Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

  • -

Zielona szkoła klasy III a i III e

W dniach 30 maja - 3 czerwca klasy III a i III e spędziły czas na Mazurach, nad Jeziorem Bartężek, we wsi Tarda, w województwie warmińsko – mazurskim. Szkoła Zielona w Campie Chrisa to wiele niesamowitych wrażeń, aktywności, badanie, doświadczanie i wspaniała zabawa.

 Na zajęciach przyrodniczych poznawaliśmy życie w ekosystemach – lesie i wodzie. Obserwowaliśmy rośliny i zwierzęta, tropiliśmy je, zdobyliśmy informacje o ich zwyczajach i zachowaniu. Poszerzyliśmy swoją wiedzę przyrodniczą, którą wykorzystamy w przyszłości.

Ciekawą formą spędzania czasu były gry terenowe i zespołowe wymagające współpracy w zespole, spostrzegawczości, operatywności w działaniu, przestrzegania obowiązujących reguł i zasad.

Nauczyliśmy się pływać kajakiem turystycznym poprzez właściwe operowanie wiosłem. Zajęcia w parku linowym pomagały przełamać strach i pozwoliły uwierzyć w siebie. Wspinaliśmy się po siatce, zjeżdżaliśmy na tyrolce, przechodziliśmy utrzymując równowagę pomiędzy elementami na wysokości. Podczas strzelania z łuku niezbędna była koncentracja i precyzja. Wielu z nas nie raz trafiło do tarczy.

Podczas zajęć laboratoryjnych wykonywaliśmy pod kierunkiem instruktorów różne ciekawe doświadczenia. Mieszaliśmy substancje, badaliśmy zachowanie przedmiotów w cieczy i działanie ciśnienia.

Zajęcia artystyczne dały nam wiele radości i satysfakcji. Wykonywaliśmy z piankowych rurek i drewienek piękne kwiaty. Wydrapywaliśmy gwoździem rysunki. Efekty pracy pozytywnie nas zaskoczyły. Zabraliśmy powstałe dzieła ze sobą.

Bardzo podobało nam się na Zielonej Szkole. Codziennie uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach, czekało na nas mnóstwo atrakcji i nowych doświadczeń. Bardzo wesoło spędziliśmy czas i mamy wspaniałe wspomnienia.

 

Więcej zdjęć dostępnych jest na stronie:

http://www.chris.com.pl/dla-uczestnikow/fotorelacje-zielone-szkoly/?photo%5Bcp%5D=1&photo%5Byear%5D=2016&photo%5Bcamp%5D=3&photo%5Bschool%5D=354

 

Redakcja Gazetki Kleksomaniaka

                                                                                                 z klasy III a

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

wsteczwstecz

Intranet

Kontakt

Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 1
w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Młodzieżowa 1
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP: 5311688691, REGON: 146254836

Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
PP5 - 22 775 58 71
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3- 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

Godziny otwarcia poniedziałek-czwartek 7:30-16:00
  piątek 7:00-15:00

 

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.