Akcja „Uwolnij książkę - Bookcrossing”

Akcja „Uwolnij książkę” jest adresowana do całej społeczności szkolnej, do tych, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. W Publicznym Gimnazjum nr 2 od 14 października 2016 r. działa oficjalna półka bookcrossingowa. Znajduje się ona na parterze w holu głównym. Można tam bez żadnych formalności, całkowicie za darmo zabrać książkę z półki bookcrossingowej do domu. Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003r. i cieszy się coraz większą popularnością. Bookcrossing, czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie czytania. Jeżeli chcesz się podzielić własną książką, przynieś ją do biblioteki szkolnej. Oznaczymy ją specjalnym exlibrisem i „uwolnimy ją, dając jej drugie życie”.

Zapraszam wszystkich do zabawy

Teresa Brodowska