Sukces w konkursie „Z technologią w świat nauki”

Grupa uczniów klasy IV a oraz IV b, którzy uczestniczą w zajęciach rozwijających uzdolnienia z przyrody, pod opieką nauczyciela przyrody Pani Pauliny Wieczorek, wzięli udział w konkursie „Z technologią w świat nauki” pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty.  Głównym celem jest przygotowanie nowotarskiego projektu edukacyjnego, który przedstawia zagadnienia przyrodnicze z wykorzystaniem współczesnych technologii. Uczniowie wykorzystując możliwości Internetu i współczesnych technologii opracowali projekt przyrodniczy pt. „Ziemia we Wszechświecie”. Nasz projekt przyrodniczy zajął II miejsce. W dniu 15 czerwca 2016 r. uczniowie wraz z opiekunem uczestniczyli w konferencji „Z technologią w świat nauki” w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Podczas konferencji wysłuchaliśmy wykładów na temat: „Morze możliwości na edukator.pl” oraz „Z programowaniem za pan brat”. Mieliśmy również możliwość obejrzenia piramidy holograficznej oraz poznać naukę hipsometrii w piaskownicy z rozszerzoną rzeczywistością. Na zakończenie konferencji odbyła się prezentacja prac konkursowych oraz wręczenie nagród.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,