KONKURS WIEDZY O NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM DLA KLAS II SP

Dnia 10 maja 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim Szkole Podstawowej nr 7 im. Orła Białego odbyła się pierwsza część KONKURSU WIEDZY O NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM. W konkursie brali udział przedstawiciele z klas II SP podzieleni na zespoły trzyosobowe. Uczniów serdecznie powitała Pani Urszula Kamińska i Pani Magdalena Kujawa.

Głównym celem konkursu było przybliżenie dzieciom  znajomości własnego regionu, różnorodności walorów turystycznych oraz rozwijanie wyobraźni i zainteresowań plastycznych.

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszym zadaniem było prawidłowe rozwiązanie  testu tematycznie związanego z Nowym Dworem Mazowieckim. Następnie uczniowie otrzymali puzzle przedstawiające zabytkowe obiekty występujące na naszym terenie. Liczyła się zwinność, spryt i wiedza, ponieważ po ułożeniu aby zaliczyć zadanie należało jeszcze prawidłowo nazwać obiekt ułożony z rozsypanki. Na koniec organizatorzy przewidzieli część plastyczną, polegającą na narysowaniu w formacie A3 wcześniej wylosowanych obrazków przedstawiających obiekty zlokalizowane na terenie naszego miasta.

Na zakończenie konkursu uczniowie zaprezentowali efekty swoich działań.

Warsztaty dały możliwość rozwijania kompetencji do twórczego poszukiwania rozwiązań, umiejętności pracy w grupie, dokonywania wyboru i podejmowania decyzji. Dzieci zapoznały się z historią swojej gminy i rozwinęły wiedzę dotyczącą miasta w którym mieszkają.

Na zakończenie warsztatów Pani Urszula Kamińska wręczyła uczniom nagrody i  pamiątkowe dyplomy.

Tekst i zdjęcia:

Magdalena Kujawa