Treść strony - Akcje

• Dyplom EkoSzkoła 2

Laureat ogólnopolskiego projektu EKO SZKOŁA 2021

Miło nam poinformować, że nasza szkoła  zrealizowała wszystkie zadania projektowe oraz spełniła wszystkie wymagania formalne zawarte  w ramach ogólnopolskiego projektu EKO – SZKOŁA i jako jedna z 192 szkół w Polsce  została laureatem  ogólnopolskiego projektu EKO – SZKOŁA 2021 i uzyskała tytuł „EKO-SZKOŁA 2021”.

Akcja Reintegracja

17 czerwca 2021 odbył się w naszej szkole piknik integracyjno-edukacyjny pod hasłem: Akcja Reintegracja. Opiekunki Samorządu Uczniowskiego – Anna Paczkowska i Marta Bruzda zorganizowały szereg atrakcji dla naszych uczniów.
  • kolaż z Dnia Sportu Szkolnego

Dzień Sportu

1 czerwca 2021 roku w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. Było inaczej niż w latach ubiegłych. Dopiero wróciliśmy do szkoły po nauczaniu zdalnym i potrzebowaliśmy czasu spędzonego razem. Dlatego w ramach Dnia Sportu odbył się marsz rekreacyjno- sportowy, w którym wzięła udział cała społeczność szkoły z klas 4-8.
  • plakat- 3 maja

Szkolne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja kształtują postawy patriotyczne uczniów, przygotowują ich do życia w społeczeństwie.

W naszej szkole, zorganizowaliśmy obchody Święta Konstytucji 3 Maja pracując metodą projektu.
  • 1.Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

Cześć i Chwałę Bohaterom Oddajemy i za Wolną Polskę Dziękujemy
  • EkoWalentynki

"EkoWalentynki 2021 - czyli kochamy recykling!"

Dziękujemy wszystkim Uczniom, ich Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom niepedagogicznym za włączenie się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. "EkoWalentynki - czyli kochamy recykling!" poprzez przynoszenie zużytych baterii oraz drobnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
  • Plakat Ekowalentynki 2021

EkoWalentynki 2021- czyli kochamy recykling!

Rozpoczęły się przygotowania do kolejnej edycji akcji EkoWalentynki 2021. "EkoWalentynki" to ogólnopolska akcja edukacyjna realizowana od 2010 roku, której celem jest promocja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W "EkoWalentynkach" uczestniczyło do tej pory ponad 1000 lokalnych partnerów, którzy zebrali ponad 10 mln sztuk zużytych baterii. – Pragniemy pokazać, że podczas święta zakochanych na to najwspanialsze uczucie zasługuje również Ziemia.
  • Plakat akcji

Ogólnopolski Program Edukacyjny dla Szkół "Działaj z imPETem"

We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do realizacji zadań z programu ekologicznego „Działaj z imPETem”. Celem Programu jest edukacja w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami, jakimi są butelki PET, a także ich recykling.
  • plakat

Akcja „Adoptuj morświna”

W ramach realizacji projektu Eko – szkoła uczniowie klasy IV c z wychowawcą dołączyli do świątecznej akcji „Adoptuj morświna” organizowanej prze WWF Polska. Symbolicznie adoptując morświna, wspomagamy działania WWF, zmierzające do odbudowy populacji tego gatunku. W podziękowaniu za  adopcję morświna dostaliśmy certyfikat dla klasy.
  • akcja Ręcznie robione

Ogólnopolska świąteczna akcja „Ręcznie robione, a nie kupione”

Uczniowie klasy IV c w ramach realizacji projekt EKO – SZKOŁA włączyli się do akcji "Ręcznie robione, a nie kupione!", która polega na przygotowaniu upcyklingowych dekoracji i prezentów świątecznych.

Każdy z uczniów samodzielnie przygotował świąteczne dekoracje do swojego domu lub  prezenty dla najbliższych - rodziny, przyjaciół wykorzystując to, co ma w swoim domu. W tym roku stawiamy na "upcykling".
  • Klasa 5a, kraj Hiszpania

Europejski Dzień Języków!

W dniu 28.09.2020r. odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków. To wydarzenie miało uświadomić uczniom jak ważna w życiu jest nauka języków obcych, znajomość innych kultur i jak pozytywnie wpływa to na kształtowanie osobowości młodzieży.
  • plakat

Szkolne obchody uroczystości: „Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych”

Cele:

- wskazanie, że biblioteka jest ważnym i potrzebnym miejscem w szkole,
- zachęcanie uczniów do czytania książek,
- zachęcanie uczniów do brania przykładu z pozytywnych bohaterów lektur szkolnych.