Treść strony - Klasy 4-8

„Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” w roku szkolnym 2020/2021

Uczeń klasy 8a Wiktor Gardocki w roku szkolnym 2020/2021 jest stypendystą Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególne uzdolnionych. W ramach projektu edukacyjnego do którego realizacji zobowiązywał regulamin programu Wiktor opracował zagadnienie i stworzył grę dydaktyczną EDU MEMORY. Gra polega na dopasowaniu dwóch kart pasujących do siebie. Jedna karta zawiera definicję, określenie prawa, zjawiska, substancji. Na drugiej karcie znajduje się zdjęcie, obrazek wraz z nazwą. Na wszystkich kartach są określone zagadnienia dotyczące chemii, fizyki lub matematyki.

Wśród kart znajdują się też karty „specjalne”. Na nich są pytania, na które gracz musi odpowiedzieć. Jeśli nie udzieli odpowiedzi musi pauzować przez dwie kolejki.

Gra przeznaczona jest dla 2 – 4 graczy. Uczeń, który dopasuje do siebie karty lub odpowie poprawnie na pytanie z karty „specjalnej” zabiera je. Gra trwa do wyczerpania kart. Wygrywa gracz, który zbierze najwięcej kart. Uczniowie klasy 8a zagrali w EDU MEMORY podczas lekcji matematyki. Wiktor dobrał bardzo ciekawe pytania. Gra jest pouczająca i dzięki niej można powtórzyć wiadomości zdobyte w szkole podstawowej. Opiekunką stypendysty była nauczycielka matematyki Elżbieta Pikuła.

• projekt edukacyjny