"1A i 1F w TVP"

19 maja klasy 1 F i 1 A wybrały się na wycieczkę do siedziby Telewizji Polskiej. W budynku TVP czekał przemiły Pan Przewodnik, który zabrał nas do ciekawych i tajemniczych zakamarków tego fascynującego miejsca. Zobaczyliśmy studia telewizyjne, w których nagrywane są programy rozrywkowe. Byliśmy w studio nagrań wydarzeń sportowych. Zwiedziliśmy pomieszczenie montażowe programów telewizyjnych, w którym montuje się dźwięk, obraz i światło. Kolejnym etapem wycieczki było największe studio Telewizji Polskiej, w którym realizuje się znane programy rozrywkowe. Udało się nam zwiedzić pomieszczenie, w którym właśnie trwały przygotowania do kolejnego nagrania programu „Świat się kręci” oraz "Pytanie na śniadanie". Tam oczom naszym ukazało się mnóstwo świateł, kamer i monitorów. Udało się zobaczyć to wszystko, czego nie widać podczas transmisji telewizyjnej. Każdy miał też możliwość usiąść i poczuć się jak uczestnik programu. Były to niesamowite doświadczenia.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Telewizji, w którym podziwialiśmy stare kamery telewizyjne, pierwsze scenografie, legendarne postaci z bajek i programów dla dzieci,                  tj. Krasnala Hałabałę, Jacka i Agatkę, Kulfona.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki do Telewizji Polskiej.

Beata Filipiak

Mirosława Franczak