Zielona szkoła klasy III a i III e

W dniach 30 maja - 3 czerwca klasy III a i III e spędziły czas na Mazurach, nad Jeziorem Bartężek, we wsi Tarda, w województwie warmińsko – mazurskim. Szkoła Zielona w Campie Chrisa to wiele niesamowitych wrażeń, aktywności, badanie, doświadczanie i wspaniała zabawa.

Na zajęciach przyrodniczych poznawaliśmy życie w ekosystemach – lesie i wodzie. Obserwowaliśmy rośliny i zwierzęta, tropiliśmy je, zdobyliśmy informacje o ich zwyczajach i zachowaniu. Poszerzyliśmy swoją wiedzę przyrodniczą, którą wykorzystamy w przyszłości.

Ciekawą formą spędzania czasu były gry terenowe i zespołowe wymagające współpracy w zespole, spostrzegawczości, operatywności w działaniu, przestrzegania obowiązujących reguł i zasad.

Nauczyliśmy się pływać kajakiem turystycznym poprzez właściwe operowanie wiosłem. Zajęcia w parku linowym pomagały przełamać strach i pozwoliły uwierzyć w siebie. Wspinaliśmy się po siatce, zjeżdżaliśmy na tyrolce, przechodziliśmy utrzymując równowagę pomiędzy elementami na wysokości. Podczas strzelania z łuku niezbędna była koncentracja i precyzja. Wielu z nas nie raz trafiło do tarczy.

Podczas zajęć laboratoryjnych wykonywaliśmy pod kierunkiem instruktorów różne ciekawe doświadczenia. Mieszaliśmy substancje, badaliśmy zachowanie przedmiotów w cieczy i działanie ciśnienia.

Zajęcia artystyczne dały nam wiele radości i satysfakcji. Wykonywaliśmy z piankowych rurek i drewienek piękne kwiaty. Wydrapywaliśmy gwoździem rysunki. Efekty pracy pozytywnie nas zaskoczyły. Zabraliśmy powstałe dzieła ze sobą.

Bardzo podobało nam się na Zielonej Szkole. Codziennie uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach, czekało na nas mnóstwo atrakcji i nowych doświadczeń. Bardzo wesoło spędziliśmy czas i mamy wspaniałe wspomnienia.

Więcej zdjęć dostępnych jest na stronie:

Redakcja Gazetki Kleksomaniaka

z klasy III a