Warsztaty z ilustratorką Marianna Oklejak

12 maja 2016r. w Bibliotece Miejskiej na Osiedlu Młodych uczniowie klas 2f i 2g wraz z wychowawcami uczestniczyli  w spotkaniu z ilustratorką książek dla dzieci - Marianną Oklejak. Pani Marianna jest także autorką książki „Cuda Wianki. Polski folklor dla młodszych i starszych”. Piękna i malownicza książka opowiadająca o polskim folklorze w sposób niebanalny, świeży i intrygujący, była też punktem wyjścia do warsztatów, jakie przygotowała dla dzieci autorka. Przez 90 minut uczniowie pod czujnym okiem autorki składali, wycinali, następnie przyklejali swoje prace, aby w efekcie powstały piękne kompozycje oparte na symetrii osiowej. Każda praca była inna, choć wykonana tą samą techniką i w podobny sposób.  Młodzi twórcy wykazali się pomysłowości, oryginalnością i fantazją. Uczestnicy mogli podziwiać swoje dzieła, dzieląc się z innymi swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami.

Uczniowie podziękowali Pani Mariannie Oklejak za inspirujące  zajęcia, wręczyli podziękowanie i własnoręcznie wykonane ilustracje do opowiadań. Na zakończenie autorka wpisała w książkach dedykacje i złożyła autograf.

Czas spędzony z Panią Marianną upłynął niepostrzeżenie. Może w przyszłości ktoś z uczestników zostanie ilustratorem?

Dziękujemy  Paniom z Biblioteki Miejskiej Katarzynie Stasiak i Barbarze Hurec za możliwość spotkania z uznaną ilustratorką i autorką oraz za interesujące zajęcia.

Uczniowie 2f i 2g  ze Szkoły Podstawowej nr 7 wraz z wychowawcami Anną Warchoł , Grażyna Nurczyńską, Rafałem Płocharczykiem