces uczennicy z naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Moja kartka wielkanocna” organizowanym przez 2 Mazowiecki Pułk Saperów w Kazuniu Nowym.
 • -

Akcja zaczytani.org

Biblioteka Szkolna wraz z Samorządem Uczniowskim pragną zachęcić was do włączenia się w akcję: zaczytani.org

Celem tak szlachetnej akcji jest zbiórka książek dla dzieci, młodzieży - pacjentów szpitali.

Akcja w naszej szkole trwa od 23.04.2017 do 15.05.2017.
 • -

Góra grosza - góra naszych wielkich serc.

Tak jak co roku nasza szkoła przystąpiła do wielkiej akcji charytatywnej „Góra grosza”, która ma na celu pomoc wychowankom domów dziecka, podopiecznych Towarzystwa „Nasz dom”. Wszystkie klasy pięknie włączyły się w to szlachetne dzieło, a dobroć i empatia uczniów okazała się jak zwykle niezawodna.
 • -

Happening nauki

Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Zatem, gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić. W tym roku szkolnym, pierwszy dzień wiosny w naszej szkole obchodziliśmy w sposób ciekawy. Głównym celem imprezy była integracja uczniów, motywowanie do pracy na rzecz klasy, szkoły oraz zniechęcenie uczniów klas starszych do wagarów, by Pierwszy Dzień Wiosny nie był postrzegany jako Dzień Wagarowicza.
 • -

KONKURS WIEDZY O LICZBIE PI

14 marca w ramach Dni Matematyki w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się KONKURS WIEDZY O LICZBIE PI.
 • -

KONKURS WIEDZY O TEARZE DLA KLAS IV-VI

Pod koniec marca w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się Konkurs Wiedzy o Teatrze dla klas IV-VI. Reprezentanci klas musieli zmierzyć się z testem składającym się z 21 pytań.

Wyniki konkursu „Nie tylko dla przyrodników”

Wyniki konkursu „Nie tylko dla przyrodników”

Informacja dla zainteresowanych uczniów z klas 4-6

TERMINY ODDAWANIA KONKURSOWYCH PRAC PLASTYCZNYCH
 • -

KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ ULUBIONY BOHATER LITERACKI”

W marcu odbył się konkurs plastyczny pt. „Mój ulubiony bohater literacki”. Jak co roku wpłynęło bardzo dużo pięknych prac, aż 85! Jury zwracało uwagę przede wszystkim na samodzielność wykonania staranność i estetykę oraz ogólny wyraz artystyczny. Przyznano nagrody w dwóch kategoriach wiekowych:.
 • -

Wyniki Turnieju Sportowego klas 1-3 ORLIK 2017

Wyniki Turnieju Sportowego klas 1-3 ORLIK 2017
 • -

Konkurs wiedzy o teatrze

Dnia 20 marca 2017 roku odbył się konkurs wiedzy o teatrze dla klas trzecich. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy trzecie. Drużyny składające się z trzech reprezentantów dzielnie walczyły o zwycięstwo. Konkurs składał się quizu wiedzy dotyczącego podstawowych pojęć teatralnych, kalamburów, pytań otwartych i zdań prawda- fałsz.

Konkurs "Co w puszczy piszczy"

Szkolny etap konkursu "Co w puszczy piszczy" odbędzie się 03.04.2017 r. (poniedziałek) o godz. 13.45 w sali 223.
 • -

KONKURS „ W ŚWIECIE BAŚNI”

Dnia 15 marca 2017 roku odbył się konkurs „W świecie baśni”. O godzinie 14.30. stawiły się czteroosobowe drużyny z klas: 4a, 4b, 4c, 4d, 4e. Wszyscy zwarci i gotowi do szlachetnej rywalizacji.

Konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater literacki”

Konkurs skierowany jest do uczniów z klas I-III i IV-VI.
 • -

KONKURS PRZYRODNICZY „CO W PUSZCZY PISZCZY”

Regulamin konkursu wiedzy o Puszczy Kampinoskiej
 • -

Konkurs „Z technologią w świat nauki”

Grupa uczniów, którzy uczestniczą w zajęciach rozwijających uzdolnienia z przyrody, pod opieką nauczyciela przyrody Pani Pauliny Wieczorek, wzięli udział w konkursie „Z technologią w świat nauki” pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Konkurs dla uczniów klas IV-VI

„Nie tylko dla przyrodników”
 • -

XXV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

15 stycznia 2017 r. w związku z XXV Finałem WOŚP uczniowie i nauczyciele naszej szkoły tradycyjnie zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy. W tym roku środki zbierane były dla ratowania zdrowia i życia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.
 • -

Sukces ucznia klasy 5 a w konkursie ogólnopolskim

Z przyjemnością informujemy, że Oskar Gregorczyk- uczeń klasy 5a otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt.: „Baśnie, naturalnie!”
 • -

IV Kiermasz Rzeczy Dużych i Małych

25 stycznia 2017 roku w naszej szkole ruszyła IV edycja akcji charytatywnej „Kiermasz Rzeczy Dużych i Małych”. Rzeczy przygotowane do sprzedaży rozeszły się – podobnie jak w roku ubiegłym – jak przysłowiowe ciepłe bułeczki w ciągu kilku dni. Uzbieraliśmy 200 zł.
 • -

Konkurs „Letter to Santa Claus”

Na przełomie listopada i grudnia odbył się konkurs pt. „Letter to Santa Claus”. Dzieci pisały listy do Świętego Mikołaja zapraszając go do swoich domów i prosząc o prezenty, jakie chciałyby otrzymać.

 • -

Laureaci Szkolnego Festiwalu Kolęd

 • -

Regulamin Tegorocznego Szkolnego Festiwalu Kolęd

Cel Festiwalu:

- zachęcanie uczniów do kultywowania tradycji śpiewania kolęd i pastorałek;

- podkreślenie radosnego klimatu okresu bożonarodzeniowego;

- pomoc dzieciom i młodzieży w odkrywaniu talentów wokalnych.
 • -

AKCJA „PODARUNEK DLA PIESECZKA”

W grudniu 2016 roku odbyła się w naszej szkole akcja wspomagająca bezdomne psy mieszkające w nowodworskim schronisku. Pomysłodawcą i organizatorem tego przedsięwzięcia była pani Bogusława Dalgiewicz i jej wychowankowie – uczniowie klasy III d.
 • -

Konkurs Mitologiczny dla klas V

Konkurs Mitologiczny dla klas V „Mitologia wiecznie żywa„ odbył się 14 grudnia 2016 r. Jak zwykle cieszył się on niezwykłym zainteresowaniem uczniów.
 • -

Nagroda publiczności w konkursie "JESTEM SMART"

Z przyjemnością informujemy, ze uczniowie naszej szkoły Oskar Gregorczyk, Maciej Mordawski, Krzysztof Zarański i Mateusz Jakubowski zdobyli nagrodę publiczności w ogólnopolskim konkursie „JESTEM SMART” w kategorii filmowej.
 • -

Konkurs plastyczny Samorządu Uczniowskiego: Bombka świąteczna.

Trwając w niezwykłej, przedświątecznej atmosferze Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami oraz nauczycielem biblioteki - p. Wandą Kępską ogłosił w grudniu 2016 konkurs : „Bombka świąteczna”. Konkurs polegał na wykonaniu jednej klasowej bombki - forma przestrzenna.
 • -

Kartka świąteczna

W świetlicy szkolnej przed Świętami Bożego Narodzenia odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego na kartkę świąteczną. Na konkurs wpłynęło 40 kartek wykonanych techniką dowolną.
 • -

Wyniki szkolnego etapu konkursu plastycznego "Baśnie, naturalnie!"

 • -

Świąteczna akcja pomocy potrzebującej rodzinie

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi.” Te słowa św. Jana Pawła II zostały umieszczone w Misji szkoły i doskonale charakteryzują uczniów SP 7, ich rodziców, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.
 • -

Laureaci konkursu plastycznego: Szopka bożonarodzeniowa

Prace zostały oceniane w III kategoriach:
Klasy 0 - I; Klasy II - III; Klasy IV - VI.

Szkolny Konkurs Samorządu Uczniowskiego: „Bombka Świąteczna”.

Samorząd Uczniowski serdecznie zachęca wszystkie klasy do wzięcia udziału w konkursie: „Bombka Świąteczna”.

Konkurs polega na wykonaniu jednej klasowej bombki (technika i wielkość dowolna). Wykonane prace oddajemy do biblioteki szkolnej.

Termin wykonania prac: 19.12.2016.
 • -

Projekt ODYSSEUS II – Europejski Konkurs Kosmiczny

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I – V do udziału w Europejskim Konkursie Kosmicznym Odysseus II.
Projekt ma na celu inspirowanie i angażowanie młodych ludzi z całej Europy w badania kosmiczne poprzez serię aktywności edukacyjnych łączących teoretyczne badania naukowe z eksperymentowaniem.
 • -

Akcja charytatywna : „Góra grosza”

Serdecznie zachęcamy uczniów do udziałuw corocznej akcji „Góra grosza”. Każda klasa zbiera od 05 grudnia 2016 do 10 stycznia 2017 pieniądze - drobne monety pieniężne do pudełeczka lub słoiczka.

Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy: „Szopka Bożonarodzeniowa”

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 0 - VI do udziału w szkolnym konkursie plastycznym: „Szopka Bożonarodzeniowa”.

Uczestnicy konkursu wykonują pracę przestrzenną (stojącą): „Szopka Bożonarodzeniowa” wykorzystując papier, papier kolorowy, nożyczki, klej, kredki. Nie używamy flamastrów, farb, ani elementów drewnianych. Nie używamy także tkanin ani włóczki.
 • -

Zbiórka zabawek

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma rzekami znajdowała się pewna szkoła, której uczniowie uwielbiali pomagać innym i angażować się w różne akcje charytatywne. Tak by mogła się zaczynać bajka o SP nr 7 im. Orła Białego w Nowym Dworze Mazowieckim. To, co za chwilę przeczytacie, bajką jednak nie jest.
 • -

Sukces pozaszkolny uczennicy klasy va Marty Witek

Z przyjemnością informujemy, ze uczennica naszej szkoły Marta Witek w międzyszkolnym konkursie plastycznym organizowanym przez Nowodworski Ośrodek Kultury zajęła III miejsce.
 • -

Konkurs plastyczny „JESIENNY PEJZAŻ WSI. Ochrona ekspozycji przyrodniczej w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu ” rozstrzygnięty!

Laureatką i zdobywczynią I miejsca

została uczennica klasy 6 naszej szkoły

Aleksandra Łempicka!


Konkurs "JESTEM SMART"

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie JESTEM SMART organizowanym przez magazyn "TIK w Edukacji" - www.tikwedukacji.pl

Zadaniem konkursowym było nagranie filmu, w którym uczniowie pokażą i opowiedzą o tym, jak na co dzień, w szkole i po lekcjach korzystają z internetu i smartfonów.

Teraz Wy możecie wybrać laureatów nagrody publiczności!

Udostępniajcie i komentujcie! Głosowanie trwa od 15 do 27 listopada.

Linki do filmów:

https://youtu.be/GXHLhWYNOKk

https://youtu.be/0N4xAKiSLJA

https://youtu.be/1-_F8hw2kmc

Baśnie, nautralnie!- ogólnopolski konkurs plastyczny

Zachęcamy wszystkich uczniów z naszej szkoły do uczestnictwa w konkursie plastycznym promującym czytelnictwo.
 • -

Konkurs 'Letter to Santa'

Zachęcamy wszystkich uczniów klas IV-VI do udziału w konkursie. Listy do św.Mikołaja mogą być wykonane w dowolnej formie a ich treść powinna być wyjątkowa. Najciekawsze 3 listy zostaną wysłane do św.Mikołaja do Laponii a zwycięzcy otrzymają ciekawe nagrody.
Prace w języku angielskim oddajemy nauczycielom języka angielskiego do
06.12.2016r. (wtorek).

Konkursy przedmiotowe dla uczniów klas IV – VI

Informujemy, że w dniach 3 – 9 listopada 2016 r. będą organizowane następujące konkursy:
- 3 listopada 2016 r. od godz. 9.00 – konkurs z języka polskiego,
- 7 listopada 2016 r. od godz. 13.00 – konkurs z historii,
- 9 listopada 2016 r. od godz. 9.00 – konkurs z matematyki.
Uczniom, którzy zgłosili się do udziału w konkursach życzymy powodzenia.
 • -

IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS

(etap szkolny)
Moje miasto … i mój region za 100 lat

Polska w bieli i czerwieni

Konkurs plastyczny dla klas IV-VI

II edycja akcji „Zapakuj tornister NIE SOBIE”

Od 1 września do 7 października 2016 roku trwała w naszej szkole II edycja akcji charytatywnej „Zapakuj tornister NIE SOBIE”.

JESIENNY PEJZAŻ WSI KONKURS PLASTYCZNY

JESIENNY PEJZAŻ WSI KONKURS PLASTYCZNY ORGANIZOWANY przez Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
 • -

DZIEŃ RODZINY W KLASIE I B

21 czerwca uczniowie klasy I b zaprosili swoje rodziny na specjalne spotkanie integracyjne z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Rodzice mogli podziwiać wspaniałe występy swoich dzieci.
 • -

Wycieczka plenerowa I a i I b na Wymysły

W czerwcu pierwszaki wybrały się na wycieczkę pod hasłem „Dzień Rodziny” na Wymysły. Obserwowały i karmiły rodziny zwierząt: królików, kóz, kaczek, owiec. Dowiedziały się jak zwierzęta domowe się rozmnażają i jakie mają zwyczaje.
 • -

2c i 3e na zielonej szkole

Początek czerwca w 2c i 3e upłynął wyjątkowo przygodowo, ponieważ nasze klasy wyjechały na Zieloną Szkołę do Kulki. 5 fantastycznych dni upłynęło w aurze pięknej pogody i wspaniałego otoczenia przyrody.
 • -

Prezentacje końcoworoczne 3e

Pierwszy dzień lata był dla uczniów klasy 3e niezwykle ważnym dniem. Nie tylko dlatego, że uświadomili sobie, że wakacje tuż, tuż …ale przede wszystkim dlatego, w tym dniu zaprezentowali przed rodzicami przygotowywany z ogromnym zaangażowaniem i wysiłkiem- program artystyczny.
 • -

Pożegnanie Iskierek z 3e

Trzy wspólne lata minęły bardzo szybko… Iskierki z 3 e pożegnały się ze swoją wychowawczynią p. Anetą Lodzik wspaniałym piknikiem rodzinnym w Kosewku.
 • -

Ostatnie wycieczki Iskierek i Orlików

Z żalem pożegnaliśmy się z porankami Muzycznymi w SCEK. Ostatnie dwa koncerty to istna uczta dla wrażliwych uszu i oczu trzecioklasistów. Po wiosennym koncercie dzieci miały możliwość uczestniczenia w warsztatach plastycznych pod czujnym okiem instruktora. Przepiękne prace plastyczne, które wykonały Iskierki stanowiły wspaniałą dekorację sali.
 • -

KONCERT DLA MAMY I TATY KLASY III B

12 czerwca klasa III b przygotowała dla rodziców koncert, który składał się z dwóch części.
 • -

WYCIECZKA PIESZA III B

13 czerwca klasa III b odbyła swoją ostatnią już w tym roku szkolnym wycieczkę, a była to wycieczka piesza po mieście Nowy Dwór Mazowiecki.
 • -

WYCIECZKA ROWEROWA KLASY III B

Klasa III b z wychowawcą i pięcioosobową grupą rodziców udała się 8 czerwca na wycieczkę rowerową do klubu sportowego Be Fit w Skierdach. Dzieci bardzo sprawnie pokonały wyznaczony odcinek drogi.
 • -

DZIEŃ RODZINY W KLASIE II E

8 czerwca był w klasie II E dniem wyjątkowym. Elfiki zaprosiły bowiem do szkoły swoich rodziców, rodzeństwo i dziadków. Wszyscy spotkali się, by uczcić Dzień Rodziny. Uczniowie na początek zaprezentowali humorystyczne przedstawienie pt. „Różyczka w szponach sieci”.
 • -

ZIELONA SZKOŁA KLAS II E I II B

W dniach 12-14 czerwca klasy II E i II B udały się do Ośrodka „Kulka” na Mazurach, aby uczestniczyć w Zielonej Szkole. Uczniowie świetnie bawili się przy waterballu, strzelając paintballowymi kulkami i wykonując własne graffiti. Pokonywali swoje lęki i słabości na ściance wspinaczkowej i w parku linowym.
 • -

ZIELONA SZKOŁA KLASY 3C I 5A

W dniach 05-09.06.2017r. uczniowie klas 3c i 5a pojechali do Zakopanego na zieloną szkołę. Podczas wycieczki zwiedzali m.in. Krupówki, Gubałówkę, Termy Chochołowskie, Zamek w Niedzicy, Zaporę wodną w Czorsztynie, Dolinę Kościeliską, Jaskinię Mroźną. Wycieczka była bardzo udana.
 • -

Igrzyska sportowe szkół nowodworskich

2 czerwca 2017r. na hali NOSiR-u rozegrano coroczne Igrzyska Sportowe klas 1-3 szkół nowodworskich. Do rywalizacji przystąpiły 3 reprezentacje: z SP 5, SP 4, SP 7. Walka była bardzo zacięta i do ostatniej konkurencji ważyły się losy zwycięstwa.
 • -

Dzień Mamy i Taty w IIf

W dniu 13.06.2017r. uczniowie klasy IIf uczcili Dzień Mamy i Taty. Podczas uroczystości dzieci wystąpiły z układami tanecznymi, wierszami i piosenkami, którymi dziękowały rodzicom za miłość, troskę i trud włożony w ich wychowanie.
 • -

Dzień Sportu klasy IV- VI – dziewczęta

1 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu dla klas IV – VI.
 • -

Orliki we Wrocławiu i okolicach

W tym roku Orliki z klasy 3g wraz z opiekunami wybrali się na zieloną szkołę w dalekie strony Dolnego Śląska. Przez 5 dni uczniowie zwiedzali Wrocław i malownicze tereny Śląska. We Wrocławiu zwiedzili Ostrów Tumski z katedrą, Stare Miasto oraz poszukiwali krasnali.
 • -

Klasa I c w Magicznych Ogrodach

W dniu 7 czerwca 2017 r. uczniowie klasy I c odwiedzili Magiczne Ogrody w okolicach Janowca, gdzie stworzono odwiedzającym warunki do kontaktu z naturą i ciekawego sposobu na spędzenie wolnego czasu. Poznali oryginalną baśniową historię opowiadającą o niezwykłych istotach zamieszkujących setki kwiatów, krzewów i drzew.
 • -

Klasa I c z wizytą w Teatrze Lalka w Warszawie

Klasa I c wizytą w Teatrze Lalka w Warszawie na spektaklu „Krzesiwo” zakończyła tegoroczny cykl spotkań teatralnych. Adaptacja dokonana przez Hannę Januszewską należąca do klasyki literatury dla dzieci zachwycała muzyką i realizacją na planie lalkowym.
 • -

Dzień Dziecka w klasie I b

Gromadka Kubusia Puchatka wesoło bawiła się z okazji Dnia Dziecka. Było mnóstwo zabaw i konkursów. Chłopcy malowali samochody wyścigowe z zasłoniętymi oczami, a dziewczynki próbowały tego samego z lalkami.
 • -

Dzień Sportu klas I i II

2 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień sportu dla uczniów klas pierwszych i drugich. Przyświecało mu hasło „ŻYJMY ZDROWO NA SORTOWO”. Dzieciaki miały możliwość sprawdzić swoje umiejętności na różnorodnych torach przeszkód, które wymagały zręczności, szybkości, skoczności, siły, koordynacji ruchowej.
 • -

Dzień sportu- klasy VI

Turniej piłki nożnej na poziomie klas VI wygrała VI B. Reprezentacja dziewcząt z VI D wygrała zawody siatkarskie.
 • -

Dzień Dziecka w II a

1 czerwca klasa IIa wybrała się na wycieczkę do Muzeum Kampanii Wrześniowej w Twierdzy Modlin, którą zorganizowała mama, pani Sylwia Ochenkowska przy współpracy z p. Małgorzatą Wojciechowską i p. Natalią Sieniakowską.
 • -

Gromadka Kubusia Puchatka na swojej pierwszej wizycie w Muzeum Archeologicznym w Warszawie

Uczniowie klasy I b odwiedziły Muzeum Archeologiczne w Warszawie. Po zwiedzaniu wystawy naczyń pradziejowych, wzięły udział w warsztatach garncarskich. Każdy samodzielnie wykonał, a raczej ulepił naczynie gliniane.
 • -

„ Wypadek na drodze”

12 maja uczniowie klas I – III wzięli udział w zajęciach pt. „Wypadek na drodze”. Przeprowadziła je przedstawicielka Straży Miejskiej – p. Małgorzata Wójcik wspólnie z jednostką OPS Ratownictwo Wodne.
 • -

Zielona szkoła w „Ziołowym zakątku” w Korycinach

W dniach 31 maja – 1 czerwca 2017 roku klasa III b pojechała z paniami: Anną Dryblak i Agnieszką Pałaszewską na zieloną szkołę do „Ziołowego zakątka”.
 • -

Zielona szkoła klas VI a, VI b i IV c

W dniach 23.05 - 26.05 uczniowie klas VI A, VIB i IV C wraz z Wychowawczyniami wzięli udział w wycieczce na Roztocze. "Zielona Szkoła" zwiedzała m.in. Lublin, Zamość oraz Kazimierz Dolny.
 • -

Wycieczki Orlików

W czasie ostatnich miesięcy uczniowie klasy 3g pod opieką swoich wychowawców uczestniczyli w wielu wycieczkach, w tym m.in. do Warszawy, gdzie zwiedzali siedzibę królów polskich - Zamek Królewski; do Łomianek na przedstawienie wyreżyserowane na kanwie baśni Andersena czy na "Poranki Muzyczne" do Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej również w Warszawie.
 • -

Zajęcia biblioteczne Orlików z 3g

W tym roku uczniowie klasy 3g również odbyli cykl warsztatów bibliotecznych i zajęć czytelniczych w Bibliotece Miejskiej. W trakcie zajęć uczniowie doskonalili swoje umiejętności czytelnicze, pisarskie oraz interpersonalne, ponieważ bardzo często pracowali w małych grupach.
 • -

Wycieczka IIf do Hulakula

W środę 31 maja 2017 roku z okazji Dnia Dziecka udaliśmy się na wycieczkę do Rozrywkowego Centrum Miasta Hulakula przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie. Zaraz po przybyciu energicznie ruszyliśmy do środka i błyskawicznie się przebraliśmy, aby jak najszybciej zacząć zabawę.
 • -

Gromadka Kubusia Puchatka w Krainie Rozkoszy

Klasa I b odwiedziła manufakturę czekolady. Dzieci poznały proces powstawania najpyszniejszej przekąski na świecie– CZEKOLADY. Wśród aromatu mielonych ziaren kakaowca każdy stworzył swoją niepowtarzalną tabliczkę z dodatkiem suszonych malin, truskawek, orzechów lub migdałów.
 • -

Zielona szkoła klasy V c

W dniach 22.05 – 26.05.2017 r. uczniowie klasy V c na zieloną szkołę wybrali się do Centrum Afrykańskiego w Sobanicach. Malownicza wieś odkryła przed nami swoje afrykańskie tajemnice.
 • -

Camp Tarda - II a i II f

W dniach 8 maja - 12 maja klasy II a i IIf spędziły czas na Mazurach, nad Jeziorem Bartężek, we wsi Tarda, w województwie warmińsko – mazurskim. W tej malowniczej miejscowości uczniowie rozwijali swoje sportowe pasje, odkrywali nowe i obcowali z przyrodą.
 • -

Wycieczka klas VI a i VI d do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

17.05.2017r. uczniowie klas VI A oraz VI D wraz z Wychowawczyniami wzięli udział w wycieczce do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Wizyta ta była „prawdziwą podróżą do przeszłości” - spotkaniem z rodzimą historią oraz obrzędowością wsi mazowieckiej przełomu XIX i XX wieku.
 • -

Wycieczka klasy V a i V c do Interaktywnego Kina

Dnia 26 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy V a oraz V c wybrali się do kina interaktywnego na seans pt. "Podróże kosmiczne". W ciągu ponad 3 godzin na dzieci czekało wiele atrakcji. Podróże Kosmiczne to opowieść o kosmosie, Układzie Słonecznym, gwiazdach oraz naszej planecie Ziemi.
 • -

Tuż przed Wielkanocą

12 kwietnia odbyło się spotkanie przedświąteczne uczniów 2f z rodzicami, babciami, dziadkami. Uśmiechnięte i odświętnie ubrane dzieci przedstawiły krótki program słowno – muzyczny, w którym zaprezentowały wiadomości na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych. Były wesołe piosenki, wierszyki i oczywiście serdeczne życzenia.
 • -

Wielkanocne warsztaty plastyczne w klasie II a

11 kwietnia 2017 roku odbyły się wielkanocne warsztaty plastyczne z udziałem uczniów i rodziców z klasy II a. Celem warsztatów było kultywowanie tradycji wielkanocnych.
 • -

Zdrowe odżywianie - zajęcia z rodzicami w klasie II a

6 kwietnia 2017 r. w klasie II a odbyły się zajęcia z udziałem uczniów i rodziców, które były podsumowaniem tygodnia o zdrowym odżywianiu.
 • -

Warsztaty profilaktyczno-edukacyjne szóstoklasistów.

Szóstoklasiści brali udział w warsztatach profilaktyczno-edukacyjnych prowadzonych przez Fundację Edukacji Społecznej. Każda klasa przez 12 godzin lekcyjnych między innymi poszerzała świadomość dotyczącą nadużywania korzystania z sieci i komputera, lepiej poznawała siebie i siebie nawzajem.
 • -

Z życia klasy 4a…

Co wydarzyło się po wizycie uczniów klasy 4a w TVN? Bardzo dużo!
 • -

Wycieczka klasy V a do gospodarstwa agroturystycznego „Wymysły pod Lasem”

7 marca 2017 r. uczniowie klasy 5 a pojechali na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Wymysły pod Lasem” by uczestniczyć w warsztatach wielkopostno-wielkanocnych pt.: "Palmy i pisanki, kołatki i dzwony.
 • -

Wycieczka klasy V a do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

W dniu 1.03.2017 r. uczniowie klasy V a udali się na wycieczkę do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Na początku uczniowie uczestniczyli w lekcji „Fair Play i Ty” podczas której w aktywny sposób zostało wyjaśnione pojęcie fair play, jego geneza, sięgając aż do czasów kodeksów rycerskich, baśni angielskich i dramatów Williama Szekspira.
 • -

Wycieczka klasy II a i II f do Muzeum Warszawskiej Pragi i Muzeum Archeologicznego

8 marca 2017 r. klasy 2a i 2f wybrały się na wycieczkę do Muzeum Warszawskiej Pragi i na warsztaty edukacyjne do Muzeum Archeologicznego w Warszawie.
 • -

"Dzieciaki sadzeniaki z IIf"

20 marca uczniowie klasy IIf pojechali do hipermarketu budowlano-ogrodniczego LEROY MERLIN w Warszawie na warsztaty ekologiczne odbywające się w ramach projektu edukacyjnego „Dzieciaki sadzeniaki”. Spotkanie podzielone zostało na dwie części, teoretyczną i praktyczną.
 • -

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W II E

3 lutego 2017 roku był dla uczniów klasy 2 E dniem wyjątkowym. Wieczorem w dużej, świetlicowej sali odbyło się spotkanie z jednymi z najważniejszych osób w życiu każdego dziecka, czyli z dziadkami.
 • -

Witaminki dla dziewczynek Ic

W Dniu Kobiet uczniowie klasy I c przygotowywali w grupach sałatki owocowe. Współpraca przebiegała wzorowo. Degustowali przy pięknie nakrytych stołach. Chłopcy służyli dziewczynkom pomocą, nakładli sałatki i zachwalali smak. Wszyscy bawili się doskonale.
 • -

Mali giganci z 4a na nagraniu Małych Gigantów w TVN

Można śmiało stwierdzić, że wycieczki organizowane w tym roku szkolnym dla uczniów klasy 4a są niebanalne. Byliśmy m. in. na jachtach na Mazurach, polecieliśmy samolotem do Wrocławia, a teraz… odwiedziliśmy TVN. 7 marca 2017 roku uczniowie klasy 4a uczestniczyli w nagraniu popularnego i lubianego programu Mali Giganci.
 • -

Awantura o .. w 3g

8 marca w Międzynarodowym Dniu Kobiet w 3g były życzenia, upominki i dużo zabawy.
 • -

Wycieczka klasy V c do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

W dniu 8.03.2017 r. uczniowie klasy V c udali się na wycieczkę do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Na początku uczniowie uczestniczyli w lekcji „Fair Play i Ty” podczas której w aktywny sposób zostało wyjaśnione pojęcie fair play, jego geneza, sięgając aż do czasów kodeksów rycerskich, baśni angielskich i dramatów Williama Szekspira.
 • -

Wycieczka klas Ic i II b do ZOO

Z końcem stycznia uczniowie klas I c i III b wybrali się do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, podczas których poszerzyli swoją wiedzę na temat opieki nad zwierzętami egzotycznymi.
 • -

Spotkanie z kapitanem

W ostatnim dniu nauki przed feriami dzieci z klas III a i III b miały spotkanie z panem kapitanem Jerzym Murasem. Pan kapitan swoimi ciekawymi opowieściami o pracy na morzu, udowodnił dzieciom, że warto się uczyć.
 • -

Koncert kolęd klas III a, III b i III c

W poniedziałkowy wieczór 23 stycznia 2017 roku odbył się Koncert Kolęd. Uczniowie klas III a, III b, III c z Zespołu Szkół nr 1 W Nowym Dworze Mazowieckim zaprosili swoje rodziny, a w szczególności babcie i dziadków.
 • -

Dzień Babci i Dziadka w 2f

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu uczniowie klasy 2f również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoją wychowawczynią przygotowały dla nich uroczystość.
 • -

Wycieczka klasy V c do TVP w Warszawie.

W dniu 02.02.2017 r. uczniowie klasy V c zwiedzili oddział TVP w Warszawie. Celem wycieczki było poznanie pracy telewizji. Uczniowie zwiedzili studia telewizyjne TVP przy ul. Woronicza oraz zapoznali się z kulisami pracy nad najciekawszymi programami telewizyjnymi.
 • -

NOCOWANIE W SZKOLE KLASY II E

W nocy z 24 na 25 stycznia Elfiki zapanowały nad Szkołą Podstawową nr 7. W Sali 114 urządzono wygodną sypialnię, która posłużyła również jako wygodne miejsce na seans filmowy.
 • -

KOLĘDUJEMY DLA BABCI I DZIADKA

23 stycznia klasy trzecie przygotowały dla swoich babć i dziadków, z okazji Ich święta, niezwykłą uroczystość. Na pięknie udekorowanej sali forum spotkali się uczniowie klasy 3d,e,f.g wraz z wychowawcami, a na widowni zasiedli zaproszeni goście.
 • -

„POLAK MAŁY” – PRZEDSTAWIENIE WROCŁAWSKIEGO TEATRU „ARTENES”

26 stycznia uczniowie klas I a i I b wraz z wychowawcami mieli okazję obejrzeć w warszawskim kinie „Wisła” przedstawienie pt. „Polak Mały” o tematyce patriotycznej, w wykonaniu aktorów Teatru „Artenes”.
 • -

Niezwykła podróż uczniów IIa i IIf w świat pełen tajemnic, przygód, nauki i wybornej zabawy.

25 stycznia 2017 r uczniowie klas IIa i IIf udali się do Warszawy do Cinema City, aby obejrzeć program pt. "Królestwo zwierząt". Cały pokaz trwał prawie 3 godz. i składał się z kilku etapów.
 • -

Po niebie do Wrocławia – czyli samolotowa wycieczka uczniów klasy 4a

W szkole XXI wieku, jaką niewątpliwie jest SP 7, organizowane są wycieczki na miarę XXI wieku. Miło nam zatem poinformować, że 19 stycznia 2017 roku obyła się pierwsza w historii SP 7 wycieczka samolotowa! Uczestniczyli w niej uczniowie klasy 4a razem ze swoimi nauczycielkami.
 • -

Iskierki i Orliki na styczniowym koncercie muzycznym w Warszawie

Na 11 stycznia wychowawcy klasy 3e i 3g zaplanowali wyjazd do stolicy na drugi już koncert muzyczny w SCEK-u. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wielu utworów muzycznych na fortepian, klarnet, skrzypce, w których zawarty był temat przewodni spotkania, związany z aktualną porą roku - „Wśród śniegowych gwiazdek”.
 • -

Zimowe wydarzenia Iskierek.

Mimo, że na dworze mróz, śnieg, zawieje, w klasie 3e właśnie zimową porą odbyło się wiele wspaniałych uroczystości, wycieczek, imprez , które wznieciły wiele ciepłych emocji.
 • -

Wizyta I c w Tearze Lalka

12 stycznia uczniowie klasy I c wybrali się do Teatru Lalka w Warszawie. Obejrzeli spektakl, „Wiedźmy”, który trzymał w napięciu, pokazywał przyjaźń, oddanie, chęć niesienia pomocy.
 • -

Spotkanie bożonarodzeniowe uczniów klasy Va z rodzicami

W dniu 20 grudnia 2016 r. wieczorem odbyło się spotkanie uczniów klasy V a z rodzicami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie rozpoczęło się od części artystycznej. Uczniowie przygotowali przedstawianie pt.: „Wigilia w autobusie”.
 • -

Wigilijne spotkanie w klasie 2 a

19 grudnia odbyło się wigilijne spotkanie w klasie 2a. W tym szczególnym dniu uczniowie zaprezentowali przed rodzicami program artystyczny, który wprowadził wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Podczas świątecznego występu nie zabrakło pastorałek, kolęd, tańców i wierszyków.
 • -

Spotkanie Bożonarodzeniowe uczniów i rodziców klasy IIf

Dnia 13 grudnia w klasie II f odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem rodziców. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym dzięki zaprezentowanemu przez uczniów bożonarodzeniowemu przedstawieniu.
 • -

Wizyta klasy 2a i 2f w Teatrze Guliwer

15 grudnia klasy 2a i 2f wybrały się na wycieczkę do Teatru Guliwer na spektakl pt. „Tajemnica wigilijna”. Treść przedstawienia była ściśle związana z tematem Świąt Bożego Narodzenia i zachęcała do pomocy ubogim i potrzebującym.
 • -

Wycieczka 5a do TVP

W dniu 15.12.2016r. klasa 5a pojechała na wycieczkę do TVP. Po przyjeździe pod budynek Telewizji Polskiej udaliśmy się, wraz z przewodnikiem, do środka.
 • -

Wycieczka do świata, gdzie spełniają się marzenia!

14 grudnia 2016 roku drugoklasiści postanowili odwiedzić jedyny w Polsce zakład, w którym czekolada jest produkowana ręcznie. Uczniowie klas II b i II c prześledzili proces powstawania tabliczki czekolady, którą wszyscy tak bardzo uwielbiamy.
 • -

WIGILIA KLASY II E

20 grudnia był dla klasy II e dniem wyjątkowym. Wieczorem odbyło się klasowe spotkanie wigilijne. Rozpoczęło się one od jasełek przygotowanych z pomocą klasy V a, następnie dzieci wraz z rodzinami przeszli do sali, gdzie złożono sobie świąteczne życzenia i podzielono się opłatkiem.
 • -

Jasełka dla rodziców w klasie I b

21 grudnia 2016 roku odbyło się spotkanie wigilijne rodziców i uczniów klasy I b. Dzieci w pięknej świątecznej scenerii i wspaniałych strojach zaprezentowały przedstawienie jasełkowe.
 • -

KOLĘDNICY Z KLASY III B

W ostatnim dniu szkoły przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z klasy III b zamieniły się w kolędników.
 • -

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY

W dniu 12 grudnia odbyło się spotkanie integracyjne dzieci, rodziców i wychowawcy klasy III b. Rodzice wspólnie z dziećmi wykonywali bombkę bożonarodzeniową na szkolny kiermasz świąteczny.
 • -

WYCIECZKA DO TEATRU KLASY III B i III A

20 grudnia klasy IIIb i IIIa wybrały się na wycieczkę do teatru Guliwer w Warszawie w celu obejrzenia przedstawienia „Tajemnica wigilijna”.
 • -

Jasełka w klasie IVB

W dniu 19 grudnia 2016r. (poniedziałek) uczniowie klasy IVB pokazali swoje umiejętności aktorskie w przygotowanym przez siebie przedstawieniu jasełkowym. Młodzi aktorzy mieli również szansę ujawnić swoje talenty wokalne.
 • -

Przedświąteczne spotkanie i kolędowanie w klasie 4a

14 grudnia uczniów klasy 4a, ich rodziców, rodzeństwo, dziadków i nauczycielki zgromadziło Boże Narodzenie. Dzieci zaprezentowały montaż słowno – muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej. Pomiędzy wiersze i fragmenty prozy wplotły kolędy i pastorałki.
 • -

Klasa I b z wizytą na Zamku Królewskim i w Eldorado

To była pierwsza wizyta pierwszaków w Zamku Królewskim w Warszawie. Dzieci były przejęte i onieśmielone przepychem pięknie wyposażonych komnat zamkowych.
 • -

Warsztaty bożonarodzeniowe klasy Ia i Ib

15 grudnia 2016 roku uczniowie klas pierwszych wybrali się do Legionowa na warsztaty bożonarodzeniowe.
 • -

Spotkanie bożonarodzeniowe uczniów klasy Vc z rodzicami

W dniu 20 grudnia 2016 r. wieczorem odbyło się spotkanie uczniów klasy V c z rodzicami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
 • -

Listopadowo – grudniowe klimaty w klasie 4a

Końcówka listopada i początek grudnia obfitowały w klasie 4a w wiele wydarzeń.
 • -

Koncert muzyczny „Wehikuł czasu”

16 XII Iskierki i Orliki odwiedziły stolicę. Swoją zimową przygodę rozpoczęły od przejażdżki najstarszymi w Warszawie ruchomymi schodami i spaceru po Placu Zamkowym oraz podziwianiu olbrzymiej choinki obok Kolumny Zygmunta. Wiele radości sprawił dzieciom kiermasz świąteczny, na którym mogły kupić sobie pamiątki ze stolicy.
 • -

Warsztaty bożonarodzeniowe w klasie V c

W dniu 16 grudnia 2016 r. chętni uczniowie klasy V c uczestniczyli w warsztatach tworzenia ozdób świątecznych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem tworzyli stroiki na brzozowej gałęzi. Dzięki wspaniałej współpracy powstały piękne stroiki dla rodziców naszej klasy.
 • -

Iskierki w Twierdzy Modlin

13 grudnia Iskierki korzystając z zaproszenia pana Grzegorza –taty Karola, wybrały się do Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin. Rocznica ogłoszenia stanu wojennego była okazją do przybliżenia dzieciom okoliczności towarzyszących temu wydarzeniu.
 • -

Świąteczne warsztaty plastyczne Delfinów i Iskierek

W mikołajkowe popołudnie artystyczne dusze z 3d i 3e wraz z wychowawczyniami spotkały się w swojej sali, aby wspólnie z rodzicami wykonywać przepiękne dekoracje i ozdoby świąteczne upiększające ich klasę. Delfiny i Iskierki ubierały samodzielnie choinkę, uczyły się dekoracyjnie owijać doniczki, tworząc przedświąteczny klimat pomieszczenia.
 • -

POŻEGNANIE JESIENI

30 listopada pożegnaliśmy Panią Jesień organizując w naszej szkole degustację produktów ze spiżarni. Były kompoty, dżemy, konfitury, miód, kiszone ogórki, sałatki, owoce i warzywa w różnej zalewie i syropie. Wszystko było mniamuśne. Do akcji włączyły się dzieci, wychowawcy i rodzice klas: III a, III b, III e, II a, II c, II e, II f.
 • -

Wieczór filmowy w klasie V c

Z okazji Mikołajek 6 grudnia, we wtorkowy wieczór od godziny 18.00. jedna z sal lekcyjnych w szkole wypełniona była uczniami klasy V c, którzy przybyli tu, aby spędzić go w dobrym towarzystwie swych kolegów i koleżanek. Uczniowie oglądali film „Święty Mikołaj”.
 • -

Warsztaty wyrobu świec żelowych dla klas 0-III

24 listopada 2016 około 260 uczniów klas 0-III wzięło udział w tychże warsztatach. Mieli możliwość stworzenia ozdoby, która zachowa się na długie lata. Uczestnicy samodzielnie kreowali mozaikę z barwionego kwarcu, tworzyli kompozycję z przeróżnych muszelek, suszonych owoców i kwiatów. Wybierali kolor i zapach parafinowego żelu.
 • -

Klasy Ia i I b z wizytą w teatrze „Lalka” w Warszawie

Uczniowie klas pierwszych rozpoczęli swoją edukację teatralną i po raz pierwszy w tym roku szkolnym wybrali się do warszawskiego teatru „Lalka” w Pałacu Kultury i Nauki. Obejrzeli spektakl pod tytułem „Jaś i Małgosia” w reżyserii Lecha Chojnackiego.
 • -

IIa i IIf poznaje historię ceramiki

W środę 23 listopada uczniowie klas II a i II f wybrali się na wycieczkę do Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie na warsztaty ceramiczne. W trakcie wizyty mieli okazję dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat historii ceramiki, jej rodzajów i metod wypalania, a na koniec własnoręcznie wykonali grzechotkę. Warsztaty pomogły dzieciom rozwinąć ich zdolności motoryczne i umiejętności artystyczne.
 • -

Wieczór wróżb i magii u Iskierek

29 listopada, w wieczór andrzejkowy zaprzyjaźniona klasa 6d pomogła młodszym kolegom zorganizować wieczór magii i wróżb. Wróżka Ola proponowała wróżbę z kubeczkami, wróżbę kwiatową, z wyborem kolorów i przekłuwaniem serc. Wróżka Martyna lała gorący wosk przez dziurkę klucza i odgadywała przyszłość Iskierek.
 • -

Iskierki w zakładzie chemii gospodarczej Reckitt Benckiser

Jesienią wiele się dzieje w klasie 3e. Dzięki zaproszeniu do największego w naszym mieście zakładu przemysłowego Reckitt Benckiser uczniowie mogli eksperymentować pod okiem doświadczonych chemików. Zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa podczas badań i doświadczeń oraz dotyczącymi poruszania się po zakładzie.
 • -

Iskierki i Orliki w Muzeum Chopina w Warszawie

8 listopada 2016r wspólnie z Orlikami uczniowie klasy 3e zwiedzali interaktywne Muzeum Chopina w Warszawie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pomieszczenia, w których mogli słuchać w słuchawkach muzyki wielkiego kompozytora, grające dywaniki, interaktywne ekrany pozwalające na samodzielne zdobywanie informacji o życiu muzyka.
 • -

Lekcja biblioteczna Iskierek

17 XI 2016 r Iskierki uczestniczyły w lekcji bibliotecznej w bibliotece na osiedlu. Pani Katarzyna Stasiak przygotowała dla dzieci bardzo ciekawe zajęcia na temat: ”Droga powstawania książki”. Uczniowie dysponowali wieloma materiałami graficznymi, układali schemat strzałkowy, pracowali w zespołach.
 • -

Wycieczka klasy V c do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

W dniu 25 listopada 2016 r. odbyła się wycieczka do jednego z ciekawszych polskich skansenów - Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. W wyprawie uczestniczyli uczniowie klasy Vc naszej szkoły.
 • -

4a i muzyka improwizowana

23 listopada 2016 roku uczniowie klasy 4a mieli możliwość zetknąć się z muzyką improwizowaną. Uczestniczyli w niezwykle ciekawych warsztatach prowadzonych przez zespół THE LOVE AND BEAUTY SEEKERS – czyli panów Jędrzeja Łagodzińskiego (saksofon tenorowy), Franciszka Pospieszalskiego (kontrabas) i Szymona Gąsiorka (perkusja).
 • -

Uroczystość Ślubowania i Pasowania Pierwszaków w Szkole Podstawowej nr 7

14 X 2016 odbyła się w Szkole Podstawowej nr 7 uroczystość Ślubowania i Pasowania uczniów klas pierwszych.
 • -

Tajemnice Starego Miasta w Warszawie

9 listopada uczniowie klasy I c uczestniczyli w lekcji muzealnej zorganizowanej w Zamku Królewskim w Warszawie. Poszukiwali królewskiego faworyta, psa Kiopka, który zostawiał w różnych miejscach swoje zabawki oraz przedmioty należące do mieszkańców zamku.
 • -

Jesiennej integracji uczniów klasy 4a ciąg dalszy

Od kilku lat w przeddzień 1 listopada obchodzi się Holy Wins (Święty Zwycięża), które promuje świętość, radość, życie, światło i dobroć. W tym roku szkolnym grzeczne jak aniołki dzieci z klasy 4a również postanowiły uczcić Holy Wins.
 • -

Wycieczka klasy 4b do Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim

W dniu 3 listopada klasa 4B wybrała się na wycieczkę do Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim. Podczas wizyty, dzieci zostały oprowadzone po wybranych wydziałach urzędu co pozwoliło im poznać jego funkcjonowanie.
 • -

Wycieczka uczniów klas 4a i 4c na cmentarz żydowski

27 października 2016 roku uczniowie klas 4a i 4c pod opieką wychowawczyń udali się na kirkut. Dzieci zostały zapoznane z historią nowodworskich Żydów, przeczytały opisy pomników, obejrzały „ścianę płaczu”, z szacunkiem dotykały macew z niezwykłą ornamentyką i symboliką, a nawet kładły kamienie. Stojąc na wzgórzu cmentarnym, nie mogły uwierzyć, że przez lata niszczono je i dewastowano.
 • -

Wycieczka klasy I c i III b do Gospodarstwa Ekologicznego w Grzybowie

25 października klasy I c i III b pojechały na wycieczkę do Gospodarstwa Ekologicznego w Grzybowie. Dzieci swoją przygodę rozpoczęły od zjedzenia pysznego śniadanka.
 • -

Wycieczka klasy III b do Zamku Królewskiego w Warszawie

7 października 2016 roku klasa III b pojechała na wycieczkę do Zamku Królewskiego w Warszawie. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej pt.: „Portret króla Jegomości”.
 • -

Klasy II E I III C w Młynie Gąsiorowo

Dnia 27 października Elfiki i Smerfy wybrały się na wycieczkę do gospodarstw agroturystycznego. Uczniowie poznali historie i tajemnice starego młyna, zwiedzali obiekty wchodzące w skład siedliska oraz odwiedzili zwierzęta tam zamieszkujące: kozy, świnki, gęsi, króliki.
 • -

Wycieczka klasy IIa i IIf do „ Wymysłów pod lasem”

18 października 2016 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Gospodarstwa Agroedukacyjnego "Wymysły Pod Lasem", gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach„Dzień Ziemniaka”. Naszą przewodniczką była pani Kasia. Razem z nią zagraliśmy w przedstawieniu opowiadającym historię sprowadzenia ziemniaka do Europy
 • -

Spotkanie uczniów klasy 4a z Adamem Proboszem

12 października 2016 roku uczniowie klasy 4a spotkali się z Adamem Proboszem – aktorem filmowym, teatralnym, dziennikarzem sportowym, odtwórcą roli księcia Mateusza w „Akademii Pana Kleksa”.
 • -

Klasy I a i I b odkrywają tajniki Puszczy Kampinoskiej

Las przywitał gości piękną, kolorową, jesienną szatą i czystym powietrzem.
Leśną przygodę rozpoczęła ciekawa lekcja w muzeum, podczas której dzieci dowiedziały się, jakie gatunki zwierząt zamieszkują Kampinos.
 • -

Jesienna integracja klasy 4a

Żeby miło rozpocząć nowy rok szkolny uczniowie klasy 4a razem ze swoimi nauczycielkami już 22 września wyruszyli na ciekawą wycieczkę do Rucianego-Nidy. Na miejscu czekało ich sporo atrakcji, z których największymi były kilkugodzinny rejs jachtami po jeziorze Bełdany oraz ognisko z kiełbaskami.
 • -

Wycieczka do Dyniolandii w Wieliszewie

W dniu 28.09 uczniowie klas IV B I E wybrali się na wycieczkę do Dyniolandii w Wieliszewie w celu świętowania Dnia Chłopca.
 • -

Wrześniowe wycieczki Iskierek i Orlików

Już we wrześniu uczniowie klasy 3e i 3g pod opieką swoich nauczycieli uczestniczyli w dwóch niezwykle interesujących wycieczkach.
 • -

Wycieczka klasy V c do LASER – WAR w Legionowie

Dnia 29 września 2016 r. uczniowie klasy V c uczestniczyli w klasowym wyjeździe do Laserowego Centrum Rozrywki LASER – WAR w Legionowie. Pobyt przebiegał w dwóch turach.
 • -

III Edycja Pikników Charytatywnych „Eko Strażnicy charytatywnie dla Alicji”

W dniu 23.09.2016 r. uczniowie klasy V a uczestniczyli w pikniku charytatywnym „EKO – STRAŻNICY charytatywnie dla Alicji”, który odbył się w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • -

ANDERSENADA

W środę, 14 czerwca uczniowie klas III: A, B, D, E i G drużynowo rywalizowali w konkursie czytelniczym „ANDERSENADA”. Celem konkursu była promocja czytelnictwa, ale przede wszystkim popularyzacja twórczości H. CH. Andersena.
 • -

II POWIATOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

W miesiącu maju 2017 roku odbył się w bibliotece etap szkolny Konkursu Pięknego Czytania, skierowany do uczniów z klas IV-VI. Główni organizatorzy to: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Nowym Dworze Mazowieckim i Nowodworski Ośrodek Kultury.
 • -

„SPOTKANIA Z BAJKĄ” 2017

Już od wielu lat biblioteki: Szkoły Podstawowej nr 7 i Gimnazjum nr 1 z Zakroczymia organizują twórcze spotkania dla uczniów, których celem jest promocja i popularyzacja czytelnictwa. Owocem współpracy, w tym roku, było wystawienie w naszej szkole spektaklu „Księżniczka na ziarnku grochu” przez gimnazjalistów z koła teatralnego - Bibliofani, którego opiekunem jest Pani Marta Krajewska.
 • -

W POSZUKIWANIU WIOSNY…

W miesiącu marcu 2017 r. odbyły się w bibliotece szkolnej zajęcia czytelnicze, na które zaproszono dzieci z grup przedszkolnych: NUTKI I SÓWKI. Tematem przewodnim było poszukiwanie zwiastunów wiosny w przyrodzie.

Akcja : Zaczytani.org w naszej szkole

Wzorem ubiegłego roku nasza szkoła po raz drugi kontynuowała udział w akcji charytatywnej: Zaczytani.org. Od połowy kwietnia do połowy maja 2017 roku dołączyliśmy do wielkiej zbiórki książek przeznaczonych dla chorych dzieci.
 • -

BIEDRONECZKI W BIBLIOTECE

W dniu 27 lutego 2017 roku bibliotekę szkolną odwiedziła najmłodsza grupa wychowanków z Publicznego Przedszkola nr 5 – BIEDRONECZKI. Na początku wizyty dzieci odbyły spacer, odwiedzając takie miejsca, jak wypożyczalnia i czytelnia. Poznały też podstawowe pojęcia związane z biblioteką
 • -

PRAWO DO EDUKACJI

W dniu 3.02.2017 roku odbył się IV Wieczór z Książką w bibliotece szkolnej. Tym razem uczestnicy spotkania wyruszyli w podróż do Azji, a dokładniej Nepalu, państwa położonego w najwyższych górach świata – Himalajach.
 • -

Konkurs wiedzy OMNIBUS 2017

Konkurs wiedzy OMNIBUS ma wieloletnią tradycję w naszej szkole. Rozgrywany jest on w dwóch kategoriach wiekowych. Młodsi uczniowie z klas drugich i trzecich stanowią I grupę, II grupę tworzą uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych.
 • -

WODA TO SKARB

W dniu 26.01.2017 roku odbył się Wieczór z Książką w bibliotece szkolnej. Celem głównym spotkania było uświadomienie dzieciom znaczenia wody w życiu codziennym, ukazanie problemów z dostępem wody pitnej na przykładzie Ghany i motywowanie do jej oszczędzania.
 • -

Z WIERSZEM PRZEZ EUROPĘ

Pod takim hasłem, 8 grudnia 2016 roku, odbył się w bibliotece szkolnej Wieczór z Książką. Tematem przewodnim były kraje: Francja i Włochy.
 • -

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25 listopada 2016 roku biblioteka szkolna świętowała DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Uroczystość tę obchodzimy od 2002 roku, ponieważ w tym właśnie czasie minęła setna rocznica powstania maskotki w USA. Od wielu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.
 • -

KIERMASZ KSIĄŻKI

W dniach 27.10. – 10.11.2016r. zorganizowano kiermasz książki w bibliotece szkolnej. W przygotowaniu stoisk kiermaszowych oraz sprzedaży książek pomagali członkowie Klubu Przyjaciół Biblioteki. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice mieli okazję zakupu ciekawych nowości wydawniczych z zakresu literatury pięknej, popularnonaukowej, a także książeczek z kolorowankami, zagadkami dla najmłodszych.
 • -

BAJKOWY KOROWÓD

W dniu 26 października 2016 roku z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyło się w naszej szkole spotkanie integracyjne pod hasłem „Bajkowy Korowód”. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich klas O – III. Celem głównym przedsięwzięcia było uświadomienie wartości książki w życiu każdego człowieka i jak ważnym i atrakcyjnym miejscem jest biblioteka szkolna.
 • -

WIECZÓR LITERACKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W dniu 25 października w bibliotece szkolnej odbył się wieczór literacki poświęcony dwóm Wielkim Polakom: papieżowi św. Janowi Pawłowi II i ks. Janowi Twardowskiemu. Został on zorganizowany z okazji szkolnych obchodów uroczystości ” Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych”. Na spotkanie zaproszono chętnych uczniów z klas III – VI. Na wieczorze prezentowano fragmenty z życia i twórczości tych wybitnych postaci.
 • -

KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM – STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM

W dniu 19 października nauczyciele bibliotekarze z SP7 i PG2 wraz z uczniami, w ramach propagowania czytelnictwa, odwiedzili grupy przedszkolne z PP nr 5. Podczas spotkania starsze koleżanki czytały wybrane teksty dzieciom.
 • -

MAGICZNE MINUTKI

Od miesiąca października 2016 roku w bibliotece szkolnej odbywają się zajęcia czytelnicze pod nazwą „Magiczne Minutki” dla chętnych uczniów z klas I-III. Organizatorem przedsięwzięcia jest biblioteka szkolna we współpracy ze świetlicą szkolną. Akcja ma na celu umożliwienie dzieciom dobrowolnego i spontanicznego udziału w zabawach z tekstem oraz częstego kontaktu z książką, poznawanie utworów z literatury dziecięcej oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.
 • -

W ZACZAROWANYM ŚWIECIE BAJEK

Od października 2016 w bibliotece szkolnej odbywają się cykliczne zajęcia, w których uczestniczą dzieci z grupy NUTKI z Publicznego Przedszkola nr 5. Mali czytelnicy z wielką uwagą słuchali prezentowanych przez nauczyciela bibliotekarza pouczających opowieści: „O dzielnym jelonku” i „Przygoda z małpką”, zapamiętując wiele szczegółów.
 • -

Szkolne obchody uroczystości: „Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych”.

W bieżącym roku szkolnym święto: „Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych” będzie obchodzone w naszej szkole w dniach: 24 – 26 października 2016.
 • -

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Wybory na Rzecznika Praw Ucznia

W dniu 30 września 2016 r. odbyły się wybory na Rzecznika Praw Ucznia Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim.

 • -

SUPER KUMPEL

W miesiącu czerwcu w naszej świetlicy przeprowadzony został konkurs na „SUPER KUMPLA”.
 • -

QUIZ WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

1 maja 2004r. Polska stała się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej.

Dnia 19 czerwca 2017 r. naszej świetlicy odbył się konkurs wiedzy pt.: „Quiz wiedzy o Unii Europejskiej”. W quizie wzięli udział chętni uczniowie klas I, II i III. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące Europy i Unii Europejskiej.
 • -

Sportowy Dzień Dziecka

W dniu 1 czerwca w naszej świetlicy odbyła się uroczystość z okazji Dnia Dziecka. Jest to impreza sportowa, oczekiwana przez dzieci, ponieważ dostarcza im wiele atrakcji
 • -

Wyprawa na łąkę

W słoneczny dzień majowy świetliki wybrały się na nadwiślańską łąkę w poszukiwaniu owadów i innych drobnych zwierząt, w tym celu zabrały ze sobą lupy.
 • -

QUIZ WIEDZY O ZDROWIU

W ostatnim tygodniu kwietnia obchodzono w szkole „Tydzień zdrowia”. W związku z tym w świetlicy zorganizowano quiz zdrowotny oparty o formułę znanego teleturnieju telewizyjnego „Jeden z dziesięciu”. Do konkurencji przystąpiło dziesięciu uczniów klas I, II i III.
 • -

Turniej warcabowy

W dniu 27 kwietnia 2017r. odbył się świetlicowy turniej warcabowy. Uczniom zostały przedstawione zasady gry w warcaby. Uczestnicy losowali przeciwników do gry . Drogą eliminacji zostały wybrany „Mistrz szachownicy”- Gabrysia Kunczyńska z klasy Ia.
 • -

Spotkanie z bajką terapeutyczną w świetlicy.

W piątkowe popołudnie 24.03.2017 p. Kasia Dobruk zabrała wychowanków świetlicy w niezwykły i ciekawy świat bajek. Odbyły się zajęcia z bajkoterapii, która jest jednym ze sposobów pomocy dzieciom i młodzieży w radzeniu sobie z sytuacjami trudnymi, powodującymi lęk.
 • -

Wielkanocne spotkanie z zającem w świetlicy

Wielkanocny Zając po raz kolejny postanowił pobawić się ze wszystkimi dziećmi uczęszczającymi do świetlicy. Tym razem zaplanował niezapomnianą zabawę w poszukiwanie jajek, które wypadły mu z koszyka.
 • -

Wycieczka

W dniu 15 marca 2017r. odbyła się wycieczka do muzeum POLIN zorganizowana dla chętnych uczniów klas II uczęszczających na świetlicę szkolną. W muzeum uczniowie brali udział w warsztatach pt. „Co wiewiórka robi w synagodze?”.
 • -

8 marca – DZIEŃ KOBIET

8 marca obchodziliśmy w świetlicy Dzień Kobiet. Z tej okazji zostały zorganizowane liczne konkursy z nagrodami.
 • -

Bezpieczne ferie

Świetlicowy turniej „bezpieczne ferie”, miał na celu przygotować uczniów do bezpiecznego wypoczynku podczas czasu wolnego. Dzieci podzielone na drużyny: odgadywały zagadki zimowe, prezentowały kalambury (jak to dyscyplina sportu), musiały wykazać się wiedzą na temat bezpiecznych zachowań, wyklejały z kolorowych pasków papieru szalik.
 • -

WALENTYNKI W ŚWIETLICY

Walentynki cieszą się coraz większą popularnością.Święto zakochanych obchodzone 14 lutego, to również okazja do wspaniałej zabawy. Uroczystość walentynkową dla swoich wychowanków ze świetlicy szkolnej przygotowały wychowawczynie p. E. Ładniak i p. I. Ryńska- Pieluchowska.
 • -

Quiz o bajkach

Dnia 7 lutego 2017r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs pt. „Quiz o bajkach”. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I – III przebywający w tym czasie w świetlicy.
 • -

Świetlicowy bal karnawałowy

W dniu 2 lutego 2017r. w świetlicy szkolnej odbył się bal karnawałowy. Uczniowie klas I – III wzięli udział zabawach tanecznych prowadzonych przez organizatorów balu – wychowawców świetlicy.
 • -

Spotkanie z trzema królami

4 stycznia w świetlicy szkolnej odbył się wieczór poświęcony mędrcom ze wschodu. Pani K. Dobruk i p. E. Ładniak zapoznały dzieci z biblijną historią mędrców, symbolami religijnymi i obyczajami dotyczącymi Święta Trzech Króli obchodzonego 6 stycznia.
 • -

KONCERT KOLĘD W ŚWIETLICY

Jedną z wielu tradycji naszej świetlicy jest koncert kolęd i pastorałek. Dzieci bardzo chętnie śpiewają te powszechnie znane pieśni. W tym roku do konkursu przystąpiły 23 dziewczynki.

Kartka świąteczna

W świetlicy szkolnej przed Świętami Bożego Narodzenia odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego na kartkę świąteczną. Na konkurs wpłynęło 40 kartek wykonanych techniką dowolną.
 • -

Skarbnik - dobry duch kopalni

Legendę o skarbniku przy użyciu teatrzyku kamishibai przedstawiły świetlikom z SP 7 panie z Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Dworze Mazowieckim. Pani Agnieszka S. i pani Ania K. w ciekawy sposób zapoznały dzieci z pracą górników.
 • -

Mikołajkowe zabawy w świetlicy

Zgodnie z tradycją 6 grudnia nastrój świąteczny zagościł w świetlicy szkolnej, gdyż odbyły się Mikołajki. W tym wyjątkowym dniu, pojawili się również uczniowie, którzy mieli czapki Mikołaja, stroje śnieżynek lub coś czerwonego, czyli mikołajowego.
 • -

NAJLEPSZY SPOSÓB NA UDANY DZIEŃ

O tym, że wystarczy się mocno do kogoś przytulić, a świat stanie się piękniejszy zdradził w sekrecie niedźwiadkowi jego tata. Przytulanie jest potrzebne, wiedzą o tym wszyscy, chociaż nie wszyscy o tym pamiętają. O magicznej mocy przytulania czytały świetlikom panie z Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Dworze Mazowieckim.
 • -

„Magia i czary, czyli świetlicowe Andrzejki”

Wigilia świętego Andrzeja to dzień zarezerwowany na różne wróżby. 30 listopada 2016r. w naszej świetlicy również obchodziłyśmy uroczystość andrzejkową.
 • -

Wyniki konkursu plastycznego „Barwy jesieni”

Informujemy, że konkurs plastyczny BARWY JESIENI został rozstrzygnięty.

Dziękujemy wszystkim, którzy spróbowali swoich sił w konkursie.
 • -

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Najmilsza zabawka i najlepszy przyjaciel dzieci to Pluszowy Miś, który swoje święto obchodzi 25 listopada. W 2002 rokudokładnie w setną rocznicę powstania maskotki –ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia.
 • -

Pokaz iluzji

Dnia 23 listopada w świetlicy szkolnej odbył się pokaz iluzji w wykonaniu ucznia klasy VI b Mateusza Misiewicza. Mateusz w przebraniu klauna przy odpowiednio dobranej muzyce zaprezentował sztuczki cyrkowe.
 • -

ŁAMIGŁÓWKI MĄDREJ GŁÓWKI

W dniu 17 października odbył się w świetlicy konkurs „Łamigłówki mądrej główki”.
 • -

DZIEŃ CHŁOPAKA W ŚWIETLICY

Dzień Chłopaka w tym roku przebiegał pod hasłem „Jak zostać prawdziwym mężczyzną”.

Szkolny konkurs „Mam talent”

Pod koniec maja w naszej szkole odbył się konkurs „Mam talent”. Chętni uczniowie zaprezentowali swoje talenty i uzdolnienia w różnych dziedzinach: plastycznej, muzycznej, sportowej oraz polonistycznej.

Akcja : Zaczytani.org w naszej szkole

Wzorem ubiegłego roku nasza szkoła po raz drugi kontynuowała udział w akcji charytatywnej: Zaczytani.org. Od połowy kwietnia do połowy maja 2017 roku dołączyliśmy do wielkiej zbiórki książek przeznaczonych dla chorych dzieci.

Akcja zaczytani.org

Biblioteka Szkolna wraz z Samorządem Uczniowskim pragną zachęcić was do włączenia się w akcję: zaczytani.org

Celem tak szlachetnej akcji jest zbiórka książek dla dzieci, młodzieży - pacjentów szpitali.

Akcja w naszej szkole trwa od 23.04.2017 do 15.05.2017.

Góra grosza - góra naszych wielkich serc.

Tak jak co roku nasza szkoła przystąpiła do wielkiej akcji charytatywnej „Góra grosza”, która ma na celu pomoc wychowankom domów dziecka, podopiecznych Towarzystwa „Nasz dom”. Wszystkie klasy pięknie włączyły się w to szlachetne dzieło, a dobroć i empatia uczniów okazała się jak zwykle niezawodna.
 • -

Walentynki 2017

W tygodniu poprzedzającym tegoroczne ferie zimowe Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami tak jak co roku zorganizował szkolne „Walentynki”. Wszyscy uczniowie mogli wrzucać kartki lub listy walentynkowe do specjalnie przygotowanych skrzynek pocztowych, a następnie silna ekipa uczniowsko - nauczycielska zajęła się segregowaniem listów.
 • -

Konkurs plastyczny Samorządu Uczniowskiego: Bombka świąteczna.

Trwając w niezwykłej, przedświątecznej atmosferze Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami oraz nauczycielem biblioteki - p. Wandą Kępską ogłosił w grudniu 2016 konkurs : „Bombka świąteczna”. Konkurs polegał na wykonaniu jednej klasowej bombki - forma przestrzenna.

Szkolny Konkurs Samorządu Uczniowskiego: „Bombka Świąteczna”.

Samorząd Uczniowski serdecznie zachęca wszystkie klasy do wzięcia udziału w konkursie: „Bombka Świąteczna”.

Konkurs polega na wykonaniu jednej klasowej bombki (technika i wielkość dowolna). Wykonane prace oddajemy do biblioteki szkolnej.

Termin wykonania prac: 19.12.2016.
 • -

Mikołajkowe małe co nieco

Mikołajki (6.12.) to dzień, w którym chętnie sprawiamy radość innym. Samorząd Uczniowski postanowił obdarować swoich nauczycieli wykonanymi przez uczniów mikołajkami. Twórcami sympatycznych, papierowych postaci byli wychowankowie świetlicy szkolnej oraz uczennice klasy VI a - Monika i Zuzia.

Andrzejkowy zawrót głowy

23 listopada Siódemeczkę ogarnęły wesołe, taneczne nastroje. W tym dniu bowiem odbywały się w naszej szkole Andrzejki. Do południa bawili się uczniowie klas młodszych, zaś wieczorem swoją imprezę miały klasy IV - VI.

Spotkania Zarządu Samorządu Uczniowskiego z gospodarzami klas dotyczące organizacji andrzejek

Andrzejki szkolne są imprezą, która cieszy się dużą sympatią wśród uczniów. Jednak, aby była udana trzeba ją dobrze zorganizować. Z tą myślą odbyły się popołudniowe spotkania robocze SU z gospodarzami klas I - VI. Pierwsze z nich odbyło się 28.10.2016, zaś drugie 17.11.2016. Miejscem spotkań była biblioteka szkolna.

Spotkanie zarządu Samorządu Uczniowskiego z Kadrą Kierowniczą naszej szkoły

W dniu 21.10.2016 odbyło się spotkanie Zarządu Samorządu Uczniowskiego z Kadrą Kierowniczą naszej szkoły: Dyrektorem Zespołu Szkół nr 1- Panią Agnieszką Pindel i Wicedyrektorami: Panią Irminą Bieńkowską oraz Panem Tomaszem Szadkowskim.

Spotkanie Gospodarzy klas z Zarządem Samorządu Uczniowskiego

11 października 2016 o godz. 14.45 w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie gospodarzy klas I - VI z Zarządem Samorządu Uczniowskiego i opiekunami. Podczas zebrania przedstawiono Zarząd Samorządu Uczniowskiego i opiekunów oraz roczny plan pracy.

Intranet

Kontakt

Dane kontaktowe

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki

NIP: 5311688691, REGON: 146254836

PP5 22 775 58 71
Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3 - 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

poniedziałek - czwartek 7.30 - 15.30

piątek                             7.00 - 15.00

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.