Iskierki w parku linowym.

W przededniu Dnia Dziecka rodzice uczniów z klasy 2e postanowili sprawić dzieciom nie lada frajdę i zorganizowali wycieczkę do parku linowego  w Pomiechówku. Iskierki w obie strony podróżowały pociągiem, co stanowiło dodatkową atrakcję. Przywitała nas piękna, słoneczna pogoda. Dzieci przeszły szkolenie z zasad bezpieczeństwa, pod czujnym okiem instruktorów przechodziły praktyczny test mocowania zabezpieczeń. Podczas gdy pierwsza grupa śmiałków wyruszyła na tor przeszkód ukryty w gałęziach drzew, pozostała część klasy jeszcze trenowała przepinanie bloczków i wtedy pogoda spłatała Iskierkom figla. Zerwał się wiatr, w oddali słychać było grzmoty nadchodzącej burzy. Bez chwili namysłu opiekunowie i instruktorzy zdecydowali o przerwaniu zabawy na wysokościach, sprowadzono dzieci na dół. W samą porę, bo za chwilę z nieba lunął rzęsisty deszcz. Po przeczekaniu największej ulewy pracownicy parku zorganizowali drugoklasistom pod zadaszeniem ognisko z pieczeniem kiełbasek. Niestety mokry sprzęt, liny i urządzenia na placu zabaw uniemożliwiły dzieciom dalszą zabawę. Trochę zawiedzione wróciły do Nowego Dworu. Na pocieszenie opiekunowie zaprosili dzieci na pyszne ciastka do osiedlowej cukierni.

Do parku linowego wybierzemy się jeszcze raz pod koniec roku, instruktaż mamy już przecież za sobą.

Wych. Aneta Lodzik

Zespół Szkolno-Przedszkolny