Wycieczka klasy 6d do Pałacu w Jabłonnie

W marcu klasa VI d odbyła wycieczkę do Pałacu w Jabłonnie.  W drodze do Warszawy, wielokrotnie mijamy ten Pałac, obecnie będący własnością Polskiej Akademii Nauk, ale niewiele osób zna jego historię czy piękne wnętrza.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od poznania historii związanej z Pałacem oraz zwiedzania jego komnat reprezentacyjnych w głównym budynku. Mogliśmy między innymi podziwiać piękne mozaiki na podłodze oraz zwiedzić miejsce, gdzie nakręcane są sceny w pałacu biskupa z serialu „Ojciec Mateusz.”

Następnie w sali, w pawilonie mieszkalnym – obecnie będącym hotelem, wysłuchaliśmy wykładu na temat zasad dobrego zachowania i kultury osobistej oraz pochodzenia protokołu dyplomatycznego. Poznaliśmy wiele ciekawostek związanych z protokołem dyplomatycznym.  Wykład zakończył się wyjaśnieniem zasad dobrego zachowania przy stole, użycia odpowiednich sztućców, dbałości o dobrą atmosferę przy stole, współpracy z obsługą.

Po wykładzie uczniowie wzięli udział w obiedzie podanym w restauracji mieszczącej się
w podziemiach Pałacu, gdzie mieli możliwość zastosować poznane zasady dobrego zachowania przy stole.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,