Wycieczka klasy III d do Zamku Królewskiego

Dnia 30 maja dzieci z klasy III d wraz z wychowawcą wybrały się na wycieczkę do Zamku Królewskiego w Warszawie.

Uczestniczyły  w  lekcji muzealnej „ Barwny świat herbów Europy”. Dowiedziały się, że herb państwowy to nie tylko charakterystyczny znak państwa, ale przede wszystkim symbol trwałości, jedności i historii danego narodu. Pod tymi znakami toczono bitwy, umieszczano je na podwieszanych pieczęciach potwierdzających międzynarodowe umowy. Historia herbów państw Europy to historia naszego kontynentu. Podczas zajęć zaprezentowane zostały historyczne i współczesne herby europejskie. Zostały one rozbudowane o część plastyczną, podczas której dzieci w grupach tworzyły własne herby.

Wycieczka była bardzo udana. Dzieci były zafascynowane wnętrzami Zamku. Niektóre z nich pierwszy raz miały okazję je podziwiać.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,