Treść strony - Akcje

• Gazetka

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. W Polsce tradycje związane z tym świętem sięgają 1990 roku.

Głównym celem obchodów jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie i budzenie świadomości społecznej na temat problemów klimatycznych.

Tego dnia wielu z nas jednoczy się w trosce i staraniach o poprawę kondycji naszej planety. Również uczniowie naszej szkoły włączyli się do obchodów tego święta. Podczas zajęć z wychowawcą uczniowie zapoznali się z prezentacją multimedialną, oglądali filmiki edukacyjne, wykonywali ćwiczenia interaktywne oraz karty pracy.

Chętni uczniowie przyszli również ubrani w tym dniu na zielono.

Z okazji tego święta został również ogłoszony szkolny konkurs plastyczny „Zainwestuj w Naszą Planetę”, którego zadaniem było przygotowanie plakatu nawiązującego do hasła tegorocznego Dnia Ziemi.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu.

W klasach 1 –3:

I miejsce Alicja R.  3c

II miejsce Alan T. 3b

III miejsce Wiktoria Z. 1e

Wyróżnienie: Antoni Sz. 1b, Mikołaj B. 3c, Adam Ch. 3b, Emilia K.  2b

W klasach 4 – 8:

I miejsce Mikołaj Sz. 5c

II miejsce Piotr M. 5c

III miejsce Lena G. 5f

Wyróżnienie: Michalina T. 5c, Maja K. 4a, Kajetan K. 6c, Olaf W. 6c

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim pozostałym uczniom dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie.

Nagrodzone prace konkursowe przedstawiamy poniżej w galerii zdjęć.

• kola 1
  • kola 2